Kodeky

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Kodeky

Příspěvekod mmmartin » 10 led 2006 13:45

Postupem doby se mi v počítači podařilo vytvořit sbírku různých kodeků videa, z nichž zřejmě zdaleka ne všechny jsou používány a navíc se (pravděpodobně) někdy navzájem hádají. Existuje nějaké obecně platné doporučení určité minimální sestavy, kterou lze obsloužit nejpoužívanější videoformáty, pokud možno ale ne verze "All-in-one?

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 10 led 2006 14:02

Vždycky si říkám, že expert přes video jsi tady ty. Takže bych spíše čekal nějaké dobrozdání o používání kodeků. Každopádně používání kodeků All In nedoporučuji. Mám názor, že by každý trochu slušný program měl mít to, co potřebuje v sobě (např. PowerDVD) a instalace kodeků navíc je krok zpět. Mám už zmíněný PowerDVD, na DivXy a Avi soubory mám DSPlayer( ne BSplayer) a na ostatní formáty mám stažený balíček pluginů do Irfanviewu. Nic se mi nehádá a zatím jsem se nesetkal s nepřehratelným formátem.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 10 led 2006 15:02

Vždycky si říkám, že expert přes video jsi tady ty.

To se hezky poslouchá a až mi to vehnalo nach do tváří :oops: , ale skutečnost je trochu jiná: hraju si poměrně dost s videem i s audiem na PC, ale PC je pro mě "ta bedna" do který na vstupu něco nasypu, proženu to nějakým programem a koukám, co z toho na výstupu vyleze. Poradím si s problémem brumu, přebuzenýho vstupu nebo nefunkčního mikrofonu, ale co se děje uvnitř je pro mě tak trochu záhadou a ani se moc nepokouším tuto záhadu poodhalit (jak již Karel Jaromír Erben kdysi doporučoval). Takže ode mně lze v budoucnosti očekávat ještě mnohem diletantnější otázky ohledně toho, co se uvnitř PC děje.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 10 led 2006 16:11

mijaja píše:Mám názor, že by každý trochu slušný program měl mít to, co potřebuje v sobě (např. PowerDVD) a instalace kodeků navíc je krok zpět. Nic se mi nehádá a zatím jsem se nesetkal s nepřehratelným formátem.

100 % souhlasím, asi po roce běžného uživání DivX,mi najednou nešel u pár nových filmů zvuk, tak jsem přeinstaloval BSplayer novější verzí a vše jede ( PowerDVD netřeba ani zmiňovat :number1: ), balíčky kodeků vycházejí snad každý měsíc a já si ani nevzpomenu kdy jsem je aktualizoval,nemám proč


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů