Čím se řídit při výběru PC+doporučené sestavy-Finální verze

Moderátor: Mods_senior

Chcete aktualizace? (podle zájmu)

Ano
213
93%
Ne
14
6%
Hodilo by se mi něco jiného (napište co)
2
1%

Celkem hlasů: 229

samotarrk
Level 6.5
Level 6.5
Pohlaví: Muž

Re: Čím se řídit při výběru PC+doporučené sestavy-Finální ve

Příspěvekod samotarrk » 03 zář 2010 12:29

Všichni?

Nopravdou je, že Alfa díky svým nízkým cenám zmiňovanou i7 950 již nemá :D , což se o czc řící nedá, že? A 5770 Vapor-X u nich stála 5000,- a nyní mají super slevu za 4100,-. Netřeba psát co jsem již psal jinde, že cena 5770 Vapor-X byla 4100,-.

MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Reklama
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 04 zář 2010 09:36

Tak dobře, tak já bych tam stavěl. A myslím, že mnoho dalších. Jde o tu dostupnost zboží, a já bych raději přeplatil 1000,- na grafice a procesoru a měl lepší RAMky a disk (výběr je opravdu mnohokrát větší, než na alfě, která má 3 značky a deset produktů...), než ušetřit na GPU a CPU a muset se spokojit s "druhořadým" zbožím. A pokud jsi někdy stavěl něco s SSDéčkem, tak na Alfě jsou jenom podělané Kingstony a jeden Intel, kdežto na czc je jich "mraky"

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 23 říj 2010 13:18

EDIT 22: Aktualizace k 23.10.10, odstranění sestavy pro profesionální overclockery

Po delší odmlce (za kterou se omlouvám) přišla další aktualizace.

V uplynulých 2 měsících se hodně změnil trh s grafdickými kartami (a minimálně do ledna se ještě měnit bude), takže hlavní změny ve všech sestavách se odehrály právě na nich. A u některých sestav tak dramaticky, že místo jedné grafiky tu máme dvě :D

Po zralé úvaze jsem došel k tomu, že sestava pro profesionální overclockery je zbytečná, protože
a) Byla drahá a nevýkoná
b) Profesionálnímu overclockerovi často nestačí ani obyčejný dusík, natož nějaká Noctua
c) Profesionální overclocker si dokáže pc sestavit sám

Jakékoliv námitky, prosby, atd. pište buď do tématu nebo soukromých zpráv, rád vám odpovím.

Takže na závěr se ještě jednou omlouvám za zpoždění a doufám, že se bude líbit. Mimochodem, lidé si třeba myslí, že taková jedna aktualizace je jen o naházení pár věcí do košíku, a tudíž že trvá tak čtvrt hodiny. To je ovšem omyl, jenom tahle aktualizace po delší době mi trvala asi 2,5 hodiny. Kdyby to někoho zajímalo, tak můžu poslat screen, jak článek vypadá ve wordu s příkazy, které se používají tady na fóru (barva, čára za odstavcem, ...) Je to opravdu zajímavé :lol:

S pozdravem AleRx8 :alian:

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 30 říj 2010 15:59

Vánoční "speciál" zde

hondzi
Level 2.5
Level 2.5

Příspěvekod hondzi » 17 led 2011 20:38

Co takhle aktualizaci ? Vyšli nové procesory Sandy Bridge :)
AMD PhenomII X4 955 BE 3,8 GHz / Gigabyte GA-880GA-UD3H / MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC / Kingston HyperX blu 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz CL9 / Gelid Solution Tranquillo / Samsung SpinPoint F3 3.5" 1TB / Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze / Cooler Master HAF 922 W

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 04 úno 2011 12:04

EDIT 23: Aktualizace k 4.2.11

Ahoj, omlouvám se, že jsem trochu zaspal. Doufal jsem, že se aktualizace podaří dřív, avšak byl jsem nemocný. No a tak jsem rád, že jsem to dopsal alespoň dneska. Hned na úvod vás zklamu, protože jsem nemohl do sestav zařadit Sandy Bridge. Intel totiž udělal chybu při konstruování základních desek, a tudíž všechny stáhnul z trhu a jsou nedostupné. Proto taky není většina sestav ve střední cenové kategorii ideální. Další důvod je stále ještě nedostupnost některých nových grafických karet. Doufejme, že za měsíc už vše bude v pořádku. Jak vidíte, všechny sestavy zlevnily a to většinou v řádu tisíců. Tady máte jasný důkaz, jak jdou ceny počítačů po Vánocích dolů.
Chtěl bych poděkovat (pokolikáté už? :-D ) samotarrkovi, který mě na všechno upozornil.
Pokud by jste chtěli naléhavě složit sestavu, doporučit hardware nebo si jen povykládat, ať už o normálních věcech, nebo o počítačích, tak na facebooku vám se 100% jistotou odpovím.

samotarrk
Level 6.5
Level 6.5

Příspěvekod samotarrk » 04 úno 2011 12:32

Děkovat nemusíš, škoda, že to Intel po... a všechno nejlepší :lol:
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 04 úno 2011 13:40

Dík :) No, většinou všechno kazí jen AMD. Abych se přiznal, tak jsem i rád, že Intelu se konečně něco nepodařilo :)

Tomina
Level 5.5
Level 5.5

Příspěvekod Tomina » 15 úno 2011 23:41

Doporučené sestavy jsou fajn, ve vedení Marfyho (?) však měly pevnější řád. Nemohu si to bohužel odpustit, ale zdá se mi, že se to tu plácá páté přes deváté. Troufám si říci, že max. 10% nově příchozích koukne prvně sem, než aby zadávali nové téma. Superextramega PC? Najděte mi člověka, který si takové PC složí (samozřejmě je to o názorech a nechci vyvolávat při). Takové sestavy se svěřují spíše specializovaným firmám. Osobně bych rozšířil nejprodávanější sestavy na dnešním trhu a to extra-levné počítače s cenou do 7000,- a pak střed 7 - 13 tis. Myslím si, že tato kategorie by si tu zasloužila více pozornosti, jak mašiny za třicet papírů. Jako zástánce AMD se mě dotkla věta:

Do 3500,- volte AMD, nad 3500,- už většinou Intel

Takto striktní rozdělení je dle mě naprosto nemístné. Připadá mi to podobné, jako tento příklad -> do 200.000 Kč kupujte Renaulty, nad 200.000,- Volkswageny..
Dále nesouhlasím s výrobci, kterým je vhodné se vyhnout - konkrétně u RAM a to Kingmax. Vždyť je to bývalá odnož Kingston. Dnes sice vše zabrala Čína, ale stále se jedná o kvalitní zboží s rozumnou cenou - ideální kupřikladu do kanclpísíčka.
Chybí mi velmi levné PC s využitím Atomu (já tyto počítače skládal pro důchodce na internet za 3.999,-), který by konkuroval předraženým nettopům. Další smysl nevidím v AutoCAD PC, kde je autor textu občas v rozporu s požadavky na HW.
Neberte to jako rýpání, je záslužné, že si s tím dal někdo práci, avšak když už to tady je, bylo by fajn to mít úplné. Pokud to má být rozcestník, možná by prospělo změnit grafickou podobu..
Jinak - dobrá práce..

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 16 úno 2011 16:52

No, nejspíš už to tak bude. Marfy už však takovéhle věci nedělá (tipuju, že není čas).
Já si zase troufám tvrdit, že sem koukne sotva jedno procento lidí, co chtějí nový počítač. Když bych byl upřímný, tak já bych si přečetl akorát úvod a žádnou z těch sestav bych si nekoupil. Hodně totiž záleží na individuálních potřebách, když si člověk napíše téma že chce nové pc, dostane počítač přesně na jeho požadavky. Tady najde takové dá se říci univerzálnější sestavy.

Já vím, že tyhle sestavy 7-15k jsou velmi žádané, ale není v mých silách poskládat zde tolik počítačů. Ideální stav by byl, udělat počítače po tisícovce, třeba od 5k až po 40k, ale to v mých silách není už vůbec.

Je mi 14, chodím do školy, osmička je velmi důležitá. Musím dělat úkoly, projekty, učit se. Jedna aktualizace těch počítačů, co tady teď mám mi zabere minimálně 2 hodiny. Když těch počítačů poskládám víc, protáhne se čas třeba na 3 hodiny. Mám celkem přísné rodiče, na pc můžu být maximálně hodinu a půl denně. To znamená že jedna aktualizace mi trvá 2 dny. Špatná známka=žádný počítač. Je to začarovaný kruh :lol:
Ještě musíš vzít v potaz, že tohle je jen můj koníček. Dělám to ze své vlastní vůle, zadarmo. Nikdy a v ničem mi to nepomůže. Aktualizace jsou jednou za měsíc (když je čas). Teď momentálně se mi rekonstruuje pokoj, nemám počítač. Tudíž tohle téma není ani nijak extra aktuální. A v nejbližší době ani nebude.

Nevím, jestli jsi to viděl, ale o Vánocích jsem udělal speciál. Byl takový, jak by měl být. PC byly seřazeny podle ceny, myslím že nějak obtisícovku. Dal jsem si za úkol, že to budu aktualizovat každý týden. Za 2 měsíce jsem stihl 3 aktualizace a pak jsem s tím praštil. Jednak mě to nebavilo a jednak to bylo velmi časově náročné.

Jako rozcestník tohle téma nejspíš sloužit nikdy nebude. Je pravda, že je to asi jediné pravidelně udržované téma o hardwaru, ale když se podívám, kolik lidí si tohle téma prohlíželo a porovnám to s různými blbinkami, tak se mi s tím občas chce seknout :lol:
Ale díky za kritiku. Ač nerad, musím uznat, že máš pravdu :lol: Jen teď nemám na čem upravovat. Až bude tak zkusím takový větší update, který by tohle téma mohl udělat trochu přitažlivějším.

memphisto
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13

Příspěvekod memphisto » 16 úno 2011 17:05

Já jsem ti na jedná z prvních stránek říkal, že tohle bude boj s větrnými mlýny a neustálé udržování je nemožné a nesetká se to s vděkem :smile:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 16 úno 2011 17:30

No jo no, máš recht :wink:
Zase tak strašné to není, ale přidávat tam další pc a pak to pořád pravidelně udržovat, to bych asi nerozdýchal :lol: Ale nahradit nějaké zbytečné pc, o tom by se dalo uvažovat... :lookround:

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kontrola finální verze sestavy za 37k
    od 960224 » 21 lis 2017 19:01 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    6
    272
    od 960224
    25 lis 2017 13:34
  • Úprava Doporučené sestavy 12k
    od desi48 » 20 črc 2017 19:59 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    1
    124
    od petr22
    20 črc 2017 20:08
  • Doladění doporučené sestavy do 12 000 Kč
    od sturn2000 » 21 bře 2017 20:53 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    11
    509
    od Martab
    24 bře 2017 06:47
  • Doporučené PC-HELP sestavy 9/2017 - 12/2017
    od PC-HELP_robot » 21 zář 2017 21:04 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    14
    7502
    od LaB
    29 říj 2017 12:48
  • Doporučené PC-HELP sestavy 5/2017 - 8/2017
    od PC-HELP_robot » 15 kvě 2017 10:30 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    37
    11319
    od Killing joke
    27 kvě 2017 12:49

Zpět na “Hardware články”