způsob dopravy reklamovaného zboží czc.cz

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Mjkayzz
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

způsob dopravy reklamovaného zboží czc.cz

Příspěvekod Mjkayzz » 08 zář 2015 20:45

Ahoj, dneska mi došel email že jsou mé sluchátka z czc.cz reklamovány ale zajímalo by mě jak a kdy je dovezou? nikde na protokoli sem to nenašel, no teda je tam : Způsob předání reklamace: DPD po ČR (bez dobírky) - to zamená že mi je dovezou domu a nebudu muset nic platit?

Reklama
Skydreamer
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: září 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: způsob dopravy reklamovaného zboží czc.cz

Příspěvekod Skydreamer » 09 zář 2015 03:34

Ahoj, většinou je to tak, že když odesíláš věc na reklamaci, např. pomocí pošty, pošlou ti ji zpátky taky přes nějakého dopravce přímo domů. Pokud reklamuješ na prodejně, reklamované zboží ti přijde na prodejnu. Jinak reklamace musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději ve lhůtě 30 dní ode dne jejího uplatnění.
Pokud máš zájem, a reklamace byla uznána, můžeš si na naopak nechat v obou případech proplatit účelně vynaložené náklady spojené s touto reklamací - především poštovné/jízdní výdaje (samozřejmě je musíš být schopný doložit). Zákonný podklad je v §1924 zákona č. 89/2012 Sb. a vzor této žádosti najdeš na internetu (např. dtest).

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: způsob dopravy reklamovaného zboží czc.cz

Příspěvekod mmmartin » 09 zář 2015 08:08

Mjkayzz píše: - to zamená že mi je dovezou domu a nebudu muset nic platit?

Přesně tak. Přijde ti mail nebo SMS od dopravce, že zboží bylo přijato k přepravě a pak jeden den ráno zavolá řidič - nebo pošle SMS - s hodinou předání.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti