laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

7429905
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod 7429905 » 14 úno 2016 15:59

Zdravim,
hledal jsem zde na foru nějaké info, tak i na netu přímo o chybě. Informací je ale taková fůra, že se v tom dost ztrácím. Byl bych vděčný, kdyby mě někdo alespoň popostrčil, kterým směrem se mám ubírat.
Nejdřív jsem si myslel, že je problém s HDD, v prosinci 2015 jsem měl celý ntb v autorizovaném servisu. Tehdá to vykazovalo podobnou činnost, párkrát modrá smrt (už si nepamatuji kód chyby) a šíleně pomalé načítání OS. Do dne než se nespustil vůbec. Podle zprávy ze servisu byl vyměněn HDD a chlazení.


Do včerejška vše běhalo v pořádku až na pár zobrazení hlášek: "ovladač AMD zobrazení přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven".

Včera se mi objevila na ntb modrá obrazovka smrti při probuzení počítače ze spánku, chyba: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys). Poté už následovalo pomalé načítátí OS při zapínání (řádově 2-3 minuty), stejně tak pomalé vypínání a načítání při restartu. Občas "zamrznutí" při normálním chodu, bez zátěže. HDD ve správci zařízení nevykazuje chyby.

Dnes další chybové okno "není instalován ovladač graf. karty AMD nebo ovladač nefunguje správně. Prohlížel jsem tedy správce zařízení, položka grafických adaptérů, pložka Intel HD Grapshics 4000, zobrazoval varování o neaktuálnosti ovladačů. Kód chyby 43, 0000002B. Jenže při snaze aktualizovat ovladač se mi ohlašoval jako aktuální. Teď po restartování už je opět bez chyb a ve vlastnostech se tváří jako v pořádku.
Zkusil jsem provést diagnostiku paměti: žádný problém nebyl nalezen.

Sestava: Ivy Bridge Intelcore i5-3230M CPU @ 2.60GHz, Ram 6Gb DDR3, Grafická karta: AMD Radeon HD 8600/8700M, Intel HD Grapshics 4000, HDD: ST1000LM014-SSHD-8GB, OS: Windows 8.1 (64x).

Zkusil jsem tedy vytáhnout minidump.

Kód: Vybrat vše

http://leteckaposta.cz/193013151


Pokud bude potřeba ještě další info pokusím se dodat.
Díky za případný čas.

Reklama
Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod adavyp » 18 úno 2016 20:06

Ahoj, udělej prosím ještě body 2B,E,F,G podle návodu.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

7429905
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod 7429905 » 20 úno 2016 21:57

Díky za reakci.

export protokolu událostí Systém
http://leteckaposta.cz/885144443

► Zobrazit spoiler

Z Open HW Monitoru je report zde:
http://leteckaposta.cz/367329360

nejsem si jist jaké hodnoty nastavit v Heavyloadu, ponechal jsem tedy vše beze změny. Délka testu 10min. Co se týče Memtest86 a GoldMemory na otestování paměti, nedaří se mi je rozchodit a pustit :/
Když se ještě vrátím k úvodnímu postu od té doby stejné "příznaky" jako před servisem: extrémně pomalý start OS, vypínání i případný restart. Kolikrát až na několikátý pokus po X desítkách minut. Tlačítko NOVO pro vstup do biosu nereaguje.

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod adavyp » 20 úno 2016 22:53

Proč se ti nedaří spustit ten memtest?
Na disk zkus napříkald benchmark a error scan v HD Tune, výsledek sem hoď do přílohy jako screenshot. Bude to buď vadným diskem nebo RAMkami. Memtest bude potřeba provést.
Co je to přesně za model notebooku?
Vyzkoušej instalaci tohodle: https://downloadcenter.intel.com/downlo ... tupRST.zip
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

7429905
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod 7429905 » 07 bře 2016 16:50

Lenovo G500.
Rozbalil jsem memtest iso.zip. Vypálil jsem jej na cd "Memtest86-6.3.0.iso" v biosu jsem změnil pořadí bootování ale nic se neděje. Tedy pokud jsem pochopil správně, že dál už se rozbalený iso soubor nerozbaluje. Ten obsahuje ještě další soubory.
Níže posílám ten benchmark. Doufám, že jsem to pustil správně. Ten memtest ještě snad nějak vydoluju. Error scan dopošlu jak se udělá v editu jak se dodělá.
Nutno říct, teď týden běžel zcela OK, dnes jsem měl co dělat abych ho pustil na 10. pokus. Na vstup do biosu taky nereagoval.

http://leteckaposta.cz/660226185

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod adavyp » 07 bře 2016 17:43

Musíš iso vypálit jako soubor iso, to znamená, že se ti právě při vypalování programem na to určeným (např PowerISO) na to CD vybalí.
Bude to tím diskem, zatím si zálohuj důležitá data. Pokud je notebook ještě v záruce, s reklamací by neměl být problém.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

7429905
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod 7429905 » 07 bře 2016 23:58

Zde je error scan
http://leteckaposta.cz/385113434

hdd a chlazení mi měnili v prosinci 2015 v autorizovaném servisu, protože se mi začal ntb chovat velmi podobně. Po opravě šlapal v pohodě cca měsíc a půl. Teď znova. Ale jak jsem psal dnes. Teď opět startoval, vypínal během pár vteřin, žádný problém a včera opět kolaps. Nevím zda to se může takto uklidnit na nějakou dobu a pak to zase chvíli vykazovat takovéhle problémy.
Aha - chyba, já to rozbalil winrarem a vybalaný obsah jsem vypálil skrz nero na disk.

edit 8.3.
zkusím ještě ten memtest nahodit, až se mi tedy podaří ntb spustit, tlačítko novo na vstup do biosu bez odezvy, tak se do OS ani nedostanu, alespoň tedy já nevím jak jinak. Pokud se Ti podaří určit zda je to HDD nebo paměť, byl bych moc vděčný. Protože zda je to opět HDD, hodim jim to na hlavu. Posílal jsem to na autor. servis do Němec, naštestí v době záruky, tedy přepravní náklady a výměnu hradil výrobce. Předpokládám, že při výměně součástky se na ní vztahuje nová záruční doba.

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod adavyp » 09 bře 2016 20:01

Pokud není v záruce, výměna disku je celkem banální záležitost. Někdo známý v okolí to třeba umí, pokud si netroufneš.
Nicméně na opravu by se záruka vztahovat měla.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

7429905
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: laptop: kernel_data_inpage_error (volmgrx.sys)

Příspěvekod 7429905 » 23 bře 2016 22:42

http://leteckaposta.cz/124253068

zde ten memtest. Pro úplnost.
Pro zajímavost: zjišťuju si ty okolnosti výměny a vypadá to, že mám peška. Smlouvy po 1.1.2014 se řídí již jiným zákonem, proběhla nějaká úprava v zákoně a pokud je po záruční době na toto se nová nejspíše vztahovat nebude. Takže v lenovu to maj u kyčle, namontovali buď brak nebo kdo ví jeslti ho vůbec měnili.
Díky Ti za čas a rozbor.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Laptop alebo pocitac do 600-700€ Příloha(y)
    od ShadowWord:Pain » 15 črc 2023 22:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1487
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 17:29
  • Laptop na predaj, kupi to niekto? Příloha(y)
    od Mindflayer » 01 čer 2023 21:47 » v Vše ostatní (hw)
    3
    916
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    02 čer 2023 05:54
  • HP Laptop 17-cn0004nc i3 - nelze spustit - až po editaci v Biosu Příloha(y)
    od Zabral68 » 25 srp 2023 14:52 » v Problémy s hardwarem
    3
    1099
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 15:36
  • Kritická chyba Kernel Příloha(y)
    od Domoo27 » 07 úno 2024 00:58 » v Problémy s hardwarem
    9
    1499
    od Domoo27 Zobrazit poslední příspěvek
    12 úno 2024 23:54
  • Mám problem kernel power 41 (63)
    od michal35542 » 04 črc 2023 19:15 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1337
    od michal35542 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 20:26

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů