XBOX X - doporučte hru pro deti Vyřešeno

Xbox, Playstation, Nintendo a další...

Moderátor: Mods_senior

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod michal84 » 04 pro 2023 18:08

Ahojte, v predchádzajúcom vlákne som riešil konzoli, nakoniec som sa priklonil k XBOXu, verím a dúfam že mojim (našim) potrebám bude vyhovovať viac :-)
Má to byť dárek na vánoce aj pre deti a keďže mám pomalý internet tak aj keď predplatim pass tak na štedrý den by som dlouho sťahoval nejakú hru aby decká skúsili.
Máte nejaké doporučenie na dobrú hrú pro 8 letého kluka a 5 letou holku? ktorú by šlo kúpiť na disku? :-)

Reklama
Melvidor
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod Melvidor » 04 pro 2023 20:03

Ahoj,
nemám sice xbox, ale pro inspiraci. Hraju na PC s ovladači. Otázka je, na jaké licenci děti ujíždějí a jakou mají povahu. Moje starší není trpělivá. A přijde mi, že na telefonu/tabletech ty hry mastí líp.

Paw Patrol: On a Roll - 16 misí, 2D plošinovka alá Mario, primitivní, přímočaré. Bohužel kvůli licenci dráhý, ale moje 5 léta holka to hraje už sama. Občas musím vypomoc. A prostě Tlapky!

Rush: A Disney Pixar Adventure - je i s CZ dabingem A-čkových dabérů (ale ne vždy sedí s filmovou verzí). Nicméně už je to trochu náročnější hraní (pro 5 letou). Ale je to s dabing a nemusíš tolik vysvětlovat, co mají dělat.

MY LITTLE PONY: A Maretime Bay Adventure - není česky, otevřený svět a hledání úkolů. Budeš u toho muset sedět s nima a vysvětlovat co mají dělat.

Ještě jsem uvažoval nad touhle závodní, ale opět cena přestřelená a čekám na akci. Mělo by jít hrát ve 2-4 na 1 TV (?).
Paw Patrol: Grand Prix

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod atari » 04 pro 2023 20:27

Zeptal jsem se dětí: Minecraft pro oba, a pro kluka Forza Horizon.

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod michal84 » 04 pro 2023 21:33

Dakujem Vam za tipy, na tie hry mrknu. Forza je jasna tu chcem aj pre seba :D. Akurat som ho moc nenasel available na disku, iba elektronicka licence.
Minecraft syn hraje na pc ale pro dceru to asi uplne neni, tam bych videl skor navrhy od Melvidora.
Zeptam sa este, mate nejaky tip na podobnu hru ako je ORI ? To u nas dost jelo na pc, nieco podobne by bolo super.

Samozrejme ak ma niekto dalsie tipy tak sem s nimi

Uživatelský avatar
BL!zZard
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 351
Registrován: červen 13
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod BL!zZard » 04 pro 2023 21:36

Ori: Kolekce je i v Xboxu a když klikneš na tu hru, tak ti to ukáže, co se líbí lidem hrajícím tuto hru, takže by to mělo najít některé podobné hry. I když teď koukám, že tam jsou často úplně rozdílné hry :D asi lidi na Xboxu hrají všechno, protože maj Game Pass.
AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod michal84 » 10 pro 2023 20:52

Tak koukám po tých hrách a príde mi celkem problém niečo vybrať aby to bolo dostupné na disku, vačšinou sú všetko len elektronické licence.
Našiel som napríklad hru Unravel 1 a 2, to se mi líbí akurát nevim či to bude zrovna pre deti, pre menšiu dceru asi určite nee. Hrali ste niekto túto hru?

Čo niečo takéto?: Crash Team Racing Nitro-Fueled
https://www.alza.cz/gaming/crash-team-r ... 957723585~

Jo a vypadá to že Forzu Horizon na disku taky vobec neseženu :-( to som bral jako must have :-(

Melvidor
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod Melvidor » 11 pro 2023 08:47

A co zprovoznit xbox teď, stáhnout Forzu/jinou hru, zabalit a dát pod stromek?

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod michal84 » 11 pro 2023 18:55

Taky ma to napadlo :-) akurát nevím či to pojde robiť nejak nepozorovane ... začínam sa k tomu ale prikláňať, mám pracovnu na patre tak tam by to cez noc mohlo šlapat ...

Ešte sa zeptám, ak by som nejake disky chcel objednať tak neni problém s diskami pro XBOX One na konzoli X že jo?
A ešte jeden dotaz prosím Vás tie digitálne licence vs disk, keď si kúpim napr Forza na disku tak ju spustím aj o 5-10 rokov ak bude konzole funkčná že? Ale keď kúpim v podstate za podobné peniaze elektronickú licenci tak tu stáhnu do konzole ale vo chvíli keď budem potrebovať miesto a smažem ju a časom ju smaže aj Microsoft tak je mi licence na nic je to tak?

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod atari » 11 pro 2023 23:03

Melvidor píše:A co zprovoznit xbox teď, stáhnout Forzu/jinou hru, zabalit a dát pod stromek?

To byl původně také můj plán. Ale naštěstí jsem to tak neudělal.

Po tom prvním zapnutí je potřeba XBOX zaktualizovat, nastavit pro každého uživatele přihlašovací údaje a přidělit heslo. A případně nastavit další parametry (například také zaregistrovat hru). A to vše nějakou dobu trvá.

Ale hlavně to jsou společně strávené chvíle, kdy rodina společně řeší nějaký proces a na nějakých pravidlech se společně domlouvá, co a jak nastavit. A je to výchovné, protože děti také vidí, že ten proces má nějaký průběh, a že to vše nějakou dobu trvá, třeba několik hodin (pokud se stahuje aktualizace nebo hry), což je zároveň učí trpělivosti, a také tím získají zkušenosti pro příště.

Pokud bych toto vše udělal předem, tak to ty děti po zapojení zjistí, že to už někdo nastavil.
Bez toho totiž nelze instalovat hry. A některé děti by mohly být také zklamané, že byly o tento proces ochuzeny.

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod michal84 » 12 pro 2023 19:02

Myslím že s tebou súhlasím, nejak to vo mne zarezonovalo.
A samému sa mi to ani nechce nastavovať takto na tajno :-)

Ale díval som sa napr na forzu a na stránkach píšu instalace 140GB ?? to je nejak hrozne moc, to by som s aktuálnym internetom nestáhl ani za mesiac :-D
Tak když tak budem hladať po vánocích disk keď sa doskladní.

Jo prosím Vás jak je to s tou kompatibilitou? pustím na Xbox X aj staré disky Xbox 360 ?
Xbox One disky predpokladam nie je problém.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod atari » 13 pro 2023 09:26

My máme FORZU na disku, takže nevím kolik to má GB. Ale i tak tam jsou občas aktualizace a třeba to stahujeme několik hodin na lince 25Mbit. Jednou nebo 2 x za rok jsou ty aktualizace takto velké. Takže to večer zapneme, a ráno to je hotové.

Dokud to nezaktualizuješ, tak si nezahraješ. Někdy se však stane, že když je aktualizace třeba již na 40%, tak to už umožní spustit hru.

U nás to bylo tak, že děti to večer rozbalily pod stromečkem, všechno se nastavilo, nahrálo se, zaktualizovalo, ale trvalo to až do druhého dne. Takže děti začaly hrát až druhý den večer.

Ad kompatibility: Nejdřív použij Google. Tam těch odkazů najdeš mnoho, například tento: https://www.xbox.com/cs-cz/games/backwa ... at=xbox360

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: XBOX X - doporučte hru pro deti

Příspěvekod petr22 » 13 pro 2023 09:32

140 GB je bezna velikost hry. Na PC klidne i 300-400 GB.

Ono se s pripojenim srandovni rychlosti jako tech 25 Mbit/s tak nejak nepocita, tam se to holt necha stahovat pres noc.

Tady bude hlavni trik spocivat v tom, jak nechat zaply XBOX pripojeny k netu tak, aby nebyl odhalen tim kdo ho ma dostat.

Kompatibilita her mezi generacemi XBOXu vysvetlena zde vcetne seznamu her:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_b ... Series_X/S


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PS5 nebo XBOX ? (aj pre menšie deti) Příloha(y)
    od michal84 » 18 lis 2023 11:30 » v Herní konzole
    29
    8120
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    29 pro 2023 20:09
  • Přechod z Xbox One na Xbox Series X - hry
    od Zabral68 » 15 čer 2023 17:58 » v Herní konzole
    7
    2970
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 čer 2023 12:36
  • Funkční a spolehliva aplikace pro mobil Android ,na sledovani detí
    od Ketty02 » 01 dub 2024 22:09 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1008
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2024 22:14
  • XBOX hry - pár obecných dotazov
    od michal84 » 30 bře 2024 12:25 » v Herní konzole
    9
    3277
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 dub 2024 12:33
  • Xbox game pass - předplatné.
    od paolov » 21 říj 2023 12:50 » v Hry
    1
    1611
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    22 říj 2023 12:47

Zpět na “Herní konzole”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů