No, to je to, v čem si chci být jist. RAW - proprietální jistě, ale i tak to naplňuje nějaký standard, se který se dá pracovat - přinejmenším konvertovat. Počítač s OS - to je mi jasné. Co takhle nějaké mikroudělátko Arduino nebo jiné? to se do kamery nepochybně vejde.
Citlivost snímače - jistě, ze startu natvrdo. V další fázi si umím představit appku, která se propojí s udělátkem v kameře a základní nastavení, např. ona citlivost, bude provedena skrz ni.
PS: je mi jasné, že se nic takového neudělá samo, že je to otázka bastlení, programování, vymýšlení. Jde mi nyní o to, za jakých podmínek by to šlo (dostupnost snímačů, velikost, jak správně píšeš formátu dat...) Furt mi to přijde zajímavé (a musíš se snažit, abys mě přesvědčil, že ne) - pro mě osobně, dejme tomu i pro pár (tisíc) milovníků starých vychytaných mašinek
Elektronik - zobrazovací technologie
Moderátoři: Mods_senior, Mods_junior
-
Fanobrel
- nováček
- Příspěvky: 31
- Registrován: 29 lis 2020 16:31
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Elektronik - zobrazovací technologie
Já myslím, že půjde "k Havlíkovi" a tam najde foťák bez elektroniky.
-
Fanobrel
- nováček
- Příspěvky: 31
- Registrován: 29 lis 2020 16:31
Re: Elektronik - zobrazovací technologie
No, já to třeba neudělám, protože starých foťáků mám dost. Ale docela bych přivítal možnost s nima pracovat a vyhnout se otravnému mokrému procesu.meda2016 píše:Já myslím, že půjde "k Havlíkovi" a tam najde foťák bez elektroniky.
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55311
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: Elektronik - zobrazovací technologie
Mimochodem - uz to tu jednou bylo a nedopadlo to uplne dobre:
https://www.digitalkameramuseum.de/en/p ... n-film-efs
https://www.digitalkameramuseum.de/en/p ... n-film-efs
