Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod JegenaJk » 09 bře 2018 00:12

No tak po preinštalácí napíš čo a ako.
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

Reklama
maverick24
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod maverick24 » 09 bře 2018 09:12

Tohle všechno už jsem zkusil. Samsung Magician samozřejmě používám. Zapsáno nemám ani 5 TB, jediné, čeho jsem si všimnul je to, že najednou jsou rychlosti náhodného zápisu a čtení podprůměrné, byť mírně, ale stejně je to průměrně méně, než jsem pozoroval před závadou. Dále pak pokud kliknu na záložku Over Provisioning, tak tam je dole napsáno, že Volume may be corrupted. Use CHKDSK to fix the corruption problem and then try again. Při startu Win7 pořád spouští chkdsk pro tenhle disk.

Výše je výpis z Crystalu, kde je i tenhle SSD a já si nejsem jistý, jak by měl vypadat zdravý SSD disk. Ale řekl bych, že takhle ne, může mi to někdo potvrdit?

Všichni známí mi říkali - neprovozuj dva systémy, neprovozuj dva systémy nebo se z toho zblázníš :-) . Nevím jak bych si to analyzoval, kdybych ty sedmičky neměl.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod RIKI22 » 09 bře 2018 14:40

Ak poużívaš Magician,tak aktuálnu verziu?Môžeš si spraviť zálohu OS,potom spraviť formát disku a aj test na rýchlosť.

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod JegenaJk » 09 bře 2018 16:01

Jak som už písal. 2 Disky ti odchádzajú konkretne WDC WD5000AAKS-00V1A0 a ten Hitachi HDS721010CLA632
SSD Disk vyzerá byť v pohode.
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

maverick24
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod maverick24 » 10 bře 2018 10:18

Podle čeho to v tom výpisu poznám? Zajímá mě teď jen to SSD. Win 7 mi pro ten SSD disk pořád spouští při startu systému chkdsk, Samsung Magician píše, že může být poškozen (viz obrázek), přitom vy mi říkáte, že vypadá ok. Nevím teď, čemu mám věřit. S tím diskem mám evidentně nějaký problém, nejradši bych ho reklamoval, nejsem si jistý, že mu teď můžu věřit.

Výstřižek.PNG

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod Turion » 10 bře 2018 10:34

SSD se kontroluje hlavně v aplikaci od výrobce. CDI je jakžtakž pro plotnové disky. Kde píše magician, že disk může být poškozen? Jaký atribut? V CDI je akorát ztráta napájení u SSD, tak bych zkusil jiný napájecí konektor/kabel, případně i jiný zdroj. Tu kontrolu chkdsk jsi nechal udělat nebo jsi jí stornoval vždy? Je dobré jí udělat na všech diskách chkdsk X: /r, kde X je písmeno jednotky, kde postupně necháš zkontrolovat všechny jednotky. Po zkontrolování checkdiskem všech jednotek dej znovu log z CDI, aby se vidělo, zda se nějaké atributy zhoršují.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod RIKI22 » 10 bře 2018 11:00

Daj sem screen z hlavnej obrazovky a obrazovky Over Provisioning.

maverick24
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod maverick24 » 10 bře 2018 13:31

Turion: A samsung magician není aplikace výrobce? V obrázku jsem zatrhnul, kde co magician píše. Chkdsk jsem vždy nechal proběhnout.
Riki22: Screen z Over provisioningu mám ve svém posledním příspěvku, vy ho nevidíte? Radši je sem dám tedy znovu.

Výstřižek3.PNG


Výstřižek2.PNG


Výstřižek.PNG


Výstřižek.PNG
Přílohy
Výstřiže4.PNG

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod RIKI22 » 10 bře 2018 13:45

RIKI22 píše:Ak poużívaš Magician,tak aktuálnu verziu?

Screen som videl.Problém je ten, neaktuálny Magician, ktorý máš.Porieš si Magician, porieš si firmware disku a daj screen ešte raz.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod Turion » 10 bře 2018 13:56

Já neznám žádnou apku výrobce, tak nepoznám ani, že to nepojmenované okno bylo z nějakého magicianu. A navíc jsi psal, že magician píše, že disk může být poškozen, což na tom nepojmenovaném screenu nevidím. Je tam jen RAW a opravte chkdiskem.
Kdyby byl disk poškozen, tak to nepůjde opravit takhle snadno. V dalších screenech už pojmenovaných ti to ukazuje status good, takže by to mohlo být pro SSD dobré a máš problémy s napájením možná mimo disk, protože v dalším screenu z CDI přibylo výpadků napájení. Zkus přepojit disk do jiného konektoru nebo vyměň celý zdroj na zkoušku, jestli bude přibývat událostí výpadků napájení.
V tom prvním okně vidím tlačítko smart. Objeví se tabulka s atributama, když na to klikneš? Kdyžtak to sem dej, jestli tam není něco co není v CDI.

maverick24
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod maverick24 » 10 bře 2018 15:34

Jsem asi teda hloupý nebo tomu fakt nerozumím. Pokud mi to píše "Volume may be corrupted...", tak beru, že může být poškozen. To je na obrázku vidět v té dolní části, zatrhnul jsem to. Zdroj mám nový rok, CoolerMaster B2 series 600W a jak odhalit jeho vadnou větev nevím a druhý doma nemám, to bude asi problém vyzkoušet. Ale ten druhý konektor zkusím.

Kde vidím v CDI počet výpadků napájení prosím?

Co se týče magicianu a firmwaru, u obou mi to psalo, že mám aktuální (4.5), ale přesto jsem našel 5.2, to je taky divný, ale nainstaloval jsem si ten poslední teda. Že Volume may be corrupted to ale už nepíše.

Výstřižek6.PNG
Výstřižek5.PNG
Výstřižek4.PNG

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na počátku byl BSOD - nyní nelze bootovat Win10

Příspěvekod Turion » 10 bře 2018 16:10

V CDI to má stejný název jako vidím v magicianu POR Recovery Count. Ale neříkám, že to tak je na 100%, jen gůglím a nejsem odborník a neumím anglicky, tak mi to překladač třeba blbě interpretuje. Každopádně se to číslo zvyšuje, tak je něco špatně. Hlídej na tom druhém konektoru, jestli se bude atribut ještě víc zvyšovat nebo se to číslo RAW hodnoty zastaví.
Volume není disk, ale svazek, takže to beru tak, že je poškozený souborový systém a mělo by se to opravit v příkazovém řádku příkazem chkdsk /r. Ovšem pokud budou trvat výpadky napájení, tak se pokaždý může zase poškodit.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    4835
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Win10 sa nenačítal správne Příloha(y)
    od 28nitro28 » 25 zář 2023 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    3614
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 06:18
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2551
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Přenos fotek + videí z iPhone do PC (WIN10)
    od Ghoust23 » 05 dub 2023 09:53 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1710
    od Ghoust23 Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 11:45
  • bsod při hře Příloha(y)
    od matesfox » 06 led 2024 12:46 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    1540
    od matesfox Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 19:41

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti