Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
kennyz
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: leden 06
Bydliště: /dev/null
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod kennyz » 03 lis 2017 21:23

Ahoj,
můžete mi prosím poradit. Mám doma 5.1 repro soustavu Logitech Z906. Bohužel, mi odešla elektronika v subwooferu, takže se mi z něho stal poasivní subwoofer a všechny satelity jsou nepoužitelný. A teď sháním nějaký receiver.

To bylo u úvodu.. a ted.. hledal jsem nějaký, který ideálně podporují i pasivní subwoofer a našel jsem Yamaha HTR-2071, ale potřebuju poradit s parametrama. Je to můj první zesik :)

Současný repro z té Logitech Z906 sestavy jsou:
5x satelit na 4 ohm a zhruba 67W
1x pasivní subwoofer na 6 ohm a asi 160W

U toho receiveru se píše:
Dynamic Power per Channel (8/6/4/2 ohms) --> - / 110 / 130 / 150 W
znamená to tedy, že má výstupy 6-8ohm, ale 2-4ohm jsou dynamický? Co to přesně znamená? Jakože pokud tam připojim repro, který mají méně, než 6ohm, tak se to samo přizpůsobí? Jde mi hlavně o to, abych neodvařil receiver při zapojení 5x4ohm

A můžete mi prosím do lidské řeši, někomu, kdo nemá takovej přehled v tomto oboru popsat elou sekci "Amplifier Section" v té URL? :)

A dá se nějak redukovat výkon pro každý výstup? Protože pokud jsem to celý pochopil správně, tak pokud tam zapojím 4 ohm repra, tak původní výkon toho kanalu se zvedne ze 100W na 130W, takže pokud á repro 67W, tak bych nesmel prekrocit 50% hlasitosti na receiveru, to ovsem znamena, ze do subwooferu, který je 6ohm by slo pouze 55W, takže 1/3 vykonu.. da se tohle nejak omezit, aby do nej slo plnych 110W aspon?

Děkuji za reakce :)

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod cejny » 03 lis 2017 22:13

Nepřijde ti ze sub je aktivní a ze pokud to ma mít smysl bude ho potreba kuchnou a napojit to primo na dráty co jdou k repro. Pokud to není blbost.

Hmm těm výkonům nevěř 100pro, blbosti typu 1kanal 1khz neřeš. Zajima te stereo a vycekanal. Hmm v manuálu je max odběr 240w, což je real a ne pres 600w, by te pěkně nakoplo. I tech 240 je dost, ale záleží na bednách, běžně to poslouchat nepůjde.

Jak to je se subem přesně netusim, aktivní jdou většinou regulovat. Čistě teoreticky tam něco bude, ale to jsi prolez manuál
http://www.yamaha-hifi.cz/produkty/av-r ... -2071.aspx

Hlavně ty pidibudky neusmaz. Hrát to bude, ale za mne to bude bastl.

PS: Za dané peníz by bylo rozumnější koupi aktivní studiové monitory, bude to hrát lepe.
https://m.thomann.de/cz/samson_resolv_s ... 1509743523 treba

Dodatečně přidáno po 5 minutách 48 vteřinách:
Ten sub tak není aby jel na plno, ale aby podal to co ty male repro neodehraj, tj doplňuje. Bohužel můžeš dopadnou tak ze krom ekvalizéru na recieveru nebu možnost měnit jeho hlasitost. Já to doma nikdy neměl.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

lump1
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod lump1 » 03 lis 2017 22:26

Mne keby odišiel starý 5,1 genius k PC,tak by som sa poobzeral po niečom s usb/sd/Bluetooth zosilovač.A subwofer kupil solo.....

niečo také :
https://www.aliexpress.com/item/5-1-hom ... 53227.html

Alebo:
https://www.aliexpress.com/item/AV-999- ... 18559.html

Uživatelský avatar
kennyz
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: leden 06
Bydliště: /dev/null
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod kennyz » 03 lis 2017 23:00

