Programování

Poptávka po pracovních pozicích

Moderátoři: Mods_senior, Mods_junior

Rourak
nováček
Pohlaví: Muž

Programování

Příspěvekod Rourak » 23 říj 2016 19:59

Zdravím pánové/snad i nějaké dámy,

jmenuji se Dominik, je mi 23, mám vystudovanou SŠ obor AUTOTRONIK, dokončenou maturitou.

a mám na Vás pár dotazů. Dostal se někdo do IT zaměstnání jen samoučením? Pokud ano, kde začít? u kterého jazyka? Dle mého je dobré umět asi Javu, C#, základy HTML/CSS/PHP. Html jsem se učil již na ZŠ, pokračoval amatérsky na SŠ i s CSS, ale dál nebyla možnost, musel jsem do práce a na učení nebyl čas. Ale to odbočuji od tématu ...
Chci prostě vědět, jestli je dobré si zaplatit nějaký kurz, nebo stačí samoučení, nebo jsem ochoten se nechat i někde zaměstnat, a brát minimální mzdu abych se do této branže dostal, na SŠ s tímto zaměřením jsem nemohl kvůli přísným rodičům, kteří mi budoucnost vybrali sami.

Nevítě někdo o něčem? Prosím podělte se o své zkušenosti a poraďte jak dál. :)

Díky s pozdravem D. Rosa

Reklama
Eldan
Level 3.5
Level 3.5

Re: Programování

Příspěvekod Eldan » 23 říj 2016 20:27

Myslím, že většina programátorů začala právě samoučením, protože je to prostě bavilo. Pokud to ale potřebuješ k nějaké práci, doporučil bych ti buď nějaký kvalitní kurz (http://itnetwork.cz nějaké nabízí), nebo knihu. Je také potřeba vybrat si vůbec obor, kterému se chceš věnovat. Můžeš také zkusit rovnou najít potenciálního zaměstnavatele, seznámit ho se svojí situací a uvidíš, třeba bude ochotný tě zaučit.
Každopádně vždy platí - čím víc se tomu věnuješ, tím lépe, takže pokud to s tím myslíš vážně, sedni si a programuj, a je úplně jedno co, v čem a proč, hlavně něco dělej a nabírej zkušenosti.

faraon
Master Level 8
Master Level 8

Příspěvekod faraon » 23 říj 2016 20:51

Mírně Off Topic -> HTML není programování. Opravdu ne. Blíž k programování má i jednoduchá tabulka v Excelu.

A jak říká Eldan, sedni si a programuj, hraj si třeba s Pythonem, ale pořád! Jestli tě to baví, naučíš se to i bez kurzu. A nějaký papír, o kterém si dvacetiletá personální manažerka myslí že je strašně důležitý, si třeba časem také pořídíš.
"Pimonte, Pimonte, co jsi ty za pána, že za tebou padla ta majlandská brána, hop, hop, hop.
Ta majlandská brána a ty čtyři mosty, vystav si, Pi­monte, silnější forposty, hop, hop, hop!"

Píseň dobrého vojáka Švejka

CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5

Příspěvekod CZechBoY » 24 říj 2016 08:48

Neboj, pokud budeš fakt chtít tak se někde upíchneš... Spousta firem shání programátory tak žalostně, že si začínaj učit nový lidi - dělaj kurzy pro amatéry atd.
PHP, Nette, MySQL, C#, LESS, TypeScript
PhpStorm, Docker, WinSCP, Opera browser, Windows 10
Xiaomi 3S (RAM 2GB, CZ LTE)
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Programování - C#
    od Lukkys4 » 29 zář 2017 17:11 » v Programování a tvorba webu
    2
    431
    od Lukkys4
    29 zář 2017 17:29
  • Tréning programovaní
    V tomto tématu je hlasování. od Mouse_cz » 30 říj 2017 16:49 » v Programování a tvorba webu
    9
    743
    od faraon
    07 lis 2017 00:39
  • Android programování s XAMARINEM
    od teichmann.ondrej » 19 úno 2018 20:01 » v Programování a tvorba webu
    0
    450
    od teichmann.ondrej
    19 úno 2018 20:01
  • Programování - Screenshot + autoemail.
    od ztr00 » 06 bře 2018 07:29 » v Programování a tvorba webu
    8
    669
    od Microsheep
    07 bře 2018 15:53
  • Programování v Object pascal
    od radekzatec » 11 led 2018 18:07 » v Programování a tvorba webu
    4
    496
    od satik
    13 led 2018 13:36

Zpět na “Poptávka po práci”