Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Napište nám o svých webových stránkách, dejte vědět o jakémkoliv jiném zajímavém webu

Moderátoři: Myloš, Mods_senior

Uživatelský avatar
kolpe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: prosinec 12
Bydliště: Nový Jičín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod kolpe » 31 říj 2014 10:20

Ahoj, chtěl bych se s vámi podelit o svůj web (http://hughlaurie.8u.cz)a zároveň chtěl ziskat pozitivní/negativní ohlasy. Co by se dalo zlepšit, co se vůbec na web nehodí a co bych ještě mohl přidat/pozměnit . Web byl vytvořen za účelem získání nějakých zkušeností s HTML a CSS :). Diky
Naposledy upravil(a) Myloš dne 31 říj 2014 11:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upřesnění nadpisu „Můj web“ – při hodnocení dávej vždy do nadpisu adresu, název nebo popis webu.

Reklama
flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můj web

Příspěvekod flowem » 31 říj 2014 11:01

Mě osobně se ten Web líbí, hezký design :-)
Jen bych asi přidal na ten čas nahoře vpravo nějaký script, aby tam byl pořád aktuální ten čas, ale to jen taková maličkost.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můj web

Příspěvekod Myloš » 31 říj 2014 11:26

Špatně se to čte (nedostatečný kontrast textu a obrázkového pozadí), centrování textu taky na čitelnosti nepřidá.
Text je navíc nalepený na okraje, snesl by alespoň minimální padding.

Nikdy na webu nepodtrhávej to, co není odkaz, nebo přijdeš do pekla.

Horní banner by mohl být klikací jako odkaz na úvodní stránku – ten je sice v menu, ale i tak je klikací hlavička obvyklá.

Barvy rámečku mi přijdou divné – jako by byl rámeček ze ¨dvou nesouvisejících kusů.

Pokud jde o hodiny, zmíněné mým předřečníkem, já bych je naopak vyhodil úplně. Možná se na nich chceš ukázat jako „děsnej frajer hustej programátor, kterej se naučil naprogramovat hodiny“, ale souvislost s webem to nemá žádnou. Takové opičárny považuji za naprosto zbytečný balast, který na webu nemá co dělat.
Podobně padající listí – je sice v pozadí, takže zdánlivě neruší, ale přesto strhává oči od textu. Na stránku podle mého nepatří nic, co se samo od sebe bezdůvodně hýbe.
Teď bych doplnil koukám, že listí padá jen na úvodní stránce, tak bych k němu nebyl tak kritický.

Opomněl jsem ale napsat, že informační stránka úvodní stránky je nulová, tato stránka je zbytečná. Aby se člověk dostal k jakémukoli smysluplnému obsahu, musí zbytečně kliknout ještě jednou.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
kolpe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: prosinec 12
Bydliště: Nový Jičín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod kolpe » 31 říj 2014 11:55

Díky za kritiku, stím textem a odkazem na ůvodní stránku souhlasím. Hodiny jsem přidal jen pro zkoušku, začínam zkoušet PHP ale je pravda že se zde nehodí. Stránka zatím není vyplněna nějakými informacemi, přidel jsem zde jen něco aby stránky nebyly úlně prázdné proto ta úvodní strana. Ještě by mě zajímalo co bych tam mohl přidat, zlepšit vzhledem k designu a do budoucna i k obsahu, co by tá stránka měla/mohla obsahovat? :)
Notebook SONY VAIO e15

Windows 7 Home Premium 64 bit
AMD Radeon HD 7550M/7650M Graphics
Intel Pentium CPU B970
RAM : 4GB
HDD 500GB 5400

Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod x-rated » 31 říj 2014 15:55

jestli je to jeden z tvejch prvních webů, tak proč ne, můj první web vypadal mnohonásobně hůř :D
ale když bych to měl vzít, jak mi to přijde pod ruku, výčet nedostatků je cca následující:
1) ta grafika je příšerná, jak ze začátku století, pro inspiraci koukni třeba na themeforest.net na nějaký weby... většina z nich sou nehorázný slátaniny, co se týká kódu a funkčnosti (je to tak přeplácaný efektama, že to ani nefunguje), ale vzhled tam mají většinou solidní :smile:
2) máš dost zásadní chyby v kódu, doctype je vždycky html, pak si můžeš projít nedostatky podle validátoru => http://validator.w3.org/unicorn/check?u ... omatically)&ucn_task=conformance#
3) jestli i do budoucna myslíš s webama vážně, měl by sis koupit svůj hosting a ne nějaký 8u, kde ti dělá bordel jakási pochybná reklama, u wedosu ročně za 500 i s doménou neni problém
4) ten velkej rámeček kolem celýho webu vypadá v každym prohlížeči úplně jinak, těžko říct, kde nejhůř
5) když budeš pomalu najíždět na položku menu zespoda, nejdřív se objeví pozadí a až při popojetí o kousek vejš se přebarví text, to by se asi mělo měnit najednou
6) nadpis H1 by měla každá <section> obsahovat jenom jednou, ty tam máš dva a úplně bez <section> (koukám na životopis)
7) css je kapitola sama pro sebe, např. na #nav ul vůbec neni nutný mít position
8 ) margin-left:auto; margin-right:auto; margin-top:50px; => margin: 50px auto 0 auto; (nahoře, vpravo, dole, vlevo)
9) ten css kód je dost nedbale napsanej, jak se v tom vyznáš? máš různě ne/vynechaný řádky, máš tam i nějaký překlepy: #nav ul li a,visited
10) v html by to chtělo obsah líp členit - header, main, footer, nav, section, article
je co zlepšovat, tak hodně štěstí :smile: a pevný nervy 8)
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod Myloš » 31 říj 2014 16:07

2) Honba za validitou má jediný smysl, totiž honbu za validitou. Rozlišujme dvě věci – nepsat jako čuně (např. nekřížit tagy) vs. vyhovět validátoru, což je někdy na úkor sémantiky.
6) Proč? Máš pro to jediný rozumný argument?
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod x-rated » 31 říj 2014 18:18

na internetu o h1 vyšlo hodně článků, h1 by měl bejt v rámci section jenom jeden jako hlavní nadpis většího celku stránky :smile: ono je to celkem logický, hlavní nadpis je vždycky jenom jeden jedinej, pokud by jich bylo víc, sou to nadpisy rovnocennejch celků na stránce a ty se dělej do section
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod CZechBoY » 01 lis 2014 01:24

Takže když používám HTML4/XHTML tak nemůžu používat H1? :shock: :-o (protože tam žádný <section> tag není)
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod x-rated » 01 lis 2014 05:47

z jakýho důvodu bys používal html4/xhtml? :shock: v dřívějších verzích html bylo h1 taky, ale tam se používalo jinak
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod CZechBoY » 01 lis 2014 10:48

Proč? Protože třeba existujou/spravuju weby, které jsou psané v html4/xhtml? :-)
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod x-rated » 01 lis 2014 11:23

no to jedině :smile: ale tahle konverzace se točila kolem týpka, co s webama teď začíná :smile:
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zhodnoťte mi web – Fan-Page Hugha Laurieho

Příspěvekod Myloš » 01 lis 2014 12:53

Stejně mi pořád nikdo nevysvětlil, proč „by měl“ být na stránce jen jeden H1 – H1 je nadpis nejvyšší úrovně a pokud stránka žádný takový nemá, nevidím jediný rozumný důvod, proč by člověk neměl používat vícenásobně H1 tam, kde by jinak psal H2 v situaci, když by stránka nějaký zastřešující nadpis 1. úrovně měla.
Doposud jsem se setkal opravdu jen s ničím nepodloženými tvrzeními, že „by to tak mělo být“, ale žádné rozumné zdůvodnění. Čemu to vadí?

Krom toho prohlížeči je fuk, jestli nadeklaruju html 4 nebo html 5, strict nebo transitional… Prohlížeč je tu od toho, aby interpretoval html bez ohledu na to, která pravidla se rozhodnu (ne)dodržovat. Doctype slouží jedině k tomu, aby přepínal vykreslovací režimy. Jinak na něj prohlížeč z vysoka kašle.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)


Zpět na “Web-tipy a vaše weby”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti