Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod drobino » 19 říj 2017 16:57

Mozna ani ne jak dlouho, meli ti tam 4x tak snad dlouho, spis jenom jak to testovali. Pokud to zapli a nechali na to jet nejaky test se jim to projevit ani nemuselo. Zase pokud tomu dali nejaky stress test pak by se mela projevit chyba na desce nebo procesoru.

Reklama
SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod SpaceExplo » 19 říj 2017 17:27

Posledni "blbost" co me napada je "vychladnuti" stroje (resp. spoju), ale jestli je na desce (nebo ve zdroji) nejakej "nakrapnutej" spoj, tak je mozny, ze dokud je deska (nebo zdroj) "studena" (resp. pokojova teplota), tak nevede jak ma, ale jak se zahreje, tak vlivem teplotni roztaznosti materialu, se to "spoji" a vede v poradku (cemuz by nasvedcovalo to, ze kdyz uz se to jednou zapne, tak to jede.
PS: nekamenovat prosim, fakt to berte jako "posledni moznost, i kdyz silenou, (ne)moznost", co by ale stala za nejakej druh otestovani.
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod atari » 19 říj 2017 17:44

Melis píše:Multimetr a měření zásuvek je zcela mimo, jediné co zjistí je napětí, které se může pohybovat od 200-300V AC.
Pokud je podezření na monitor a není kam dojít nebo nejsou náhradní věci, pak bych po zavedení systému monitor odpojil a počkal zda se to bude restartovat. K tomu monitor není třeba.

Jestli je něco mimo, tak ty Tvoje rady. Pokud naměří 200, tak je v síti podpětí a to může být ten problém. A to odpojení monitoru po zavedení systému je taky mimo, když to systém ani nestihne načíst.

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod Melis » 19 říj 2017 17:52

Nevím jaké je tvoje vzdělání v oboru, ale multimetr klidně naměří 200 i 300 V, je to zcela v normě!

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod drobino » 19 říj 2017 18:01

No pokud multimetr meri 200-300V na 230V siti tak to uplne v norme neni. Pokud je multimetr s truerms pak by mel merit presnou hodnotu samozrejme omezenou rychlosti vzorkovani multimetru ale to uz jsme uplne mimo misu. Proto jsem psal ze by to chtelo lepsi vybaveni nez ukazovatko za 200kc.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod atari » 19 říj 2017 18:05

Norma je 230 V +-10%. Takže minimum je 207 V. Čistě teoreticky by všechy přístroje měly běžet i na těch 207 V, a výrobci by měli svá zařízení dimenzovat na tento rozsah.

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod Melis » 19 říj 2017 18:13

Přátelé, s multimetrem za 200,. Kč z Teska prd změříte. Na to potřebujete např registrační voltmetr a ten je trochu dražší. :-)
Atari, napiš mi číslo té normy, díky.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod atari » 19 říj 2017 18:55

Melis: Tak jsem změřil multimetrem s truerms napětí a bylo 231 V, a obyčejný levný bez truerms naměřil, 232,2V. Takže rozdíl pouhých 1,2V. Takže to je nesmysl, že levný multimetr to nezměří.

ACzeMiky
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod ACzeMiky » 20 říj 2017 00:25

Tak abych se do toho vložil :D. Prý zkoušeli jak testy (běželo jim to tam tuším, když jsem jim to dával po druhé, 3 dny a v pohodě) tak i zátěžové testy (se "zátěží do které by se PC ani nemělo normálně dostat" cituji technika) a také nic. Všechny komponenty jsou prý v pořádku. Vždycky když jsem to od nich znova přivezl, tak to cca 2-3 dny šlapalo a pak se to opět začalo restartovat. Někdy cca 30 vteřin po tom co jsem se dostal na plochu, někdy hned u loga windows nebo dokonce hned u loga vyrobce desky. Každopádně jakmile se to znova začalo po těch 2-3 dnech dít, tak už jsem to nerozchodil a restartovalo se to furt.

Poté, když jsem to dal opět do servisu, tak jim to tam hned všechno při prvním zapnutí fachalo jak má. Pak jsem PC opět přivezl k sobě s tím, že technik už nevěděl, co by to mohlo bejt, že jim to šlape naprosto v pořádku a opět 2-3 dny vše jelo v pohodě a pak se to začalo dít znova. Takhle pokaždé. S mým monitorem to nezkoušeli, každopádně jsem PC zkoušel na televizi přes jiný kabel, s odpojenými všemi externími zařízeními a stejně se to dělo.

Ještě mi včera technik volal, že je napadlo jestli to nemůže být starou skříní, že tam může být nějaká vada u tlačítka startu (skříň je v tuto chvíli jediný originální, cca 10 let starý, komponent), která to může způsobovat, tak že zkusí jinou, každopádně to už je prej taková poslední možnost co ho napadá. Zkoušel jsem PC i v jiné místnosti, že by to mohlo být například topením podle technika atd, že by se špatně odvádělo teplo nebo něco v tom smyslu a taky beze změny.

Snad jsem to shrnul všechno :).

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod atari » 20 říj 2017 09:02

Tak to opravdu vypadá na problém s napětím, že když poklesne tak se PC restartuje. Můžou to být dvě příčiny. Nějaký zkrat, možná na té skříni, který se stane jenom někdy (a nebo je vadný ten nový zdroj, nebo něco jiného). A pak to může být podpětí v zásuvce, například tři dny je v normě, a pak nastane podpětí. Obojí je však nepravděbodobné a tedy dosti záhadné … :-(

Ale jak říkal Sherlock Holmes, když vyloučíme vše ostatní, tak zbývá jediná varianta, i když je jakkoliv nepravděpodobná…

Já osobně bych zkusil ještě vyměnit ten zdroj. Zkus tam dát ten starý (pokud je funkční), a nebo jakýkoliv jiný, o kterým je zřejmé, že funguje.

Dodatečně přidáno po 43 minutách 15 vteřinách:
Melis: http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/c ... -79--11563

ACzeMiky
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod ACzeMiky » 20 říj 2017 14:48

Na starém zdroji to dělalo taky, tak jsem proto koupil ten nový a beze změny. Do servisu jsem jim dával oba dva a na obou jim to šlapalo, akorát že ten starý 500W jak už má něco za sebou a má větší ztráty, tak že ten počítač občas dusí, ale že ten 620W je v pořádku a dostačující.

Dnes večer by se mi měl dostat do ruky multimetr tak změřím ty zásuvky. A pak už jen čekat až se ozve technik a vyzkoušet to s tou novou skříní. Každopádně kdyby to bylo napětím, jaký by byl následný postup? Mám takový pocit, že jsem četl podobný problém s napětím na nějakém zahraničním foru a tazatel problém vyřešil koupí jakési "krabičky" (omlouvám se za ten výraz, ale nevím jak se to jmenuje) kterou zapojil do zásuvky a do které následně zapojil kabel od PC.

SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC - může to být vadným monitorem?

Příspěvekod SpaceExplo » 20 říj 2017 15:31

Ta "krabicka" by se mela nazyvat UPS - Unbreakable Power Source - neboli "zalozni napajeci zdroj"
Vyber zde: https://www.czc.cz/zalozni-zdroje-ups-k ... y/produkty
Me (predbezne) doporuceni by slo sem: https://www.czc.cz/apc-back-ups-es-700v ... 40/produkt
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC sestava do 60k (70k s monitorem)
    od blip » 25 říj 2023 12:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    23
    3190
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 18:16
  • Herní PC s monitorem a montáží do 34K
    od Faster1 » 06 srp 2023 20:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1310
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    12 srp 2023 19:11

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 5 hostů