@cejny: Nerozumím prvnímu ani druhému odstavci.
Ten subáč z té Z906 jsem už kuchnul, není problém vysekat z toho vše a mít ven jen dráty. To jsem právě počítal, že bych zapojíl do toho zesiku.
Vim že RMS výkon je víc "reálnější" než běžnej. Spíš se řídím tím, že max. výkon na kanál by neměl přesáhnout výkonu repráku a pokud přesáhne, tak to nedávat extra hlasitě aby se neupekly. A stereo me nezajímá, chci 5.1. A nechápu, kde si vzal odběr 240W a co přes 600W? O.o

Vím, že to nebude dokonalý, ale nechci zatím investovat do novýho repra, kdyz už tady nejaký mám, jen mi chybí zesik. Hlavně mi jde o to, jestli teda můžu do toho zesiku zapojit 4ohm když všude uvadějí 6ohm a potom dynamic 2-4ohm.

Nebylo, protože znova opakuju, desku v subáči mám odpálenou, takže tu mám teď celkem 6 pasivnách repráků. Takže potřebuju nějaký zesik.
Uvidím, pokud by to vázne hralo tak moc na hovno, tak bych zvažoval i nový repro, ale zatím se mi nechce, protože neznám vysledek :)

@lump1: To máš sice pravdu, ale tvoje řešení je drazší. A to jsem původně plánoval koupit Magnáty 2002 set 5.0 :D

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod Fox_25 » 04 lis 2017 03:03

Cejny si sčítá udávaný výkon jednotlivých kanálů(který tam ani není uveden) a pak to porovnává se štítkovou spotřebou....

Rated Output Power (1kHz, 1ch driven) Výkon a zkreslení při zatížení jednoho kanálu
Rated Output Power (20Hz-20kHz, 2ch driven) Výkon a zkreslení při zatížení dvou kanálů
Maximum Effective Output Power Maximální výkon a zkreslení jednoho kanálu
Dynamic Power per Channel ti říká jaký bude výkon při určité impedanci reproduktorů, takto se chovají všechny zesilovače, čím větší impedance, tím menší výkon. To že to tak nešťastně popsali je věc druhá....


Reálný výkon těch satelitů u Z906 bude nanejvýš 5W kus, subáč hádám kolem 20W. Yamaha HajTRa má spotřebu 240W, dejme tomu že do reproduktorů dodá nějakých 200W, tj zhruba 35W na kanál s tím, že jednotlivé kanály pro satelity budou mít samozřejmě menší výkon než ten pro subwoofer.

https://www.hifiengine.com/manual_libra ... e531.shtml
Takhle vypadají repráky co snesou trvale 60W(udávaných 80W je hudební výkon), porovnej si velikosti se Z906.

To co chceš udělat se samozřejmě dá, hrát to nějak bude, ale žádná sláva to nebude. Zvaž zda opravdu potřebuješ 5.1, stereo bude hrát za ty peníze mnohem lépe.

http://hifibazar.cz/
A koukni se i zde, jsou tam 5.1 receivry s roční zárukou za pár kaček.

Uživatelský avatar
kennyz
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: leden 06
Bydliště: /dev/null
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod kennyz » 04 lis 2017 08:56

Takže jsem to pochopil správně. Že aktuální receiver zvládne jak 2 tak 4ohm repra aniž bych ho znicil, že? O to mi hlavně šlo, protože všude se to uvádí jinak nebo jen to, že minimum je 6ohm.

To mi zas přijde, že ta satelity mají víc jak 5W, když už, tak možná 20W. Oni jako docela hrajou a i hlasitě. A subáč má určitě víc jak 20W, je docela velkej i ten magnet (už jsem to kuchnul), takže nejsem odborník, ale pokud uvádějí asi 160, tak bych řekl ze tak 100W může mít.
Takže mi chceš číct, že když zapojím všechny repra včetně subu, tak budu mít ~250W el. spotřebu? O.o Mi přijde nějak moc.

No.. tak já tady už mám rozmístěný všechny repra, včetně těch 2 zadních na stěně přiděaný. Proto mi přijde škoda se toho zbavovat. Já to chci hlavně na filmy/seriály, občas nějakou hru a poslech. Proto jsem chtěl 5.1 abych měl ten zvuk víc prostorovej. Je mi jasný, že stereo bude hrát lépe, ale já chtěl mít repra i vzadu právě. Mám tu místnost zhruba 60m2

Na hifibazar kouknu, díky. Já hlavně hledal receiver, který podporuje i pasivní sub, abych využil ten co mám (ten hraje dobře).

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod Fox_25 » 04 lis 2017 16:45

Ne, impedanci 2Ω nezvládne, minimum je 6Ω což je uvedeno i na zadní straně receiveru.

http://soundnews.ro/2011/05/29/logitech ... h-version/
Tady máš rozebrané satelity, mají impedanci 5Ω a výkon 10W, jestli je uváděný výkon RMS, tak skutečný, sinusový je zhruba x0,7. Takže jsem nebyl zase tak daleko od pravdy a basák na tom bude podobně.

250W je spotřeba maximální, ne průměrná, spotřeba bude mnohem nižší. Je to jako s PC, v klidu žere málo, se zátěží spotřeba stoupá.

Stereo reproně taky dovedou relativně dobře simulovat prostor, tedy pokud nějaký v nahrávce je. Bohužel levné 5.1 sestavy s horším zvukem, což je případ i toho logitechu sice skutečně zahrají prostor, ale ten zbytek stojí za prd a v kvalitě zvuku to překonají i staré teslácké repráky. No a slušnější 5.1 je zase relativně drahé.

Vzhledem k impedanci satelitů hledej receiver s minimem 4Ω, taky by jsi zde mohl hodit i fotku basáku zezadu, ze zvědavosti bych zkusil najít jaký má skutečný výkon.

Uživatelský avatar
kennyz
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: leden 06
Bydliště: /dev/null
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod kennyz » 05 lis 2017 15:06

Hmm, tak já tomu nerozumím. Co teda znamená ten dynamický výstup na 2-4ohm co byl uvedený ve spec.? Koukal jsem na spodní odkaz jak to rozdělávali a tam je uvedený, že satelity maji 5ohm teda a připojili to na Onkyo 807, který má min. 8ohm a ještě mnohem výkonějšá než ten, co jsem posílal já.
Můžeš mi prosím teda říct, jestli můžu receiver (ten co jsem uvedl - yamaha 2071) znicit, když tomu připojím celou sestavu? V budoucnu bych třeba zvolil jiný repra ke zmíněnému zesiku, ale současně bych nechtěl kupovat nový repra.

Já chápu, že to asi nebude žádná hitparáda s reprama od logitechu, ale dokud mi neodešla deska v subu, tak hrali poměrně slušně a nestěžoval jsem si, takže zatím mi bude stacit, když to bude hrát stejně jako předtím a pokud nebudu spokojenej, tak bych za čas sehnal i nějaký repro, třeba jen 5.0

Tak satelity maji 5ohm, takže rozdíl mezi 5-6ohm mi přijde málo. A dá se nějak jednoduše zvednou impedantace z 5 na třeba 6-8ohm? Třeba zapojením nějakého rezistoru mezi satelity a zesik?

Ok, fota přiložena. Bohužel tam subáč nemá žádný popis skoro. Jen výrobní číslo - https://imgur.com/a/dZFUU

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod Fox_25 » 05 lis 2017 18:41

To onkyo na kterém to zkoušel má min. impedanci 4Ω. Co mi známý říkal, tak je to klasický 4Ω reprák, když to měřil multimetrem ukázal mu 3.7Ω, však si to přeměř jestli máš multimetr. Na zesilovač který má min. impedanci repro 6Ω bych to nepřipojoval, zvlášť když má malý výkon jako ta yamaha HTR kterou chceš. Připojením rezistoru si nepomůžeš, zvýšíš odpor, ne impedanci.

http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3587
Můžeš si koupit tenhle receiver a k němu si objednat hotovou stavebnici modulu KMD7294, i s trafem trafem by jsi se měl vejít krásně do 6000 za celek.
http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/kmd7294.htm

M_i_s_o
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod M_i_s_o » 05 lis 2017 18:57

Cim nizsi odpor tym vecsie prudove zatazenie zosilnovaca, ale pri 4ohm a tych par W co maju tie repro sa ta to urcite netyka ;)
PC: MB: ASUS Z87-K; CPU: Intel Core i5-4690K; RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 2133MHz CL9; GFX: ASUS GeForce GTX1060 6GB; SSD: Samsung 850 EVO 250GB; HDD: SEAGATE BarraCuda 3TB + WD 500GB (backup); Sound: Asus Xonar Essence ST; Power: Seasonic S12II-520; Case: Fractal Design R5; Repro: M-Audio AV40; Headphones: HyperX Cloud Gaming; Mouse: Logitech G602; Monitor: 29" LG 29UM68 Ultrawide
Audio: Onkyo TX-8050; Monitor Audio Bronze 2

Uživatelský avatar
kennyz
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: leden 06
Bydliště: /dev/null
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod kennyz » 07 lis 2017 21:05

Díky za veškeré info ;)
Nakonec jsem zvážil, že se plácnu přes kapsu a zkusím sehnat nějaké solidní repro, který bych měl už "navždy".

Jaký receiver by jste doporučili k této sestavě? mám jen tyto parametry, přes které vlak nejede.
1) výkon na kanal aspon 140W (idealne pri 6ohm)
2) podpora min. 5.1
3) optický vstup (to ma snad kazdej dneska)
4) idealne ECO rezim - planuju to mit k PC, takze po vetsinu dne to bude zapnuty/aktivni
5) tohle je spis dodatek... aby se to umela samo vypnout pokud po urcitou dobu nezacne hrat hudba

2x Heco Metas XT 701
impedance: 4 - 8 Ohmů
terminály: bi-wiring
Výkon (trvalý/špičkový): 180/300 W
frekvenční rozsah: 25 - 42.000 Hz
citlivost: 91,0 dB

2x Heco Metas XT 301
impedance: 4 - 8 Ohmů
terminály: bi-wiring
Výkon (trvalý/špičkový): 90/150 W
frekvenční rozsah: 32 - 42.000 Hz
citlivost: 90,0 dB

1x Heco Metas XT Center 31
impedance: 4 - 8 Ohmů
terminály: bi-wiring
Výkon (trvalý/špičkový): 100/160 W
frekvenční rozsah: 34 - 42.000 Hz
citlivost: 90,0 dB

1x Heco Metas XT Sub 25A
výstupní výkon (trvalý/špičkový): 150/300 W
frekvenční rozsah: 22 - 150 Hz
nastavitelná dělící frekvence: 50 - 150 Hz

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Můj první zesilovač jako náhrada za nefunkční Logitech Z906

Příspěvekod Fox_25 » 07 lis 2017 22:13

http://vmaudio.cz/index.php

Jestli chceš opravdu nějakou dražší a dobrou sestavu, tak se vykašli na Lečo a zajdi si poslechnout repráky do vmaudio. Tam taky můžeš nějaký ten tisíc ušetřit tím, že si to sestavíš doma.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhrada SSD
    od Green9322 » 21 črc 2023 13:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    621
    od Green9322 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 00:20
  • Kabel k Logitech G Pro X
    od extrem » 22 úno 2024 20:27 » v Vše ostatní (hw)
    0
    317
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 20:27
  • Náhrada za Asus Transformer Book T100TA
    od kaliban123 » 19 črc 2023 04:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    40
    5333
    od kaliban123 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 18:03
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1569
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12
  • Nefunkční touchpad
    od dandarbak » 18 dub 2023 20:51 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1036
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2023 20:54

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti