Modrá smrt atikmpag.sys

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod MachrCZ » 15 kvě 2016 11:16

Ahoj v poslední době mi skáče modrá smrt při hraní hry HEARTHSTONE, což je nenáročná karetní hra, takže nechápu, kde je problém :O Vždy mi spadne grafický ovladač, spadne hra a pak když znova spustím jakoukoliv hru, vyskočí modrá smrt a restart PC...

PC mám ze září 2014 nově sestavený, problém je asi v grafických ovladačích, které mě trápí už delší dobu a upřímně mě už celej RADEON pěkně se**..

Přikládám screen modré smrti v příloze
WP_20160503_22_21_21_Rich.jpg

WP_20160503_22_21_21_Rich.jpg
Přílohy
WP_20160503_14_52_01_Pro.jpg
Díky za veškeré rady :)

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod mmmartin » 15 kvě 2016 19:30

Řešení je zde. S jedinou změnou: teď je to ve správné sekci.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod MachrCZ » 15 kvě 2016 20:18

Univerzalni navod mi bohuzel nepomuze v individualnim problemu.. :(
Díky za veškeré rady :)

Uživatelský avatar
JMaSha
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 16
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod JMaSha » 15 kvě 2016 20:22

Nebylo by moudré počkat, až se tě někdo ujme ze sekce BSOD? Nejsi sám, který čelí nějakému problému.

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod MachrCZ » 15 kvě 2016 20:29

Vsak cekam :)
Díky za veškeré rady :)

SaKunDrak
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod SaKunDrak » 15 kvě 2016 21:50

Aktualizuj ovladače grafiky a stáhni nejnovější verzi AMD Catalystu nebo co je tam teď za program...
PC:
MTB INTEL DQ45CB, Intel Core2 Duo E8400 @ 3.0GHz, NVidia GeForce 8600 GT, Kingston 4GB DDR2 667MHz RAM, 2x 465GB Seagate Barracuda HDD

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod MachrCZ » 16 kvě 2016 06:47

To jsem samozrejme jiz udelal, problem bohuzel nastal i tak :(
Díky za veškeré rady :)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod satik » 16 kvě 2016 08:04

Máš integrovanou grafiku nebo nějakou, kterou bys tam mohl na chvíli vyzkoušet? A jaký máš přesně model?
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod MachrCZ » 16 kvě 2016 08:17

Mám radeon r9 280x a jinou uz bohuzel nemam... je zvlastni ze ten problem se mi stane vzdy po hrani Hearthstone (v radu hodin) ale pri jinych hrach to jede v pohode.. hraju hodne FIFU a League of Legends a tam se mi to jeste nestalo a to mi nejde do hlavy, jelikoz HS je z tech her nejmene graficky narocna.. cca mesic jsem v PC nemel zadne graficke ovladace, jelikoz jsem mel graficky bug ve FIFE pri nainstalovanych Radeon ovladaci (na castech hriste bylo uplne cerno, takze neslo ani poznat ci je ktery hrac) po odinstalovani grafickych ovladacu to uz slo, pak ale zacla vyskakovat ta modra smrt, tak jsem ovladace vratil zpet, ale problem pretrvava.. :/
Díky za veškeré rady :)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod mmmartin » 16 kvě 2016 09:09

MachrCZ píše:Univerzalni navod mi bohuzel nepomuze v individualnim problemu.. :(

Univerzální návod má zcela konkrétní požadavky:

2) Co by měl váš příspěvek obsahovat:

všechny výpisy paměti (minidumpy) ze složky Windows\Minidump
V některých případech nelze s minidumpy pracovat kvůli nedostatečným oprávněním. V takovém případě nejprve zkopírujte všechny soubory
ze složky Windows\Minidump třeba do složky Dokumenty nebo na plochu, zde je za RARujte či zaZIPujte a upněte na http://www.leteckaposta.cz.
Jednotlivé .dmp soubory můžete vložit přímo do příspěvku, přípona DMP je povolena.
Pokud k souborům nelze ani tak přistupovat, převezměte vlastnictví složky Windows\Minidump a nastavte si k ní opravnění (viz. body 7 a 8 níže).
V případě potřeby si vyžádáme i zkomprimovaný soubor Windows\memory.dmp.
export protokolu událostí Systém, ve formátu EVTX (EVT ve WinXP)
V Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí->Protokoly systému Windows->klik pravým myšítkem na protokol Systém,
vybrat Uložit všechny události jako, uložit jako .evtx soubor a upnout na http://www.leteckaposta.cz
základní popis hardwaru počítače
Přesný typ notebooku, u stolního PC - typ základní desky, typ procesoru, informace o operační paměti, inmformace o napájecím zdroji a pod.
informace o tom, zda je některá komponenta počítače přetaktovaná
Většinou se to dá stejně zjistit z výpisu paměti a v mnoha případech je to právě příčina pádů, ač se při různých testech zdá počítač stabilní.
Jestliže máte něco přetaktováno či upravené parametry paměťových modulů, nejprve vše vraťte do defaultního nastavení.
Pokud budou havárie OS pokračovat, podíváme se na to.
informace o SMART atributech pevného disku
Stáhněte utilitu CrystalDiskInfo, v nabídce Úpravy zvolte Kopírovat a obsah schránky vložte do příspěvku pomocí Ctrl+V.
informace o teplotách komponent v zátěži
Spusťte HeavyLoad (nebo např. OCCT) a HW Monitor (nebo Open Hardware Monitor). V HeavyLoad spusťte zátěžový test
a zhruba po 10 minutách udělejte screenshot HW Monitoru. Ten pak vložte do příspěvku.
výsledek testu operační paměti
BSOD často způsobují chyby operační paměti. Datové struktury nebo kód v RAM je poškozený v důsledku závady paměťového modulu,
poškozeného paměťového slotu, paměťového řadiče, nekompatibilitě se základní deskou, nevhodného nastavení parametrů v BIOS Setup atd.
Taková chyba se dá často objevit paměťovým testem. Existují dvě skvělé utility, kterými lze paměť otestovat.
Je to Memtest86 a GoldMemory. Podrobnosti naleznete níže v bodu 6.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod MachrCZ » 16 kvě 2016 23:51

Zadne soubory tam nejsou.. tak pockam na dalsi pad a pak poslu
Díky za veškeré rady :)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Modrá smrt atikmpag.sys

Příspěvekod mmmartin » 17 kvě 2016 07:44

1) Aby se výpis paměti po havárii systému vytvořil a byl k dispozici pro pozdější analýzu, musí být splněny tyto podmínky:

musí být povolen stránkovací soubor
Je-li nastaven Výpis stavu paměti jádra, musí být velikost stránkovacího souboru alespoň
200MB pro RAM < 4GB
400MB pro RAM 4 až 8GB
800MB pro RAM > 8GB
Je-li nastaven Kompletní výpis paměti, musí být stránkovací soubor velký jako RAM + 1MB.
Nastavuje se v Počítač->Vlastnosti->Upřesnit nastavení Systému->Upřesnit->Výkon->Nastavení->Upřesnit
(Win XP - Počítač->Vlastnosti->Upřesnit->Výkon->Nastavení->Upřesnit
musí být povoleno vytváření výpisů paměti
Nastavuje se v Počítač->Vlastnosti->Upřesnit nastavení Systému->Upřesnit->Spouštění a zotavení systému->Nastavení->Zapsat ladící informace.
(Win XP - v Počítač->Vlastnosti->Upřesnit->Spouštění a zotavení systému->Nastavení->Zapsat ladící informace)
Na konci příspěvku jsou obrázky od kolegy Adavyp, kde máte postup zobrazen.
nesmí se používat žádné čističe systému (CCleaner & podobné), které výpisy paměti defaultně mažou
Smaže je i nástroj Vyčištění disku, necháme-li zatrženy volby Debug Dump Files, Soubory výpisu paměti systémových chyb a
Soubory minimálního výpisu paměti systémových chyb.


Zdroj: Univerzální návod
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů