Pád při spouštění systému.

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

Macous
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pád při spouštění systému.

Příspěvekod Macous » 25 bře 2014 20:39

Ahoj.
Mám problém s notebookem ASUS K53SV .Před nedávnem jsem si nainstaloval windows (orgo key mám ale omylem jsem spustil jinou verzi a ta pro to neplatila).
To ale není ten problém nainstaloval jsem si ovladače,atd...notebook jsem vyčistil ze vnitř doplnil chladící kapaliny a teploty se luxusně srazily (procesor,GPU)
No ale vše je ok ale poslední dobou se notebook zpomaloval..pomohlo vždy aktualizovat (win update) ale když jsem ntb vypl aby se aktualizace nainstalovali,tak to bylakonečná.
Když se snažím ntb spusťit nahlásí mi okamžitě:Systém nebyl řádně spuštěn z důvodu změny softwaru nebo hardwaru.Pokud Je to jen přechod z režimu hibernace nebo spáku mám spustit jako obvykle.Nebo mám vložit instal.disk windows a nainstalovat nebo opravit systém.
Avšak ! Nefunguje ani jedna možnost když chci pc spustit normálním způsobem chvvíly se načítá a než se oběví modrá přihlašovací plocha,tak se oběví MODRÁ SMRT a ntb se restartuje.Takhle to jede dokola..Pokud dám třeba nouzový režim..tak se začnou načítat data..a pak obět MORDÁ SMRT.Nevím co s tím nemůžu odstranit ten ,,špatný soubor'' podle toho co jsem četl..Když bych chtěl systém přeinstalovat..tak si maximálně vyberu jestly chci: 1)opravit PC -načítá se a nic jiného se neděje-prostě zmizí myš a nic víc.
2)nainstalovat systém - opět se nic neděje..
a toto téma jsem googlil,ale ostatním se dá dostat alespoŇ do systému aby mohli odinstalovat ten zlý soubor.Já však tuto možnost nemám. :(
Moc bych potřeboval vaši pomoc a budu vděčný za každý pomocný příspěvek.
PS napadlo mě naformátování disku ale nemám vůbec ponětí jak na to,a taky aby si pak PC dokázal nainstalovat systém. Díky A Ahoj
Macouš

Reklama
Uživatelský avatar
pulsik
člen BSOD týmu
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1654
Registrován: červen 13
Bydliště: Most
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod pulsik » 25 bře 2014 21:18

Ahoj.

Macous píše:Před nedávnem jsem si nainstaloval windows (orgo key mám ale omylem jsem spustil jinou verzi a ta pro to neplatila).

- Jakou jinou verzi? Z jakého média jsi to instaloval? V notebooku většinou bývá oddíl pro obnovení.

Bod 1 a 2 nechápu, prosím o lepší vyjadřování. Při startu notebooku mačkej F8, z nabídky vyber zakázat automatické restartování - poté se objeví BSOD - tu vyfoť a dej sem fotku jako přílohu.

Macous
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod Macous » 26 bře 2014 15:03

Tady to je...jo a instaloval jsem windows 7 64 bit (mám 4GB RAM)
Přílohy
IMG_20140326_150056.jpg

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod Oxxid » 26 bře 2014 19:57

na začátku píšeš že sis nainstaloval nový systém na konci však píšeš že nevíš jak ho nainstalovat. Moc tomu nerozumím. Normálně nabootuj z instalačního DVD windows a spust automatickou opravu spousteni systému.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod dvorakj » 26 bře 2014 20:08

Recovery oddil to nema?
A doplneni chladici kapaliny je co? Bavime se o NB?
Muzes se aspon dostat na jiny komp? Chtelo by to neco nabootovat a dostat z kompu SMART hodnoty

Macous
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod Macous » 26 bře 2014 22:13

Windows nainstalovat umím,ale nevím jak by se instaloval po celém formátování disku.
Mluvím o formátování,protože nejde spustit oprava přez windows7 CD a ani nově nainstalovat windows..prostě notebook nereaguje..
Chladící kapaliny s tím nemají nic společného to jen abych to trošku vžil..

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod Oxxid » 26 bře 2014 22:19

A oni se Windows instaluji nejak jinak nez na naformatovany disk? (Nemluvim o upgrade). Pri pokusu o novou instalaci notebook zamrzá? To by mohl byt problem nekde jinde...

Uživatelský avatar
pulsik
člen BSOD týmu
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1654
Registrován: červen 13
Bydliště: Most
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod pulsik » 26 bře 2014 23:01

Problém je, že mu vůbec nerozumím. Na otázky nikomu neodpovídá, takže nevím jak pomoci.

MiliNess píše:UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME znamená, že při procesu bootování systém nemůže připojit svazek, kde je instalace Windows.
Může k tomu dojít i v případě hardwarové chyby, většinou se ale jedná o chybu integrity souborového systému bootovacího svazku.
K připojení svazku totiž systém potřebuje znát typ souborového systému, kterým je formátován (aby věděl jaký ovladač souborového systému má použít) a ty údaje se kromě zaváděcího kódu nacházejí v bootsectoru toho svazku.
Nejdříve bych z konzoly pro zotavení pomocí CHKDSK /R (eventuelně vynucenou kontrolu CHKDSK /P) zkontroloval FS, potom bych opravil boot sector pomocí FIXBOOT.
Jinak docela dobrý nástroj je i HDD Regenerator z Hirens Boot CD.


Ve zkratce:
Buďto máš poškozené systémové soubory a potom stačí systém opravit skrz instalační CD viz. příspěvek od kolegy, nebo to může být vada disku.

//
Macous píše:Windows nainstalovat umím

Promiň, ale zřejmě neumíš.

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod adavyp » 27 bře 2014 18:57

Promiň, ale zřejmě neumíš.

Dneska potřebuješ nejméně tři roky VŠ i na řízení bagru. Nějaká instalace systému už dávno není standardní uživatelská dovednost. :smile:
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

Macous
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod Macous » 31 bře 2014 20:45

Omlouvám se za dlouhodobou neůčast v konverzaci.
Jde o to že při opravě přes install cd windows pc zamrzá.
Takže se alespoň musím zeptat,jak naformátovat disk..

--- Doplnění předchozího příspěvku (31 Bře 2014 20:51) ---

Shrnu to a prosím odepisujte trošku jednodušeji,krok za krokem.. :)
Obrázek modré smrti jsem poslal.
Oprava přes disk windowsu nejde-PC zamrzá
Reinstalace nejde - PC zamrzá
Když ale mačkám F8 systéém vypíše že byl přidán nový hardware nebo software...atd ale nefunguje nikde žádná možnost.
Tudíž mě napadlo naformátovat disk.
Jak Mám tohle formátování provést ? Prosím krok za krokem od zapnutí systému až po samotné formátování.

Uživatelský avatar
MiliNess
člen BSOD týmu
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9112
Registrován: říjen 09
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod MiliNess » 01 dub 2014 08:20

Víš, problém bude patrně v tom, že ten pevný disk nebude v pořádku.
Nějaké formátování či nová instalace OS je pak naprosto zbytečná práce.
Nejprve by to chtělo prověřit stav pevného disku.
Můžeš stáhnout třeba HBCD, ZIP rozbalíš a ISO vypálíš na CD jako obraz disku (např. v ImgBurn - Write Image File To Disc)
Z tohoto CD nabootuješ, spustíš Mini Windows XP, kde spustíš třeba HD Tune a uděláš snímek záložky Health.
-každý má svou pravdu a ta se nemusí vždycky shodovat s tvou vlastní
-naše problémy jsou pouze v naší hlavě
-okolní svět není ani dobrý ani špatný, je mu zcela lhostejné, jestli existuješ
-nejdůležitější v životě je láska. Všechno ostatní jsou zbytečnosti

Macous
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pád při spouštění systému.

Příspěvekod Macous » 03 dub 2014 15:48

Dobrý nápad díky..
Ale je to podle mě spíše tím nově nainstalovaným updatem od win.update..ale co zkusit to můžu.. nevíš ale jak bych ten disk zformátoval mimo notebook ?
Jako třeba kdybych ho vyjmul a dal do normálního kompu a tam ho celej zformátoval.. Co myslíš/te ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů