Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod petr22 » 13 úno 2016 13:00

Tak precejenom nekoho i chytili.

http://zpravy.idnes.cz/podvodnici-na-in ... 2_krimi_eb

Jeste je potreba je nechat drit v kamenolomu tak dlouho, dokud nesplati veskerou skodu. Vezeni nema cenu, tam penize nerostou.

Reklama
millcek
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod millcek » 24 úno 2016 15:08

Nedomovaja@seznam.cz
VS: 702577704
Stejnej ojeb, poslal jsem 4500.

JanKolar
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod JanKolar » 25 úno 2016 18:42

Nemmesis píše:
EVASNIEGON píše:Tak koukám,že jsem další kdo naletěl podvodníkům.Zaslala jsem částku 6900,- a údajná paní JANA VESELÁ z Děčína okamžitě přestala reagovat.Poslala mi kopii obč.průkazu i živnostenského listu.Dnes jsem podala trestní oznámení.


Jsem taky naletel! Jana Vesela z Decina. Taky mi poslal(a) obcanku a zivnostak. Jsem v tom za 6500,-.....


Jsem v tom za 7100, ještě se zlepšila...zvládla i fakturu se zárukou a dolňující fotografie...dnes jsem podal trestní oznámení, ale myslím si, že to ani nedělá ona a už má nahlášenou krádež občanky, tak utřeme nos. Máte nějaké nové info? :oops: :oops: :oops:

Dymak
Level 3
Level 3
Příspěvky: 421
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod Dymak » 25 úno 2016 18:58

Hele, mě taky přišlo od policie že už souděj 2 parchanty co taky kradli :)

Anetil
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod Anetil » 06 bře 2016 23:15

I ja naletela.. 10 000,-

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0

Příspěvekod vlazy » 07 bře 2016 00:46

RedMasterSK píše:Ja kupujem výhradne na dobierku alebo osobne. Nikdy by som neposlal ani cent vopred. Takto mám istotu, že ma neokradne.
Je to trochu riskantní i pro prodávajícího prodávat na dobírku, protože nikdy nemůže vědět na koho natrefí. Už se mi v minulosti několikrát stalo, že jsem posílal dobírku a kupujíci (adresát) si dobírku nepřevzal. Když jsem mu pak psal, že asi má na poště na vyzvednutí balík který jsem mu zaslal, tak na e-maily už nereagoval. Balík se po určité době kvůli nevyzvednutí adresátem vrátil zpět, ale peníze za poštovné mi už pošta nevrátila. Pokud něco prodávám tak raději požadují peníze předem nebo osobní převzetí abych tak předešel případnému nepřevzetí dobírkové zásilky. Ne každý kdo požaduje peníze předem musí být jednoznačně podvodník.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod petr22 » 07 bře 2016 01:46

Naopak, v civilizovanem svete se plati jedine dopredu. Je ale potreba nakupovat od spolehliveho prodejce a ne na raji podvodniku jako je Bazos. Pokud ejsi ochoten platit doprtedu, tak toho moc po svete nekoupis.

Pak je jistota, ze zakaznik neni okraden - naopak plati podminky, ze za to ze neposkozene zbozi dorazi adresatovi ruci prodejce. Ruci u nas nekdo za neco?

Co me ovsem fascinuje je to, ze na tom Bazosi lidi skacou i na inzeraty za cenu, za kterou se da to same poridit na Ebay a to bez jakehokoliv rizika. Nekdy je to na Bazosi dokonce vyssi nez na Ebay.

Uživatelský avatar
Widlajz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1082
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod Widlajz » 07 bře 2016 07:20

petr22 máš pravdu, přesně tak to je.
Mám jedno pravidlo: pokud něco nakupuji u nás a není to prověřený prodejce, raději si udělám výlet a jdu cestou osobního odběru a nebo se na nákup vykašlu a hledám jinde.
AMD Ryzen 5 5600x
MSI B450-A PRO
16GB DDR4 3200MHz
XFX AMD RADEON RX 6700 XT
EVGA GQ 750

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod karlos » 07 bře 2016 07:52

Off Topic
Pro podporu slov Petr22:
Koupil jsem přes Ebay dva stany, žádné prcky 5x3.5x2m. Jeden v aukci, nový, vrácený předchozím zákazníkem za 36€ (na turistickoalkoholické výlety s kamarády), druhý fungl nový za 150€ (rodiné sídlo na pobyty s vnučkou). Obojí placeno Pay-Palem. První z Belgie, zaplaceno ve čtvrtek v pondělí doma. Druhý z Německa, placeno ve středu v pátek doma. Ceny těchto stanů v ČR o mnoho vyšší a rychlost odeslání i z renomovaných obchoů mnohdy pomalejší. Například z online-sport.cz, při platbě kartou i pět(!) dní. Navíc Ebay má k dispozici takové mechanismy, že tamní obchodník si ani nepomyslí, že by udělal nějakou levotu. Ostatně západoevropský obchodník by neudělal levotu, již jaksi z principu, narozdíl od kdejakého lehkoživky z východu Evropy.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvek není k dispozici

Příspěvekod IDVert3X » 07 bře 2016 08:56

[smazáno uživatelem]
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 21 srp 2019 12:34, celkem upraveno 8 x.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod vlazy » 07 bře 2016 10:06

petr22 píše:Je ale potreba nakupovat od spolehliveho prodejce a ne na raji podvodniku jako je Bazos.
A jak se spolehlivě pozná spolehlivého prodejce? To, že někdo něco prodává přes Bazoš ještě nemusí jednoznačně znamenat, že se určitě jedná o podvodníka i když tam asi nějací podvodníci budou. Ani to, že je něco nabízené za podezřelé nízkou cenu nemusí jednoznačně znamenat, že určitě jde o podvod. Pokud o někom se všude v internetu nepíše aby si lidí dávali na něho pozor, protože podvádí lidí, tak není jak prověřit jestli je spolehlivý nebo ne. Ti podvodníci se často dokážou docela dobře a důvěryhodně prezentovat, tak aby nevzbuzovali dojem, že mají v úmyslu podvádět. Kupovat něco z inzerátu od někoho koho se vůbec nezná přináší vždy určité riziko, že se může natrefit na podvodníka.
petr22 píše:Pokud ejsi ochoten platit doprtedu, tak toho moc po svete nekoupis.
Mezi prodejci přes inzerát se často požaduje platba předem. Je to určitá ochrana prodávajícího před podvodníky na straně kupujících, aby si někdo něco neobjednal a pak zásilku nepřevzal a nechal ji tak vrátit zpět adresátovi nebo si něco nenechal poslat na neexistující adresu.
petr22 píše:naopak plati podminky, ze za to ze neposkozene zbozi dorazi adresatovi ruci prodejce. Ruci u nas nekdo za neco?
To platí asi pouze u prodejců prodávajících přes internetové obchody kde je určitá možnost reklamace nebo vrácení koupeného zboží. Když ale někdo něco kupuje přes inzerát od zcela neznámého člověka a nemá si to možnost převzít od něho osobně, tak je asi vždy určité riziko podvodu. Záleží pak na každým zda mu stojí za to to riziko podstoupit nebo ne, nebo jak velkou finanční částku je kdo ochoten do toho risknout vložit. Asi nebude jedno jestli někdo něco bude kupovat třeba za 10000 Kč nebo za pouze 50 Kč.

firemiva
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pozor na podvodné prodeje v bazarech - účet 3198888319/0800

Příspěvekod firemiva » 07 bře 2016 19:15

Tak jsem dneska také naletěl. -3000 :-(

pán působil opravdu seriozně, poslal fotky balíku atd. A tedka se nedá dovolat, mail neexistuje.

var. 608348828

jednalo se o mobilní telefon na bazosi, pak mě řekl že c.u. je na bleks kartu že nemuže dat svuj kvuli exekuci že potřebuje peníze atd. že mu pošlu půlku a druhou pošle jako dobírku.

A tedka nic. Jsem na sebe hodně naštván, pokud někdo podávátě trestní oznámení rád se přidám.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zdrojový kód - Podvodné webové stranky
    od 28nitro28 » 26 srp 2023 11:50 » v Vše ostatní (sw)
    10
    2644
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 09:33

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti