Tipy a triky v XP: Prefetch

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tipy a triky v XP: Prefetch

Příspěvekod mike007 » 05 črc 2009 04:04

wichin: Příspěvek od Elusive je taky 4 roky starý... Dnes je toto třeba ošetřené nějakou záplatou, takže mazání prefetche již nezpůsobí žádný problém. Nevím, proč se otevírají takto stará témata :roll:
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Reklama
hanumen
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Tipy a triky v XP: Prefetch

Příspěvekod hanumen » 06 srp 2009 19:32

prosim nevite jak udělat instalačni cd windows vista nu ja visty mam a chci mit pojistku kdyby mi spadl windovs dik zakaždou radu :-(

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tipy a triky v XP: Prefetch

Příspěvekod mike007 » 10 srp 2009 12:24

hanumen: Už se to řeší tady: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=46&t=43383, tak laskavě nespamuj a piš do vlastního vlákna! Děkuji.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Danator
Level 2
Level 2
Příspěvky: 188
Registrován: květen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Tipy a triky v XP: Prefetch

Příspěvekod Danator » 27 srp 2009 15:20

Elusive píše:Pro všechny ladiče systému: NEMAŽTE ADRESÁŘ PREFETCH

Není pravda, že vymazání obsahu adresáře Prefetch zrychlí běh XP, jde o bohapustou lež (už jsem bohužel v několika příspěvcích zahlédl rady typu "promaž, bude to rychlejší). Naopak, systém se zpomalí (boot až několikanásobně).

Pokud se tak stane a promažete (jde hlavně o soubor layout.ini), adresář zůstane prázdný a k dalšímu "prefetchování" už nedojde.
Stejně tak se Prefetch zastaví, pokud zakážete službu "Plánovač úloh (task manager)" - tento proces je k prefetchi nutný.

Takže, pokud máte adresář Prefetch prázdný, pomalý boot a nevíte, co dál, zde je stručný návod, jak Prefetch obnovit a rapidně zrychlit načítání XP:

1. Nejdříve se ujistěte, že proces Plánovač úloh je aktivní. Start->Spustit...->services.msc. Najděte položku Plánovač úloh - měla by být nastavena na "spuštěno" a "automaticky". Pokud není - dvojklik a nastavit.

2. Start->Spustit...->regedit, najděte HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\
MemoryManagement\PrefetchParameters a změnte hodnotu:

0 = vypnuto
1 = spouštění aplikací (prefetch pouze pro spouštění aplikací)
2 = boot (prefetch pouze startu XP)
3 = obojí

Já mám 2 (pouze boot), v adresáři je pár souborů, nenarůstá do obludných rozměrů a XP startují svižně.
Jinak samozřejmě záleží na vás, hodnoty 2 nebo 3 se doporučují. :wink:

3. Start->Spustit...->cmd. Do příkazového řádku zadejte: rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks a enter.

Prefetch je nyní opět funkční, po restartu můžete sledovat, jak se adresář znovu plní. Pokud jste do registru zadali hodnotu 3, vše je hotovo a přeji hodně štěstí při dalším ladění. :wink:

Pokud 2, pokračujte dále.

4. Zavřete všechny aplikace a proveďte 3x po sobě restart (ihned po naběhnutí XP). Adresář Prefetch se zaplní POUZE pro start systému (to je žádoucí).

5. Start->Spustit...->services.msc. Najděte položku Plánovač úloh - nastavte na "vypnuto" a "nikdy" (plánovač úloh je celkem zbytečná služba, žeroucí systémové prostředky).

Hotovo. :bigups:

//Ltb: přidáno do PC-HELP rozcestníku

To můžou smazat snad jen tupci... :lol: "zrychlení systému" rofl
AMD Athlon(tm) 64 processor 3000+
2048MB RAM
ATI Radeon X1650 series 512MB AGP
HDD 180 GB


Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti