Špatná oprava

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Vanesa
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Špatná oprava

Příspěvekod Vanesa » 19 srp 2016 23:28

Zdravím všechny, chtěla bych požádat o radu. Mám notebook z bazaru, je v záruce. Pravděpodobně zkratoval, přehřátá deska na jedné straně, nabíječka páchla spáleninou a po zapnutí naskočila černá obrazovka s nápisem fan error a vypnul se. Dnes jsem ho byla vyzvednout, po zapnutí to samé, když jsem paní Natvrdlou po několikáté upozornila, že je ve stejném stavu jako předtím, došla pro technika. Po nějaké době naskočil, ale nesvítilo vše co mělo. I tak mi ho předali, že je v pořádku. Podotýkám, že debata s nimi byla asi jako mluvit do dubu. Doma samozřejmě už zase nefungoval. Technik napsal jako opravu vyčištění ventilátoru. Jaký máte na to názor? Děkuji.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Špatná oprava

Příspěvekod petr22 » 19 srp 2016 23:47

Na bazarove zbozi se zakonna zaruka nezvtahuje, pouze na skryte vady pri koupi. Zalezi na prodejci, jakou dalsi zaruku poskytne a za jakych podminek.

Co se tyce zavady - vetsinou v podobnem pripade dojde k vylomeni konektoru na nabijeni na zakladni desce, takze se dotykaji kovove plochy ktere se dotykat nemaji. Jelikoz se jedna o mechanicke poskozeni, je ciste na prodejci zda uzna jestli se na nej vztahuje zaruka. Na to, jaka je skutecna pricina by bylo treba ten notebook videt zevnitr, ale obvykla pricina je prave vylomeny konektor coz pro sikovneho cloveka s pajeckou je otazka 5 minut vcetne zajisteni epoxidem aby se to neopakovalo. Zasunuty konektor od nabijecky se take obvykle v otvoru vikla.

Notebook ktery vykazuje tuto zavadu (zkrat, smrad, prehrivajici se nabijecka, nelze zapnout) bych vubec nezkousel zapinat, protoze muze dojit ke zniceni zakladni desky.

"Oprava" pomoci vycisteni ventilatoru tenhle problem vyresit nemuze, v pripade ze prodejce uznal ze na zavadu se vztahuje zaruka bych mu to osobne sel omlatit o hlavu a neprevzal dokud to nebude opravene. V pripade ze nekdo znamy umi zachazet s pajeckou sveril bych radsi opravu jemu, protoze to vypada ze dotycny prodejce bude nejaky matlak.

Vanesa
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Špatná oprava

Příspěvekod Vanesa » 20 srp 2016 00:10

No je mobilpohotovost v Praze. Sice nejsem technik, ale také jsem se nad opravou podivila. Problémem je, že komunikace s těmi lidmi je neskutečná. Navíc jasně viděli, že v pořádku není, ale protože zrovna šel, tak ho vydávali za opravený.
Tento prodejce tu záruku na půl roku poskytuje. Zasunutý konektor se neviklal.

Dodatečně přidáno po 12 minutách 16 vteřinách:
Ještě bych se chtěla zeptat, dá se pohrozit něčím, třeba COI, kdyby se oprava a komunikace opakovala, což nejspíš bude? Jejich půlroční záruka byla důvodem nákupu, jinak bych se rozmýšlela.

Vanesa
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Špatná oprava

Příspěvekod Vanesa » 21 srp 2016 22:56

Posunuju, v noci to nějak zapadlo. :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Špatná frekvence ram Příloha(y)
    od zik9 » 24 pro 2023 21:33 » v Problémy s hardwarem
    14
    1369
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 14:06
  • Oprava TV Blaupunkt B50A148TC Příloha(y)
    od Tvrbar » 17 pro 2023 19:37 » v Problémy s hardwarem
    6
    773
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    18 pro 2023 19:40
  • Oprava telefonu, co vše bude potřeba - Xiaomi Redmi Note 11
    od HelFix » 05 úno 2024 07:55 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    1182
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 02:35

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti