Čím se řídit při výběru PC+doporučené sestavy-Finální verze

Moderátor: Mods_senior

Chcete aktualizace? (podle zájmu)

Ano
213
93%
Ne
14
6%
Hodilo by se mi něco jiného (napište co)
2
1%

Celkem hlasů: 229

Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Pohlaví: Muž

Re: Čím se řídit při výběru PC+doporučené sestavy-Finální ve

Příspěvekod Spyke » 23 črc 2010 13:42

Však na OS a SW máš SSD, RE4 (Raid Edition) bude v RAIDu bezkonkurenčně nejrychlejší a také nejspolehlivější, RE4 má obdobnou specifikaci jako WD Black, čili není pravda, že je jen 5400ot.

Jsem zvědav, jestli někdy přijde GTX480 s rozumným chlazením, které alespoň odláká pozornost od té děsivé spotřeby, které se prostě nezbaví. Spíš by mě zajímalo, jak to bude s uživením, vždyť když testovali 2x5970 v CF s jedním nejvýkonějším i7 (ještě s 4 jádrovým), tak ani ten je nedokázal plně nakrmit.

Vidíš, to mi vypadlo, každopádně myslíš, že jsou k tomu vodnímu chlazení dodávané bloky? Protože jinak by si je měl přihodit do košíku.

Všiml sem si, že bereš věci jen z Alfy, ale pokud kdyby si při této ceně namixoval i s czc - dostal by si větší výběr komponent, tak se dle mého nic nestane, poštovné je pakatel a nad 5k není vůbec.

S tím plus na střední je to opravdu naivní, ale pokud je to Tvůj koníček, tak :bigups:

Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Reklama
AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 23 črc 2010 14:28

No, ta GTX480 s rozumným chlazením už přišla, ale ne v česku... Nebo stačilo by alespoň samostatné chlazení, ale takto bych GTX480 nikdy nekoupil

Měly by být dodávané i bloky, když je to tak drahé, četl jsem anglickou recenzi, a chválili všechno až na cenu...

To mixování není v mých silách, trvalo by to týden, a bylo by to nepřehledné. Řekni někomu z czc.cz, ať taky dělají vyexportování košíku, a bude to jasné :D

To s tím pluskem jsem si myslel taky, tak ale což, zkusit musím vše... :D

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 09 srp 2010 10:35

EDIT 18: Aktualizováno PC co vám ukousne hlavu, přidána alternativa k hernímu PC

Konečně se nám objevilo toužebně očekávané chlazení pro vyšší karty řady Fermi, takže byla potřebná aktualizace 2. nejdražšího počítače. No a při té příležitosti jsem přidal alternativu k hernímu pc, kde je nově šestijádro a Fermi.

Jinak jsem rád, že téma má úspěch (usuzuji podle ankety) a těším se na vaše názory.

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 17 srp 2010 16:21

EDIT 19: Aktualizace k 17.8.10

Trh počítačů pořád zlevňuje, takže asi kecům o zdražování kompjůtrů moc nevěříte, ale může se stát všechno...

Jsem rád, že téma má úspěch, alespoň co se týče počtu shlédnutí, který překonal dvoutisícovou hranici. Nikdo se mi neozval (jak jinak taky, že? :D) takže předpokládám, že moc velké výhrady nemáte.

Pokud se přeci jen něco najde, nebojte se napsat, kamkoliv... Dotazy také, prostě žádné změny.

samotarrk
Level 6.5
Level 6.5

Příspěvekod samotarrk » 17 srp 2010 16:32

Možná by chtělo udělat seznam kvalitních a méně kvalitních popř. úplně hrozných výrobců různých komponent. Vyzdvihnutí a nebo pošpinění jen dvou výrobců z někajých 30 nestačí. Si myslím :D

A třeba je některý výrobce dobrý na toto a horší na tamto apod. Chápeš? Prostě zdokonalení "KOMU SE VYHNOUT A KOMU VĚŘIT".
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 18 srp 2010 09:00

No, to je dobrý nápad. Je pravda, že se věnuji hlavně sestavám, a kořenu článku moc pozornosti nedávám... Dneska zkusím něco vytvořit, takový koncept, uvidím, jak to bude vypadat, a možná se to tam objeví. Ale každopádně díky za tip.

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 18 srp 2010 10:10

Tak, hotovo!

Pokud máte připomínky k umístění, tak odteď oficiálně zahajuji kritizování :lol:

Měl jsem ještě ten nápad, že bych ke každému vysvětlení komponenty napsal pár dobrých zařízení, ale to je časově velmi náročné, ještě když se to dává do kódů, atd. navíc to needituji tady na fóru, ale ve wordu, takže ani nevidím výsledek... No prostě nimračka...

samotarrk
Level 6.5
Level 6.5

Příspěvekod samotarrk » 18 srp 2010 10:23

Nějak si vynechal skříně. Z tohoto já mám vždycky hrůzu pač u skříňí fakt nevím jakej je jakej (sleduj výrobce): http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... 00890UR1NY

Např. Enermax má výborné zdroje, ale jak jsou na tom jeho skříně? Thermaltake dělá dobré skříně, ale jak jsou na tom jeho zdroje? O to mi tak nějak šlo.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 18 srp 2010 10:40

No, právě toho jsem se obával, jelikož ze skříní znám dobré značky Cooler ´Master, Theraltake a.....to je z těch kvalitních všechno. Jediné, co ti můžu říct je, že Enermax skříňe jsou průměr, a zdroje Thermaltake jsou celkem špatné...

Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7

Příspěvekod Spyke » 18 srp 2010 23:08

Z kvalitních skříní že jsou tyto dvě značky vše? Ale jdi, co třeba Antec, AeroCool, NZXT a nebo úplná špička Lian Li? Přičemž poslední jmenovaný kope zcela jinou ligu než všichni ostatní.. :wink:

AleRx8
člen HW spec týmu
Level 5
Level 5

Příspěvekod AleRx8 » 19 srp 2010 07:55

Neříkám, že jsou to jediné. Říkám, že se ve skříních neorientuju. Lian Li, to je z toho, co jsi napsal asi jediné, co znám, ale zase to nejsou skříňe pro normální lidi :wink:

Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7

Příspěvekod Spyke » 19 srp 2010 19:26

Pravda, cenovka moc lidová není. Ale třeba jejich cube skříně jsou naprosto luxusní a dokonce i za normálnější peníz.. :wink:

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc při výběru sestavy
    od B345T » 10 lis 2016 17:26 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    9
    323
    od B345T
    14 lis 2016 21:55
  • Úprava Doporučené sestavy 12k
    od desi48 » 20 črc 2017 19:59 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    1
    111
    od petr22
    20 črc 2017 20:08
  • Doladění doporučené sestavy do 12 000 Kč
    od sturn2000 » 21 bře 2017 20:53 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    11
    471
    od Martab
    24 bře 2017 06:47
  • Doporučené PC-HELP sestavy 9/2017 - 12/2017
    od PC-HELP_robot » 21 zář 2017 21:04 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    12
    4751
    od Ltb
    23 zář 2017 20:19
  • Doporučené PC-HELP sestavy 5/2017 - 8/2017
    od PC-HELP_robot » 15 kvě 2017 10:30 » v Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC
    37
    10799
    od Killing joke
    27 kvě 2017 12:49

Zpět na “Hardware články”