Vypršení reklamační lhůty u CZC

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod Muž_činu » 15 zář 2014 18:14

Žbeky: Teď ho u sebe nemám, kouknu se, až se dostanu domu.Byl by v tom rozdíl? Ono CZC má vůbec nějaký svůj servis?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod petr22 » 15 zář 2014 18:36

Jakakoliv elektronika se reklamuje zasadne pres distributora - tudiz CZC tu zakladni desku posle distributorovi a ceka, kdy a s jakym vyjadrenim se mu vrati.

Nicmene to kam se to posila te nezajima a uz vubec te nezajima ze to CZC distributor nestihl poslat zpatky, zakon mluvi jasne - prodejce ma 30 dnu a je to jeho problem jak to udela. Kdyz to nestihne (je jedno ci vinou), musi vratit penize.

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod Muž_činu » 15 zář 2014 18:43

Hm, tak teď koukám na doklad. Je nadepsaný ,, Předání zboží ze servisu", a před číslem je napsáno SE, což bude pravděpodobně servis. Přiznávám, že jsem si tohoto štítečku nahoře předtím vůbec nevšiml, kontroloval jsem hlavně popis závady a údaje. Nicméně je zde taky napsané ,, Sklad: RVD Reklamační Vinohrady" a v kontaktech je e-mail normálně reklamace@czc.cz. Může mi někdo vysvětlit, o co jde? Už se v tom ztrácím. :smile:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod petr22 » 15 zář 2014 18:50

U me je na reklamacnim dokladu RMA cislo REXXXXXXX.

Podivej se na web CZC pod cim to mas vedene ty.

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod Muž_činu » 15 zář 2014 19:09

Na webu nemám kromě historie objednávek vůbec nic. Žbeky měl zdá se pravdu, jde o něco se servisem, já vůl jsem si toho při přebírání dokladu vůbec nevšiml. Dvakrát měř, jednou řež... :mad: Zajímalo by mě, o co tedy jde. CZC přece žádný svůj servis nemá ( nebo jo?) , nefunkční komponenty přeposílá výrobcům. Tomuhle opravdu nerozumím.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod liborek » 15 zář 2014 20:32

Ale to tě stejně nemusí zajímat.Pokud jsi jim nedal svolení, platí 30 dní!Ikdyby to posílali ke všem čertům.Obrázek
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod Muž_činu » 15 zář 2014 20:40

Asi jo, jen mi není jasné, co měl Žbeky na mysli.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod Žbeky » 15 zář 2014 21:35

Tys tam dal pocitac na servis, ne reklamaci. Takze se te tech 30 dni ohledne reklamace netyka. Pokud se mylim, vyvedte me z omylu, ale v zakonu neni o maximalni delce servisu ani slovo

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod Petison » 15 zář 2014 21:38

Já mám za to že ho dal na reklamaci.Píše že PC přestalo fungovat a tak ho reklamoval.To že to oni poslali do servisu je jejich problém.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod liborek » 15 zář 2014 21:47

No tak snad by měl vědět jestli ho reklamoval nebo dal na servis :-o
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod Žbeky » 15 zář 2014 21:53

Oni ho nikam do žádného servisu neposílali. Prostě právě pro tyto případy mají vlastní "servis", což vyplývá už ze samotného papíru o převzetí. Slečna na infolince tedy mluví pravdu

Muž_činu píše:Dáma na telefonu mi ale přesvědčeně tvrdila, že na to se 30denní lhůta nevztahuje, že 30 dnů je pouze na reklamaci a servisní doba je neomezená. Kdybych prý reklamoval pouze ZD, platilo by oněch 30 dní, ale jelikož jsem reklamoval celé PC, je to prý jiný případ a 30denní lhůta zde neplatí. Má pravdu?
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypršení reklamační lhůty u CZC

Příspěvekod tux » 15 zář 2014 22:03

Pokud sis ho u nich nechal složit, reklamuješ počítač jako celek, pokud by sis ho složil doma sám, tak reklamuješ jen desku a platí to co ti řekli. V tvým případě teda platí 30 dní.
Just Fucking Google It!


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti