Zálohování mnoha dat Vyřešeno

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
KamilaS
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 726
Registrován: červen 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Zálohování mnoha dat

Příspěvekod KamilaS » 28 kvě 2015 12:41

ahoj, potřebuju poradit
mám v pc hodně videí - z telefonu, internetu, filmů apod. je toho asi 280gb a hodně hudby - 13gb, kam to mám zálohovat? na externí disk, flash disk, DVDčka..? DVDčka doma mám ale byla by to práce jak na kostele a když někam jinam, tak na kolik mě to vyjde, děkuju
Jsem Lama ale jsem snaživá : D

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod petr22 » 28 kvě 2015 12:50

Budto harddisk, nebo MDISK (BD s keramickou vrstvou).

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod ITCrowd » 28 kvě 2015 13:02

Jaká má ta záloha být? Pokud ti stačí jen někam nakopírovat a soubory budeš mít na disku, pak stačí externí disk. Popřípadě, pokud se jedná o stolní počítač, pak koupit další pevný disk, připojit a synchronizovat adresáře.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
KamilaS
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 726
Registrován: červen 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod KamilaS » 28 kvě 2015 13:12

a kolik mě bude stát disk s keramickou deskou a jaký je rozdíl mezi tímto a externím
jo stačí zkopírovat ale bojim se, že když to bude takhle pohromadě, že se to taky může pohromadě všechno ztratit nebo zavirovat, nejsem na to pyšná z ohledu licencí ale kromě jednotlivých filmů a videí z mobilních zařízení mám taky dost serií a když to hodím všechno na JEDNO, mám strach, že to pak ztratím
Jsem Lama ale jsem snaživá : D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod petr22 » 28 kvě 2015 13:15

Zalezi na tom, kolik tech MDISKU chces.

3 kusy stoji 20 E, 15 kusu 80 E.

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?_ ... %20MDBD003

Je to BluRay medium, ale s keramickou vrstvou takze by melo mit zivotnost 1000 let.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10918
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod zeus » 28 kvě 2015 22:35

KamilaS píše:když to hodím všechno na JEDNO, mám strach, že to pak ztratím

Ztratit externi disk pro tebe neni takovy problem?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod ITCrowd » 28 kvě 2015 23:57

KamilaS píše:jo stačí zkopírovat ale bojim se, že když to bude takhle pohromadě, že se to taky může pohromadě všechno ztratit nebo zavirovat, nejsem na to pyšná z ohledu licencí ale kromě jednotlivých filmů a videí z mobilních zařízení mám taky dost serií a když to hodím všechno na JEDNO, mám strach, že to pak ztratím

Pak je řešením síťové úložiště. Předpokládá to ovšem minimálně dvoudiskové a disky v RAID1 (zrcadlení), tím bude vlastně na jednom disku identická kopie druhého. Pak i porucha jednoho disku nebude znamenat ztrátu dat a kdyby došlo k poruše úložiště, vytáhneš si data na systému s linuxem. Kromě toho budeš mít kdykoli své filmy a seriály k dispozici na své síti (a tedy si je můžeš kdykoli přehrát) a jestliže máš chytrou TV, pak si můžeš své soubory přehrát na TV pomocí DLNA.
Nevýhodu zřejmě tušíš - je to nejdražší řešení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod petr22 » 29 kvě 2015 00:03

Temer vsechna sitova uloziste se 2 diskama co jsme koupili dopadla neslavne, takze necemu co ma spolecny zdroj a firmware uz nerikam bezpecne uloziste.

Asi u trech schorel zdroj, vzal sebou oba disky.
Tak se nakoupily drazsi kousky, asi u dvou zase byla chyba firmware, kdy to ukladalo data v nejakem podivnem formatu, takze po restartu to uz nenabehlo, a po pripojeni disku do linuxu to videlo jen nesmysly.

A finalni verze byly WD krabice, kde se ukazaly po zavade elektroniky dva krasne citelne 2TB disky, jenze data byla elektronikou v krabici sifrovana. Takze bylo nutne opravit elektroniku, coz se nastesti povedlo.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod ITCrowd » 29 kvě 2015 00:13

No, ono není úložiště, jako úložiště že. Třeba WD krabici bych si nikdy nekoupil. Už jen proto, že uvnitř zase budou WD disky. Doporučuji qnap, nebo něco v odpovídající kvalitě. A s přívlastkem "pro".
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod X » 29 kvě 2015 05:40

Za mě BLU-Ray média, stačí obyčejná, ale vypálená Plextorem (25 GB) + pro pohodlnou práci s daty: NAS WD My Cloud - v současné době se jednodisková verze dělá až s 6 TB.

Uživatelský avatar
KamilaS
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 726
Registrován: červen 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod KamilaS » 29 kvě 2015 07:41

ta verze s blu-ray medii, ale to ostatní k tomu by mě vyšlo na hodně velký peníze, musím zvolit levnější variantu z toho, co jste mi poradili, díky
Jsem Lama ale jsem snaživá : D

Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zálohování mnoha dat

Příspěvekod Tholus » 29 kvě 2015 07:53

Osobně bych koupil externí HDD a neřešil navrhované "složitosti" (již několik let to tak dělám a žádný problém), data může kdykoli změnit a nebo vymazat, navíc stačí zajít do obchodu s elektronikou a něco vybrat. Podle dotazu je to normální uživatel PC a navrhovat jí síťová úložiště a nebo nějaký BluRay, přitom ani nevíte zda-li má na to mechaniku, je podle mě trochu mimo. :lookround: Jinak ještě nikdy v životě jsem se nesetkal s tím, že by se zaviroval přímo soubor s filmem/audiem. Předpokládám, že ta šance je velmi malá, jestli je to teda vůbec možné.


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti