Scanning and repairing drive

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

radek25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Scanning and repairing drive

Příspěvekod radek25 » 02 úno 2017 20:20

zdravim, prosim o radu, obcas :? se mi stalo ze jsem byl napr. na internetu, nebo jsem neco hral a notebook (lenovo ideapad z500, windows 8.1) mi spadl do modre obrazovky a napsane ze v pocitaci doslo k problemu a je treba jej opravit, ale vzdycky jsem vypl pocitac a zapl, hned se ntb rozjel a treba dva tydny mi to jelo bez padu a takhle to byt tak pul roku. Dneska se mi to stalo znovu a uz jsem se nedostal do windowsu. Misto toho mi nejakou delsi dobu nacitala uvodni obrazovka s logem lenova, nasledne to spadlo do tmy, kde jsem videl jen kurzor a takhle tak 10-15 minut, nasledne se objevilo opet logo a pod nim ze probiha priprava na automaticke opravy, dalsich 10 minut, nasleduje ze probiha diagnostika pocitace, dalsich 10-15 minut, a ted scanning and repairing drive (\\?\Volume{c5c2cd49-ebf2-4d9d-a717-e7776c5aeb9c0}) coz zabere tak hodinu nez se to dostane na 75% a sekne se to a nejde to dal. Shledl jsem uz snad tisic videi na youtube a precetl o tomto problemu nekolik clanku ale nic nepomaha. Moc prosim o radu, moc se nevyznam v biosu apodobnych. Ale kdyz poradite tak na to nejak prijdu, diky moc

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Scanning and repairing drive

Příspěvekod Pic » 02 úno 2017 20:59

Velmi pravděpodobně poškozený systém na disku, jak naznačuje snaha jej kontrolovat a opravit.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Scanning and repairing drive

Příspěvekod petr22 » 02 úno 2017 21:07

Osobne bych to videl na vadny disk - takto se obvykle system chova kdyz jsou necitelne nektere soubory.

Vyndej disk z notebooku, zapoj ho do stolniho PC a spust na Crystal Disk Info, co ukaze.

radek25
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Scanning and repairing drive

Příspěvekod radek25 » 02 úno 2017 22:07

Pri tom nacitani scanning and repairing drive mi to ted skocilo zpatky do modre obrazovky se stejnym hlasenim jako poprve ze pocitac je pptreba restartovat a a opravit a vypsalo to BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO, nacez jsem zkusil jestli nemam v mechanice nejake CD, ale nic tam nebylo a od te doby co se vysunula se restartoval pocitac a hlasi to ted po uvodnim logu lenova
EFI Network 0 for IPv4 (20-89-84-23-0A-78) boot failed.
Checking media [Fail]
EFI Network 0 for IPv6 (20-89-84-23-0A-78) boot failed.
A naskoci modra tabulka Default Boot Device Missing or Boot Failed.
Insert Recovery media and Hit any key
Then Select Boot Manager to choose a new Boot
Device or to Boot Recovery Media.

Coz znamena ze to po me chce nejspis nejake cd k instalaci OS?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Scanning and repairing drive

Příspěvekod petr22 » 02 úno 2017 22:10

Primarne to znamena, ze ten OS uz nemas kam instalovat.

Disk je definitivne KO.


Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti