Instlace vypalovačky

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Peonek
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: leden 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Instlace vypalovačky

Příspěvekod Peonek » 19 led 2006 08:19

Čusíík, jsem technický antitalent a koupila jsem si vypalovačku. Nějakým zázrakem jsem ji namontovala do PC, ale nikde v PC jsem nenašla kam ji mám vlastně zapojit. Poraďte mi někdo, díky moc!!!! :P

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 19 led 2006 09:00

Zapojuješ akorát napájení a širokou kšandu úplně stejně jako je zapojený pevný disk. Všimni si, jak je zapojené napájení disku(malá bílá zástrčka s barevnými drátky a na horní ploše má sražené hrany) a stejně bude zapojené i napájení vypalovačky. Ze základní desky se táhne jedna kšanda, na které máš na konci disk. Ta široká kšanda má na zástrčce zase na horní straně uprostřed malé výstupky, které zapadnou do výřezu v zdířce disku nebo vypalovačky - takže bys je neměla překroutit. Na kšandě jsou tři zástrčky ( z toho dvě jsou blízko sebe) a ty bys měla mít vzdálenější konec v desce a na konci té dvojice zástrček disk a na té prostřední vypalovačku. Na disku i na vypalovačce (trochu starší obrázek) jsou kromě napájecí a provozní zástrčky ještě kolíčky na nastavení podřízenosti jednotky. Takový malý čudlíček bude spojovat dva piny. U toho by na mechanice mělo být označení MA(master) SL(slave) nebo CS(cable select) a jak je zapnout. Měla bys mít na disku nastavený Master a na vypalovačce Slave. Pak by ti to mělo jet v pohodě.
Tak, podle tohohle by to už zapojila snad i má drahá polovička :D pro niž technické znalosti skončily u rozebírání mlýnku na maso.


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů