Jaké prázdné DVD

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Tony.Dac
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tony.Dac » 27 zář 2005 20:21

No na gigamastry je to jedno tam i Týden je jak 5 let a data nepřečte ani svatý zato samsungy super jen nejdou sehnat

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 zář 2005 21:28

Pravda že k DVD je potřeba přistupovat krapet jinak než k CD. Je to taková míň spolehlivá technoogie, daň za miniaturizaci (pitů) asi... Vypálit naprosto bezchybný DVD snad ani nejde, u CD je to dosažitelný. Ono taky s nástupem DVD se začala sledoval kvalita vypálenýho média podstatně víc než u CD. Pokud to vapalovačka umí, není problém, při troše obětovanýho času zjistit nejvýhodnější rychlost vypalování.

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 29 zář 2005 22:48

Osobne mám najlepšie skúsenosti s DVD zn. Traxdata, Majú len minimálny odpad, asi 1 DVD z 40-50. Teda ak nerátam tie doškriabané a zaprášené, čo môj brat pohadzuje všelikade po izbe. Ale aj tie sa ešte občas dajú rozchodiť... :D Ale rýchlosti by som doporučil tiež radšej nižšie...

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 05 říj 2005 20:11

Na fóru Živě jsem se dočetl o možnosti disků DVD+
Citace:
"1) DVD+RW se narozdil od DVD-RW nemusi formátovat.
2) DVD+ umi multisession, takže lze pálit DVD na několikrát.
3) DVD+ umi měnit BOOK type.

Co se týče kompatibility zápisu tak nemám jistotu:

- DVD-R ma větší kompatibilitu s hodně starými stolními přehrávači
- ale DVD+R i DVD+RW umi měnit BOOK type, což znamená, že ho lze vypálit tak, že se tváříi jako DVD-ROM"

S termínem BOOK type jsem se ještě nesetkal a možnost, že by mi přehrávače polykaly i pluska je dosti lákavá. Máte s tím někdo zkušenosti?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 říj 2005 20:43

DVD- umí multisession, ale je to tam nějaký divoký... Tak nějak už když vznikaly specifikace, DVD- bylo vhodnější na filmy a DVD+ na data.
Sleduj chvilku server CDR a pojem book type ti bude povědomej víc než dost: wink:. Je to sice vychytaná featurka, ale rozmáhat se začala až poslední dobou a ne každá vypalovačka umí book type měnit. Je pravda, že někdy stolní přehrávač DVD+ vyplivne, a to samý DVD, vypálený na tý samý vypalovačce jen s jiným book type bez problémů přehraje.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti