Reklamace CZC.CZ Vyřešeno

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

TomikSparky
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod TomikSparky » 20 říj 2015 10:12

Kupoval jsem si pc sestavu u CZC a jsem opravdu zklaman. Komponenty jsem prevzal zadna porusena krabice, na prvni pohled vse ok. Po prichodu donu jsem zjistil, ze mi daly spatny case. (Case byla ve spatne krabici, nejspise chyba byla na strane vyrobce). Nasledujici den jsem to sel vratit. Reklamace lrobehla v pohode a na miste mi hned daly novy kus. Az na maximalne otraveneho a neochotneho prodejce vse probehlo bez vetsi h komplikaci. Tentyz den jsem zacal skladat pc. Zacal jsem a kdyz doslo na prvni start pc, nedockal jsem se zapnuti. Vsechno bylo v poradku, vse kompatibilni, radna ochrana pri praci i ramky jsem zkilousel jine. Nic nepomohlo. Nakonec jsem byl tedy vcera na pobocce byl desku vyreklamovat s tim, ze si ji pujdu radeji koupit do alzy. Donesl jsem desku i s papiry. Ode dne koupeni ubehly ctyri dny a doufal jsem ze mi na miste daji novy kus nebo vrati penize jak vsude na reklamach slibuji. Ale dockal jsem se opet otraveneho prodejce, ktery me jednoduse poslal jinam, ze to posle na reklamaci a ze budu cekat max 14. dni.
Co si ted tak ctu jine ohlasy na reklamace bojim se ze mi to neuznaji a ja vyhodil dva tisice oknem.
Mezi recenzemi jsou jasne rozpory a nevim na co a jak mam narok. Mam snad narok u desky vracini penez? Kdyz jsem ani nenaplnil lhutu ctrnacti dnu?
Dekuji

PS: omlouvam se za styl, ale pisi z mobilu

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod petr22 » 20 říj 2015 10:18

Vraceni bez udani duvodu a reklamace jsou dve veci. Pokud vracis do 14 dnu, nesmis reklamovat. Na vyrizeni reklamace ma prodejce 30 dnu.

Na miste by ti dali jiny kus pouze v pripade, ze je jiste, ze jsi zavadu nezpusobil ty - coz samozrejmne u zakladni desky poznat pohledem nelze. Takze ji poslali dodavateli na diagnostiku.

Pokud jsi udelal nekde chybu ty, vrati se deska zpet ze se bud zavada neprojevila nebo jako zamitnuta reklamace.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod beather » 20 říj 2015 10:21

Do 14 dnů můžeš vrátit bez udání důvodů a pokud je zboží nepoškozeno, musí ti vrátit peníze podle zákona :-)

v alze to funguje tak (alespoň na centrále v Holešovicích) že tam přijdeš, dáš jim to tam, oni na to kouknou a hned ti dají peníze.. vůbec se s tím nemažou :-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

TomikSparky
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod TomikSparky » 20 říj 2015 10:34

Kdyz jsem prisel na pobocku, rekli mi ze to musi poslat na reklamaci a ze penize nedostanu. Kdyz jsem prisel rekl jsem ze mi nejde deska, tak mi to ihned hodil na reklamaci a me se na nic neptal. Myslel jsem ze je to to same jako reklamace. On o tom kazdy tak mluvi ze je to reklamace... No asi uz neni cesty zpet jak desku vzit z pet z reklamace a jit ji vratit ze?!

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod beather » 20 říj 2015 10:37

to cesta už nebude no... máš poučení do budoucna :-) prostě je potřeba říkat, že chceš vrátit do 14 dnů a říct, že ti nevyhovuje (ne, že nefunguje)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod petr22 » 20 říj 2015 11:18

Pokud reknes ze ti nejde deska, tak je to logicky reklamace - protoze zbozi ktere vracis do 14 dnu nesmi byt pochopitelne nefunkcni, ze.

A v pripade zakladni desky je pomerne velka pravdepodobnost chyby uzivatele - budto to ma spatne zapojene a nefunguje to, nebo to primo poskodil - proto se posila do servisu na overeni.

Treba takova ptakovina ze das Haswell Refresh CPU do desky kde je verze BIOSu ktera ho nepodporuje - a uz to nezapnes. A neni to zavada.

Pochopitelne kdyz vratis zbozi ktere je nefunkcni bez udani duvodu, tak se na to prijde velmi brzy - i s pravnimi nasledky.

TomikSparky
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod TomikSparky » 20 říj 2015 11:26

Je to deska Gigabyte B85 HD3 a CPU i5-4590. Vse je v poradku a kompatibilni.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod beather » 20 říj 2015 11:29

no prostě máš ponaučení pro příště ;-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

TomikSparky
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod TomikSparky » 20 říj 2015 11:31

Tal ted jen doufat, ze uznaji ze chyba nebyla na moji strane. Ale podle toho co ctu o czc to asi nebude tak ruzove...
Ale dekuji chlapy za radu ;-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod petr22 » 20 říj 2015 11:38

CZC nic neuznava, diagnostiku provadi autorizovany servis. CZC se bude ridit podle papiru, ktery dostane ze servisu.

Gigabyte B85 HD3 je pomerne stara deska, urcite existuje verze BIOSu ktera nove CPU nepodporuje.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 20 říj 2015 11:40, celkem upraveno 1 x.

TomikSparky
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod TomikSparky » 20 říj 2015 11:39

Tak to jsem o neco klidnejsi. Dekuji ;-)

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace CZC.CZ

Příspěvekod d1amond » 20 říj 2015 12:05

1) Rozhodl ses, skládat si sám PC a toto je holt riziko, které na sebe bereš.
2) Pokud reklamaci neuznají, tak proto, že deska bude fungovat.
3) Pokud deska bude fungovat, příčina problému bude jinde - pravděpodobnější je vadný zdroj, pokud PC ani neblikne. Kdyby totiž byl problém jen BIOS desky, minimálně by se něco roztočilo - ventilátory, zdroj,...
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1505
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti