Reklamace rozbitych zasilek u posty

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod DeNNI85 » 27 srp 2015 11:42

Zdravim, mate nekdo zkusenost s reklamaci na poste? Posta znicila dve pc co jsem poslal zakaznikum. U jednoho nesel obraz, zakaznik mi ho vratil zpet. Zjistil jsem, ze byl i pres pripevneny chladic odskoceny procesor z patice asi o pul mm. Kdyz jsem procesor doklapnul zpet, tak jsem zjistil, ze graficka karta hazi artefakty (hd7950). Krabice nebyla opticky poskozena, nicmene je jasne, ze s pc musel nekdo nevhodne zachazet. Mam na videu nahrane, ze pred odeslanim vse fungovalo.

Druhe pc jsem zabalil jeste dukladneji do krabice ze 7mi vrstveho kartonu. Zakaznikovi prislo s vylomenou grafikou z pci-e slotu. ulomeny zobacek na desce a vypadle srouby co kartu drzi v pc skrini. krabice opet bez poskozeni (tezko se takova krabice poskodi, kdyz s tim nekdo hodi o zem celou plochou dna) po instalaci karty nefunguje obraz (r9 280x)

Posta reklamace zamitla, ze nemohlo dojit k poskozeni zbozi, kdyz neni poskozeny obal. odvolal jsem se s tim, ze nemusi dojit k poskozeni obalu aby pc snicili, kdyz s tim hrajou jejich zamestnanci fotbal a poslal videa funkcnich pc.

odvolani take neuznali, ze pry kdyz je zbozi zvlastni povahy amuze dojit k poskozeni otresy nenesou za to odpovednost. Napsal jsem jim, ze pc neni takovym zbozim a prepravi jich denne xxx a ze na ne podam trestni oznameni a dam je do tv.

Nicmene mam dva nasrane zakazniky co nemaji ani penize ani funkcni pc. ja osobne nehodlam platit 10000Kc za postu.

Vite nekdo jak na ne?
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Reklama
behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod behavioralista » 27 srp 2015 11:50

No tak v prvé řadě jsi už udělal chybu tím,že jsi to vůbec posílal přes poštu.Česká pošta je banda amatérů,patláků,psychicky nevyrovnaných agresorů a zlodějů.Jinak tam naběhni a pokud neuznají pochybení,tak trestní oznámení no.

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod DeNNI85 » 27 srp 2015 12:04

ja pres ne uspesne poslal tak 15pc ale letos znicili 4kusy, 3 jsem posilal behem par dnu po sobe. ted uz jedine kuryrem.
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
MrekS
Level 3
Level 3
Příspěvky: 448
Registrován: leden 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod MrekS » 27 srp 2015 12:05

mám zkušenost s posíláním HDD dva přišli v nepoužitelném stavu, při odeslání naprosto OK.
Následovala reklamace - odvolání - pak už jen nasranost a dva litry v čudu. Zbývá se s nimi jen soudit a to chce ještě více nervů, více peněz a hlavně čas který jsem nebyl ochoten obětovat.
Prostě jsou to packalové a už bych si přeš ČP nic takového charakteru neposlal.
Disky zabalené v bub. folii cca 15cm z každé strany, v pevné krabici, označeny jako křehké.....

Marek

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod behavioralista » 27 srp 2015 12:14

U nás sice jezdí dvě fešné a milé pošťačky,ale pokud to fakt není nezbytně nutné,tak když už si já něco nechávám poslat tak přes PPL,DPD atd.No a když už já něco posílám,tak taky přes kurýra a když už fakt není jiná možnost,tak přes poštu,ale jenom drobnosti.

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod DeNNI85 » 27 srp 2015 13:40

trestni oznameni a soudy jsou na dlouho, ale asi mi nic jineho nezbude. rozhodne je nenecham nicit moje zbozi beztrestne a jeste vsude poreferuji o jejich reklamacnich procesech apod.
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod HappyMental » 27 srp 2015 14:15

Mě taky pošta zničila HDD, reklamace nebyla uznána, protože prý nebyl poškozen obal. Disk byl zabalen v několika vrstvách bublinkové fólie, "obmotán" kartonem a vložen do bublinkové obálky. A ano, byl poslán jako "křehké", ale pochybuji, že na to na poště někdo bere ohled. Po zapojení šlo jen slyšet, jak čtecí hlava dře o plotny. A nebylo to poprvé, co jsem byl nespokojen, už několikrát mi přišly bublinkové obálky natržené, protože někoho nejspíš zajímalo, co je uvnitř.
Naposledy upravil(a) HappyMental dne 27 srp 2015 14:20, celkem upraveno 1 x.
I use Arch BTW

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod petr22 » 27 srp 2015 14:17

Obavam se ze je technicky nemozne zpusobit takovehle poskozeni pri preprave, aniz by doslo k poskozeni obalu. Bude se hoooodne spatne dokazovat ze doslo k vytrzeni karty zevnitr neposkozene skrine nebo ze grafika jen tak po preprave prestala fungovat.

"Zjistil jsem, ze byl i pres pripevneny chladic odskoceny procesor z patice asi o pul mm. Kdyz jsem procesor doklapnul zpet, tak jsem zjistil, ze graficka karta hazi artefakty (hd7950)."

Ze by Ceska posta zkousela na zasilce EMP kanon? Procesor se nema pod chladicem zadnou sanci pohnout ani kdyby PC shodili z letadla.

"Zakaznikovi prislo s vylomenou grafikou z pci-e slotu. ulomeny zobacek na desce a vypadle srouby co kartu drzi v pc skrini. krabice opet bez poskozeni"

Jakym zpusobem by mohlo v neposkozene krabici dojit k takovemu poskozeni? Jedine ze by nekdo kartu vyrval silou (hodne velkou silou) klestema.

"rozhodne je nenecham nicit moje zbozi beztrestne a jeste vsude poreferuji o jejich reklamacnich procesech apod."

Zadna prepravni firma na svete ti neuzna mechanicke poskozeni zbozi v neposkozenem obalu - kazdy ti bude argumentovat ze k poskozeni doslo bud pred prepravou nebo po preprave.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod beather » 27 srp 2015 14:52

obávám se, že tady by jsi nepochodil :-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
MrekS
Level 3
Level 3
Příspěvky: 448
Registrován: leden 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod MrekS » 27 srp 2015 15:08

petr22 píše:Procesor se nema pod chladicem zadnou sanci pohnout ani kdyby PC shodili z letadla.


No to bych zase netvrdil, záleží jaký je tam chladič.
Jednou se mi stalo že si chlapík u mě naložil funkční PC a když ho přivezl domu tak mu nešlo. Přivezl ho zpět, sundal jsem chladič znovu usadil CPU a vida už zase šel. Potom přiznal že ho měl v autě postavený a spadl mu na bok (jak to celé bylo doopravdy nevím).
šlo o soc. 1150 a chladič Alpenfohn Metterhorn B.E. 1067g (mimochodem výbornej chadič :thumbup: )
Sice na CPU nebylo vidět že je šoupnuté, ale bylo a PC nešel spustit.

Marek

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod petr22 » 27 srp 2015 15:20

U chladice ktery je prisroubovan sroubama je mnohem pravdepodobnejsi ze se zvidavy majitel noveho pocitace rozhodne podivat jestli je jsi tam nezapomel dat pastu a pak to spatne slozi nez ze by se pod chladicem tlacicim pomerne hodne velkou silou mohl procesor samovolne pohnout pri preprave na jakoukoliv stranu (zvlast kdyz je umisten ve slotu ktery brani pohybu do stran).

U Intel box chladice by to teoreticky byt mozne mohlo (kdyby byl uvolneny soucasne chladic), ale nedovedu si predstavit zachazeni pri preprave ktere zpusobi ze graficka karta zacne generovat artefakty v obraze.

Kartu vytrzenou ze slotu (vcetne vytrzeni sroubu ktere drzi kovove zaslepky) bez soucasneho poskozeni samotne skrine si dovedu predstavit jedinym zpusobem - vrazit srouboval skrz papirovy obal presne tak, ze trefi zadni cast karty - a pak do nej mlatit kladivem.

Ja si nemuzu pomoct, ale poskozeni obou zasilek pripomina mnohem vic umyslne poskozeni nez nahodne ktere vznikne pri preprave.

Pokud dojde k soudu, bude potreba znalecny posudek soudniho znalce ktery bude dokazovat, ze k popsanemu poskozeni mohlo dojit pri preprave - coz znamena, ze soudni znalec bude muset mit k dispozici jak pocitace, tak obaly.

A je hodne pravdepodobne, ze bude nasledovat zaloba Ceske posty na poskozeni dobreho jmena (to ze Ceska posta nejspis zadne nema je vedlejsi).

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace rozbitych zasilek u posty

Příspěvekod DeNNI85 » 27 srp 2015 15:29

to je jednoduche. ta grafika vazi cca 1kg. krabice ze 7vrstve lepenky ma cca 1.5cm tluste steny a velkou nosnost. chces tvrdit, ze kdyz ta krabice dopadne treba z 1.5m na zem celou plochou steny krabice tedy 50*50cm ze na te krabici neco najdes? ale na grafickou kartu pusobi dal setrvacnost a svou vahou se muze vylomit. jakmile se vylomi na jedne strane z desky tak asi neni prpblem uvolnit se i na druhe strane.

druhy pripad je jednoduchy. jedna se o procesor amd s chladicem Silentium spartan, ma asi 320g a daval jsrm tam pastu mx-2 clovek ma co delat aby chladoc.sundal, dibre se na procesor prilepi. Jak je znamo, tak amd procesor je jen nacvakly a drzi jej takova pochybna packa. Kdyz by nekdo s pc prudce hodil, je tu moznost, ze chladic svou vahou povytahne procesor
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1598
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti