VHS to DVD

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Le fille Ash
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

VHS to DVD

Příspěvekod Le fille Ash » 31 srp 2015 14:46

Přemýšlela jsem, kam toto téma vložit. No, nejlépe asi sem. Pokud jsem špatně, omlouvám se. Každopádně.. rozhodla jsem se, že si přehraji staré VHS kazety do PC. Mám EasyCAP
Obrázek,
mám video přehrávač, ale.. když jsem propojila video (které vypadá zezadu takto) ....

Obrázek

... tak nastala někde chyba, kterou nedokážu odhalit.

Při použití nahrávacího prográmku (vystřídala jsem jich několik), mi to bere video, ale zvuk ne. Pořád mi to tvrdí, že to vidí jen mikrofon a z toho také audio bere, ale že by viděl audio výstup z videa, to ne. Jen jeden prográmek ano, ale ten zase nezpracovával správně video (bylo celé zelené a slyšet byl naopak jen zvuk, a to ještě bídně..)

Nevíte náhodou, kde by mohla být chyba? Jestli ve špatně zvoleném programu, nebo naopak někde "na cestě" mezi videem a notebookem?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53613
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VHS to DVD

Příspěvekod petr22 » 31 srp 2015 14:57

Doporucuji poridit stolni DVD rekorder, stoji par set korun v bazaru.

Vysledek bude mnohem kvalitnejsi nez tohohle lacineho grabberu, padaji z toho primo DVDcka - takze je to v podstate bez prace a pracuje to samo. Nahravku z grabberu je nutne v PC dale zpracovat (cimz se dale snizuje kvalita).

Propojit se to ma podle barev - zluta obraz, bila levy kanal audio (nahravat se musi jako mono, jinak bude hrat jen levy kanal).

Problem je v tom, ze naprosta vetsina nahravacich aplikaci z timhle vynalezem nespolupracuje korektne, nejlepe funguje s tim co je CD co je s tim dodane.

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VHS to DVD

Příspěvekod cervcek » 31 srp 2015 15:01

Problém je v tom, že máš na videopřehrávači výstup zvuku pouze mono. Takže pokud připojíš žlutý na OUT-video a bílý, nebo červený na OUT-audio, nebudeš mít druhý zvukový kanál.
Nemá videopřehrávač ještě jiné konektory? Třeba SCART?
Pokud ne, nemůžeš si někde půjčit jiný přehrávač?

\\S tím, že je lepší použít DVD rekordér plně souhlasím a můžu potvrdit z vlastních pokusů.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53613
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VHS to DVD

Příspěvekod petr22 » 31 srp 2015 15:05

To video je mono - ani ve SCART konektoru na pravem kanale nic nebude.

Tady je ale problem v tom, ze ten audiovstup grabberu neni videt v nahravaci aplikaci, coz je normalni - proto rikam ze to funguje spravne jen s tim co je na CD dodane.


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti