Jak na propojení routerů (router jako switch)

Moderátor: Mods_senior

ArmyDOG
nováček
Pohlaví: Muž

Re: Jak na propojení routerů (router jako switch)

Příspěvekod ArmyDOG » 26 led 2015 14:34

Naprosto jasné. Děkuji. Klidně smažte ty moje komenty nahoře.

Reklama
X
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5

Příspěvekod X » 26 dub 2015 19:48

Jak snadno rozšířit pokrytí Wi-Fi signálem? (teorie i praxe) >>> http://www.cnews.cz/jak-snadno-rozsirit ... ie-i-praxe

Ačkoliv si to mnozí nechtějí připustit, internet se stal nedílnou součástí života. Připojeni chceme být vždy a všude – na počítači, notebooku nebo telefonu. Přestože u stolního počítače je internet veden pomocí kabelu, u mobilních zařízení je takové řešení velice nepraktické. Jenže co dělat, když chceme brouzdat i v nejzazším koutě bytu, kam Wi-Fi signál nedosáhne?

... Předpokládáme tedy, že kabeláž máte rozvedenou po celém objektu a propojenou aktivním prvkem (tzv. switchem neboli přepínačem). V tu chvíli můžete pomocí kabelu umístit první přístupový bod. Nastavte název sítě a zabezpečení tak, jak jste zvyklí u klasických bezdrátových sítí. Zvýšenou pozornost věnujte ale použitému kanálu. V žádném případě nenechávejte tuto volbu na automatickém nastavení.

Následně zjistěte rozsah území, kde ještě bude bezdrátová síť v pohodě použitelná. Poté najděte v blízkém okolí volnou síťovou zásuvku a připojte další přístupový bod. Nastavte mu stejný název sítě a zabezpečení, pouze použijte jiný kanál.

V případě pouhé dvojice zařízení volte nejvzdálenější volné kanály, aby nedocházelo k vzájemnému rušení. U více zařízení je potřeba rozmístění kanálů trochu pečlivěji naplánovat. Přestože je kanálů třináct, jejich frekvence se vzájemně překrývají a dochází k rušení ...

Obrázek

Obrázek

ITCrowd píše:... Máme-li síť 192.168.1.0/24 a přidělujeme IP adresy v rozsahu 100-199, pak uvidím všechny počítače v síti a nemůže dojít ke kolizi IP adres.
Důvod je jednoduchý - pokud nechám přidělovat IP adresu DHCP, pak v momentě, kdy budu chtít změnit nastavení, nebudu vědět, na které IP adrese se nachází. ...
Ostatně je tohle lepší i pro další sdílené síťové prvky - typicky NAS, síťová tiskárna atd.

Některé modemroutery mají pokročilá nastavení - například můj Netgear - a nechá se v nich konkrétní IP fixovat na konkrétní hardware, pozor občas je to nutné nastavit i na tom zařízení. Já to mám tak na satboxu a NASech ...
KATEGORIE:​SYSTÉM​NET​DATA​EMULACE​HRY​VIDEO​AUDIO​GRAFIKA​TEXT‌​‌​ ‌​‌​APP‌‌‌‌​Brigády‌​Filmy‌​Firefox​​●‌​FormátHlavolam‌​●‌​Hra‌​●‌​Hry‌​​Ikony‌​Klipy‌​Knihy‌​●‌​KomixyKoš‌​Melodrama‌​NákupyOdkazy‌​OS‌​Plné hry‌​●‌​RubikSam CoupéSoftware‌​●‌​Šedá zónaTV‌​‌​TV‌​Úložiště‌​VideoNovinky‌​Zajímavosti‌​Znaky

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 11
Elite Level 11

Příspěvekod ITCrowd » 26 dub 2015 21:11

Díky za příspěvek. Měl bych připomínku:
Zvýšenou pozornost věnujte ale použitému kanálu. V žádném případě nenechávejte tuto volbu na automatickém nastavení.

Kdysi jsem tohle zastával. Ale občas se mi nějaký nový router do rukou dostane a vždycky automat vybral kanál, který bych zvolil i já. Takže v dnešní době bych od toho už upustil.
Některé modemroutery mají pokročilá nastavení - například můj Netgear - a nechá se v nich konkrétní IP fixovat na konkrétní hardware, pozor občas je to nutné nastavit i na tom zařízení. Já to mám tak na satboxu a NASech ...

A když ne, tak lze IP adresu rezervovat na konkrétní MAC. To není problém. Spíš to vidím tak, že každý má své návyky a svůj způsob práce. Já např. donedávna neměl WiFi, tudíž jsem ani neměl DHCP a všechny stroje byly nastaveny ručně. Mám prostě rád, když vím, co mě na které IP čeká. A navíc můj způsob bude fungovat na každém routeru.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak udělat z routeru switch?
    od Lentos » 04 črc 2017 14:24 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    280
    od Lentos
    04 črc 2017 15:36
  • Router + switch
    od centre100 » 09 říj 2017 10:03 » v Sítě - hardware
    3
    253
    od ITCrowd
    09 říj 2017 13:13
  • Jak propojit router A a router B (+ aby v routeru B fungovalo PC, TV...)
    od Jkami » 14 črc 2017 19:06 » v Problémy s hardwarem
    5
    381
    od ITCrowd
    15 črc 2017 08:04
  • Managed router/switch pro domácí síť
    od josefbry » 28 srp 2017 13:00 » v Sítě - hardware
    3
    262
    od Martab
    29 srp 2017 07:06
  • Propojení wifi routeru s modemem