FAQ: Kompletní bezpečnostní balíčky (FW+AV+AS)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

FAQ: Kompletní bezpečnostní balíčky (FW+AV+AS)

Příspěvekod memphisto » 08 úno 2008 18:28

Obsah:
1.) Úvod: Co obsahují bezpečnostní balíčky, k čemu slouží?
2.) Přehled nabízených produktů a základní info
3.) Závěr: Shrnutí důležitých poznatků

1.) Úvod: Co obsahují bezpečnostní balíčky, k čemu slouží?
Kompletní bezpečnostní balíčky, někdy také označováné jako Internet Scurity (internetová bezpečnost), obsahují vše potřebné pro bezpečné serfování po Internetu. Základem je firewall, který chrání PC před neoprávněnými vstupy z Internetu a kontroluje komunikaci mezi sítěmi. Neoprávněné vstupy zablokuje podle nadefinovaných pravidel, které si nastavuje uživatel podle své libosti. Další součástí je antivir, který chrání PC před havětí z Internetu jako jsou například trojské koně,viry a malware. Nepostradatelnou součástí pro bezpečnost na Internetu se v dnešní době stává antispywarový software, který chrání PC před programy, které odesílájí data z PC a otravují při práci reklamními záležitostmi a způsobují Windows Alert (hlášku o napadení PC spywarem). Tyto bezpečnostní balíčky jsou spíše doporučeny pro ochranu firemních PC než domácích PC. Vyplývá to z faktu, že všechny tyto balíčky jsou placené a pro normálního uživatele celkem vysoké ceny.

(doplním posléze. mám moc práce do školy)
//Ltb: přidáno do PC-HELP rozcestníku
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 11 bře 2008 22:12

memphisto se sebezdokonaluje, tak navážu, s dovolením.

2.) Přehled AIO (All In One) Internet Security

ESET Smart Security
Norton 360 IS
Kasperski Internet Security (KIS)
AVG Internet Security

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 11 bře 2008 22:42

a) ESET Smart Security:

Proaktivní ochrana - technologie ThreatSense® kombinuje různé úrovně detekce a včasné výstrahy, které vás inteligentně ochrání před internetovými hrozbami ještě předtím, než proniknou do vašeho počítače. Společně se zabudovaným osobním firewallem a antispamem pak máte k dispozici komplexní bezpečnostní řešení, které vás ubrání.
Vynikající detekce - přesná identifikace známých i neznámých hrozeb. Díky této vlastnosti získávají produkty ESET opakovaně ocenění z nezávislých testování po celém světě. A to i proto, že díky inteligentní detekci nevyvolávají téměř žádné falešné poplachy.*
(*AV-Comparatives.org)
Nízké zatížení systému - nižší nároky na paměť a výkon procesoru zaručují, že počítač se nezpomalí, kdykoliv potřebujete jeho výkon při své práci, hrách, surfování po internetu, stahování dat či e-mailování.
Rychlost - vysoce výkonná technologie zaručuje rychlé skenování souborů i včasné získávání produktových aktualizací.

Obrázek

+
čeština
spolehlivá detekce
kontrola pošty
interaktivní firewall
ThreatSense®
opravdu minimální nároky na systémové prostředky
snadná instalace a obsluha
skvělá podpora
ekologický obal
cena

-
snad jenom ta cena (cca 1500,- na rok)

Subjektivně: parádní řešení ochrany PC. Zkoušel jsem Comodo+Avast+Spybot+Ad Aware (dobré řešení, zdarma, ale jsem zastáncem "čím míň instalovaných programů, tím líp", vyšší zátěž systému), KIS (šílené a stálé využívání HDD, nevím proč, extrémní zátěž systému), nakonec jsem si koupil ESET SS, jediný problém byl, že proces ekrn.exe využíval přes 50% kapacity procesoru, vyřešil mail podpoře ESET, odepsali ještě tentýž den s řešením problému. Jsem spokojený, o ESS vůbec nevím, MWAV potvrdil, že jsem čistý. :smile:


Zpět na “Bezpečnost (čl.)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host