Jaký mozek do PC?

Napište nám o svých webových stránkách, dejte vědět o jakémkoliv jiném zajímavém webu

Moderátoři: Myloš, Mods_senior

Uživatelský avatar
NEZNÁLEK.
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jaký mozek do PC?

Příspěvekod NEZNÁLEK. » 27 říj 2004 21:57

Prosím o radu, chci si koupit nový mozek PC, nemohu za celý den na webu najít stránky, kde nabízejí či popisují procesory se základní deskou, myslím tím obojí pohromadě, nejsem tak dobrý abych si sám vybíral zvlášť jedno a druhé :roll: , ale celej comp si za ty přemrštěný ceny s malejma paměťma a slabejma grafikama kupovat nebudu :idea: Případně poraďte co levnýho a dobrýho koupit jestli 64 Athlona, nebo Semrpon 3100+, či snad zůstat u Intelu :?: :idea: :?:

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 28 říj 2004 00:27

Ahoj, taktéž budu muset co nevidět upgradovat PC - tedy, až budou peníze :? Trochu jsem již zkoumal, jaká je situace na trhu a dospěl jsem k tomuto závěru:

Intel asi ne, poslední dobou toho více čtu o AMD (a jeho nových technologiích) jak o Intelu. Navíc v jednom článku, kdy porovnávali tyto dva výrobce, spíše chválili AMD a jeho 64bitové CPU.

Desku bych koupil již s novou PCI Express sběrnicí, AGP už bude pomalu končit. Opět vycházím z toho co jsem četl, výkon PCI-X karet je tak 3x vyšší než u dnešních 8x AGP karet. Ovšem pokud by jsi se rozhodl pro AMD, musel by jsi si ještě nejakou tu chvíli počkat na kvalitní motherboard s PCI-X, protože se teprve teď dostávají na trh.
(desky pro Intelácký CPU jsou již běžně k sehnání)
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 říj 2004 13:40

Souhlas s Rimmerem, taky bych doporučil spíš Athlon 64. Ale když už, tak do Socketu 939. Jak už bylo řečeno, desky zatím nejsou, ale měly by být kažkou chvílí. Na jednu věc ale pozor! Deska s PCI Express už nemá AGP slot, takže bys musel kupovat i grafiku. To bych pak doporučitl teď asi GeForce 6600GT, ale ty taky ještě nějak moc nejsou. Takže bych řekl, že teď se vyplatí nějakej čas počkat, než se všechny novinky dostanou na trh. Předpokládám, že do vánoc to budou chtít výrobci stihnout, takže by čekání nemělo bejt nějak tragický a myslím, že se vyplatí. Jinak kdybych měl dát konkrétní tip, ideální by bylo koupit grafiku i desku od stejnýho výrobce, takže asi Asus nebo MSI. Sleduj novinky a až bude od jednoho z těchhle výrobců k dispozici kombinace deska s NForce4 Ultra a grafika s GeForce 6600GT, myslím, že je ten správnej čas na nákup. Do toho nějakej rozumnej model Athlonu 64 a je to...

Uživatelský avatar
NEZNÁLEK.
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod NEZNÁLEK. » 28 říj 2004 17:15

Děkuji za vyčerpávající odpovědi. Je jasné, že při takové investici není dobré chvátat, souhlasím s volbou nové technologie, ikdyž je jasné, že to bude něco stát :huh: Jsem rozhodnut počkat (po svátkách by mohli jít ceny přeci jenom trochu dolů:-). Teď, ale vydržet s tou starou herkou - P3 na 450 + 64 pameť :cry:¨, co vám budu vyprávět, běs a hrůza. Poslední investice co do ní chci vrazit jsou (rozhodně ne levné) paměti , myslíte že to má cenu a nebo si mám raději z práce přivíst palici a ukončit její a moje trápení :bomb: Je den o de dne pomalejší a minimálně tisíckrát denně mi padne, 99% seknutí je na netu, a tam trávim 100% práce času s počítačem (nepočítaje zapnutí a vypnutí). Co teď?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 říj 2004 18:21

Rozhodnutí je čistě jen na tobě. 64MB paměti je málo, ale žít se s tím dá. A když už si to vydržel doteď, je otázka, jestli má cenu na nějaký dva, tři měsíce kupovat paměť. Spíš bych věnoval chvilku času reinstalu a ušetřený peníze si schoval na pozdější upgrade...

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 29 říj 2004 09:50

64MB - málo nebo dost? záleží, jaký systém používáš. Na WinXP je to žalostně málo, Win98 to stačí. To, že se ti seká PC ,bych neviděl jako problém s nedostatkem paměti. Buď ti dosluhuje OS (nutno reinstalovat) nebo máš zavirované PC.

no a nebo MSIE ....atd.

Uživatelský avatar
NEZNÁLEK.
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod NEZNÁLEK. » 29 říj 2004 19:56

Používam Millennium (ileg. jak jinak:-), s těma virama bych to neviděl tak černě, musím dokola měnit AVG a AVAST, protože co najde jeden nenajde druhý, myslím, že vir přece PC nezastaví, a když jo, tak by měl padnout systém a ne jenom zamrznout kdy se mu vzpomene. Samozřejmě nemohu zcela fundovaně po 2 měsících na netu hovořit o virech, když se o nich dozvim pouze při nahlášení antivirem.
PS: včera jsem odinstaloval AVG, abych z tý mašinky vymačkal aspoň trochu víc :wink: horší už to asi být nemůže :?:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 říj 2004 11:58

Pokud je systém nestabilní a neustále zamrzá a padá, přidáním paměti tomu asi moc nepomůžeš. Spíš by to chtělo pořádně pročistit nějakým ad-awarem a spybotem, promazat položky po spuštění a tak... Úplně nejideálnější by ale byl formát, zas nějaký dva měsíce s tím přežít a pak provést ten upgrade. Každopádně bych se v dnešní době neodvážil po internetu pohybovat bez antivitu a firewallu. Vím, že to sice comp zpomaluje, obzvláště na tvým stroji to asi bude poznat docela dost, ale bez toho se dřív nebo dýl formátu stejně nevyhneš, protože systém bude tak zaneřáděnej, že už to nepude dát do kupy...

Uživatelský avatar
NEZNÁLEK.
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod NEZNÁLEK. » 31 říj 2004 01:42

Mám rozdělený harddisk na C,D,E. Na C je systém, na D mám zabalený Windows 98 Se a na E rvu vše co se dá. Můj dotaz zní: Při zformátování C, mohu z D nahrát systém, nebo na to musím mít instalační CD? Které nemám, protože při koupi PC mi ho dotyčný jaksi zapoměl dát, kód mám. Při kladné odpovědi bych potřeboval radu jak se dostanu do DOSu, na druhém PC mi to jde Shift+F5, na tomto se tam nedostanu ať mačkám co mačkám (do biosu vlítnu skoro vždycky). :?:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 31 říj 2004 08:47

Do DOSu se dostaneš asi nejlíp asi tak, že si vytvořš bootovací disketu a nastartuješ z ní. Ve Win98(Me) už sem nepracoval ani nepamatuju, takže si teď přesně nevzpomenu, kde ji uděláš. Jestli je to ve vlastnostech systému, nebo v Přidat/Odebrat programy :?: Budeš muset trochu zapátrat. Můžeš zkusit i nápovědu. No tak když se podaří vytvořit tu disketu, strčíš ji do mechaniky a restartuješ PC, měl by naběhnout DOS. Pokud se tak nestane, znamená to že máš v BIOSu nastavený bootování prvně z pevnýho disku. Do BIOSu si říkal že se dostáváš dost často, tak když tam budeš hledej něco jako Boot Sequency, nebo 1st Boot device. Mohlo by to bejt pod menu Advanced BIOS features, nebo tak něco. Musíš na první místo dostat disketovou mechaniku, disk na druhý. Bude to podrobně popsaný v manuálu k desce, ale ten předpokládám taky nemáš. Kdyby se nedařilo, zkus zjistit aspoň výrobce a model desky, můžem mrknout po manuálu na netu...
Když se ti podaří nastartovat z diskety, zformátuješ disk C, přepneš se na D, vyhledáš složku s instalačníma souborama a pustíš Setup.exe.Průvodce tě provede zbytkem instalace 8)
Ale ještě jedna poznámka: Co myslíš tím Windows 98 mám zabalený? Neznamená to doufám, že jako v nějakým ZIP/RAR archivu? Je ti jasný, že do toho se z DOSu těžko dostaneš a musel bys to před zformátováním C rozbalit. Úplně ideální by byla složka d:\Win98\ aby ses vyhnul problémům s dlouhejma názvama a zbytečně dlouhou cestou...

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 31 říj 2004 23:14

Neználek: Ahoj, tak jsem tu četl radu od Mirase a myslím si, že to napsal dobře :wink:

Taktéž jsem se pozastavil nad slovíčkem "zabalený"...měla by to být čistá instalace, jinak by jsi mohl mít problémy s rozbalením (jedině přes nějakého Norton Commandera...). Psal jsi, že teď užíváš Windows Millenium, to by celkem vysvětlovalo ty pády systému, Win ME jsou totiž nejnepovedenější systém, co kdy Microsoft vydal.
Znám spoustu lidí, kteří s Win ME měli tu čest a ze srdce je proklínali (sám se mezi ně počítám)...ale pryč od Win ME.

Další možností by bylo vypálit si tu instalaci Win98SE na CD a poté v BIOSU nastavit (dle návodu od Mirase) bootovat z CD. Nejsem si teď jistý, jestli můžeš v setupu 98 formátovat disky (??). Pokud ne, pak zkus vytvořit spouštěcí disketu (přes ovládací panely - přidat/odebrat programy) a nabootuj z ní. Po úspěšném bootu z diskety spusť FDISK a tam už by jsi měl být schopen disk naformátovat....ale POZOR na správné písmeno! (většinou jsem pracoval s Win98 a jejich skvělou bootovací disketou, takže WinME tolik neznám ... doufám, že tam ten fdisk bude)
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 01 lis 2004 11:21

Já si zase pročetl příspěvek od Rimmera a myslím, že tam píše pár nepřesností :-( Tak zaprvý: Vypálit na CD a nastavit bootování z CD. Pokud tam ty soubory jen vypálíš, jako na běžný CD, nepůjde z něj nabootovat, protože na něm bude chybět to základní... boot sektor. A nějak vymejšlet, jak ho tam dostat je podle mě zbytečná práce navíc. To už bude jednodušší, nechat soubory na disku, nabootovat z diskety a pustit ručně setup.exe.
Druhá věc. Pokud se v tom moc nevyznáš, nástroj fdisk bych radši úplně vynechal, protože to je nástroj poměrně mocný. Když budeš nabootovanej z tý diskety, prostě napíšeš "format C: /q" a je to. Pak teda až pustíš setup...

Jinak jako na všechny produkty Mikrošrotu i na winME se názory značně liší, ale já bych se přikláněl k tomu, co říká Rimmer. Tohle se jim klukům vopravdu nepovedlo :wink:


Zpět na “Web-tipy a vaše weby”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host