www stránky - doporučte program na tvorbu, pro začátečníka

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

lamarcela
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

www stránky - doporučte program na tvorbu, pro začátečníka

Příspěvekod lamarcela » 10 kvě 2016 13:28

Všechny Vás zde zdravím mám takový dotaz snad nikomu nebude vadit.Rozhodla jsem se pro vytvoření www stránek a potřebovala bych poradit jelikož se neorientuji moc v HTML widgety a jiných profesních věcech.Jestli by někdo neměl informaci který program pro laika je vhodný a ledacos by s ním i zvládnul některé jsou i placené to je mi jasné. Moc děkuji za informaci
Naposledy upravil(a) Ltb dne 06 pro 2016 16:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava nadpisu

Reklama
Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: www stránky

Příspěvekod x-rated » 10 kvě 2016 23:29

já mám rád notepad++, sice jeho design působí mírně oldschoolově, ale má některý šikovný vychytávky pro práci s textem a prostě dobře se mi s nim dělá :smile: https://notepad-plus-plus.org/
ale jestli se nevyznáš v html/css, tak ti nezbyde nic jinýho, než si stránky nechat udělat (pokud pomineme různý zoufalý experimenty jako uložit dokument z wordu do html nebo lepení jakýhosi hnoje přes bezplatný webový služby :evil:)
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: www stránky

Příspěvekod Grander » 11 kvě 2016 00:14

lepení jakýhosi hnoje přes bezplatný webový služby


No ono to "lepení hnoje" přes webový služby pro začátečníka co tomu nerozumí není úplně marný, ba právě naopak, je to skvělá volba! Chce to samozřejmě vybrat dobrého poskytovatele, takový www.webnode.cz je celkem slušný!

Pokud ale tazatelka chce vytvořit web vyloženě sama, pak bych doporučil to udělat v programu kategorie tzv. WYSIWYG editor (editor kde přímo vidíš náhled stránky a nepracuješ pouze s kódem). Což je třeba Dreamveawer nebo i Muse (ten bude pro začátečníka vhodnější). Oba jsou od Adobe a jsou placený, ale můžeš stáhnout zkušební verzi a pokud to stihneš ztloukat do měsíce, pohoda. Ostatně, zbytek můžeš doupravit v jiném programu.
Jo a doporučuji stáhnout nějako free HTML šablonu a tu pak upravit v nějakém tom WYSIWYG programu - ať to nemusíš dělat úplně od píky.

Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: www stránky

Příspěvekod x-rated » 11 kvě 2016 00:26

Grander píše:No ono to "lepení hnoje" přes webový služby pro začátečníka co tomu nerozumí není úplně marný, ba právě naopak, je to skvělá volba!
postav naprostýho začátečníka před nějakou takovou službu a vyleze ti z toho nechutná prasárna nejtěžšího kalibru :roll:
právě webnode je magnet na podobný experty, zatim sem neviděl ani jeden solidní výsledek
buď je to hnusná slátanina, nebo je beze změny použitej jejich nějakej ukázkovej design, kterej je sice pěknej, ale používá ho hromada lidí, tak každej hned pozná, odkud vítr vane
obojí je ostuda a než takovej "web", to radši žádnej web, jinak si tam může rovnou napsat sem socka, tak si ode mě něco kupte nebo mi klikejte na reklamu, ať mám aspoň na chleba :roll:
stejně tak jakýkoliv neodborný zásahy do levnýho, i když třeba pěknýho templatu, obvykle končej katastrofou
asi existujou výjimky, ale v tomhle případě mám hodně moc moc moc velký pochybnosti

programy jako Dreamveawer nebo Muse sice vypadaj hustě, ale nejen že to chce nějaký zkušenosti s tim programem, ale co sem viděl, z toho pro změnu leze pěkně prasečí kód :?
Obrázek
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: www stránky

Příspěvekod Grander » 11 kvě 2016 00:38

zatim sem neviděl ani jeden solidní výsledek

aha, no já co si vzpomínám tak jsem tam viděl spíš solidní věci, což bude asi jak říkáš tím, že je to podle šablony kterou používá x dalších lidí.. Vono záleží co chce prezentovat, pokud to nebude vyloženě zaměřený na IT lidi a podobně, tak spoustě ostatních je fakt úplně jedno, že je to podle nějaké přednastavené šablony, hromada lidí co se tolik nepohybuje na internetu to vůbec ani nepozná. Prostě, pokud nechce platit za vytrovření a nevyzná se v tom natolik, aby sama něco kloudného vytrovřila, tak toto je imho ideální řešení.
Mimochodem, i v profi web designu je kvůli responzivitě apod. momentálně (pokud se nejedná o nějakou costumizovanou věc s velkým rozpočtem) v kurzu použití šablon a spousta webů vypadá dost podobně...

Dodatečně přidáno po 5 minutách 49 vteřinách:
Muse je právě dělaný pro nezkušené lidi, přímo na stránkach Adobe jsou videotutorialy pro začátečníky.. A že z toho může lézt prasečí kód? Tak jasný, nemůže být všechno dokonalý.. Hlavně, aby to fungovalo..

Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: www stránky

Příspěvekod x-rated » 11 kvě 2016 00:50

ono je víc druhů profi :? někdo to jede všechno přes kopírák a je mu to jedno, někde je zase každej web unikát
je to jenom o tom, kolik do toho chce dotyčnej investovat, jako se všim :? popř. jak se nechá kdo natáhnout :D
jinak zrovna u toho webnode je několik šablon už dost provařenejch i mezi širší veřejností, takže i laik pozná, že je to jenom něco narychlo bez nějakýho většího rozmyslu, hlavně aby to nic nestálo :?
no uvidíme, snad se borka odhodlá k nějaký přijatelný investici se solidním výsledkem a českej internet bude zase o něco menší ostudou :smile: ne že by na tom byl českej internet tak špatně, ale občas je to síla :-(
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: www stránky

Příspěvekod vlazy » 11 kvě 2016 10:02

Dovolím si do této diskuze vstoupit i když v těchto věcech nejsem žádný profesionální odborník. Souhlasím s tím co zde píše Grander. Tazatelka blíže nespecifikovala o jaké stránky by se jednalo nebo co od nich očekává a tak jednoznačně asi nepůjde poradit co by pro ní mohlo být dobré. Také si myslím, že pro začátečníka který se v HTML příliš nevyzná a nemá zkušenosti s děláním stránek můžou být služby jako webnode a podobné dobrým řešením. Jestli ty mnohé stránky jsou pak velmi podobné a obsahují nějaký "hnůj" v kódu tak to mnohým začátečníkům snad až tolik vadit nemusí. Hlavně, že je to funkční a plní účel který se od toho očekává. Také si myslím, že není špatné použít nějaký hotový redakční systém, ale zde je otázkou jestli by to uměla nainstalovat na webhosting a pak i ponastavovat tak aby to splňovalo její očekávání. Pokud by si chtěla udělat sama nějakou jednoduchou stránku tak bych doporučil nejdříve nastudovat něco z http://www.jakpsatweb.cz.

brano09185
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: únor 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: www stránky

Příspěvekod brano09185 » 11 kvě 2016 10:42

Alebo si stránky založiť na nejakom RS, napríklad. Php-Fusion, Joomla, wordpress

JoChr
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: www stránky

Příspěvekod JoChr » 14 lis 2016 22:59

to lamarcela: Dobrý den Marcelo, je otázkou k čemu mají vaše stránky sloužit a kolik tomu chcete věnovat času, případně peněz v některých případech může opravdu verze zdarma postačovat, z těchto variant můžu doporučit český www.webnode.cz nebo www.wix.com, který je v angličtině a u kterých nepotřebujete znát žádné technické detaily, také jsem s nimi začínal, má to ale své limity. Pokud však přemýšlíte o profesionálním řešení doporučuji stránky na wordpressu, kde se však již neobejdete bez jistých znalostí, případně vám zabere spoustu času naučit se vše potřebné, nebo můžete nechat nastavení na někoho kdo tomu rozumí a vy pak můžete pracovat pouze s obsahem stránek, přes redakční systém, na to můžu doporučit kluky z www.ceskawebova.cz , kde jsou základní webové stránky opravdu velmi levné a ušetří vám to spoustu času (vlastní zkušenost) a kreří vám kromě samotných webových stránek, pomůžou i s dalšími technickými záležitostmi, nákupem domény, nastavením hostingu, nastavením emailů, ale taky s optimalizací pro vyhledávače, aby vaše stránky vůbec někdo našel, nebo reklamou na internetu a celkovou strategii.

lolkoun
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: www stránky

Příspěvekod lolkoun » 14 lis 2016 23:03

zkus pspad a pro zacatky je nejlepsi w3schools.com hodne te nauci vsechno tam je vysvetlene (zaklady) a mas tam i hezky editor

amarokus
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: www stránky

Příspěvekod amarokus » 06 pro 2016 16:39

Já měl stejnou situaci - stránky vizitka s krátkým popisem nabízených služeb, něco na bázi wordpressu, což je nejlepší možná varianta dnes. Pomohli mi v Mediaunitu (http://www.mediaunit.cz/), ale za nimi jsem šel už s hotovými podklady - jako struktura stránky (wireframe), přibližný design a tak dále.

Edom
Level 3
Level 3
Příspěvky: 522
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: www stránky - doporučte program na tvorbu, pro začátečníka

Příspěvekod Edom » 06 pro 2016 17:00

Program neprogram začínal jsem v textovém bloku. Používám dnes PSPad - je to ale to samé, jenom zvýrazní určité řádky s kódem nějakou barvou. Ono je potřeba pochopit jak to funguje, co jaký kód dělá. Bohužel na to nejsou nějaké klikací programy (pokud jsou tak výsledný kód musí být odpad). Základy jsou na https://www.jakpsatweb.cz/, ale doporučil bych tento postup:

1) mít nějaké rozvržení - kostru např. http://www.itnetwork.cz/html-css/html-m ... ky-manual/

2) uč se detaily jako barvy, velikosti, umístění a nastavování

3) kontroluj a snaž se trochu dělat podle tohoto seo nástroje: http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/

Myslím že do týdne max dvou si uděláš šikovný a jednoduchý web bez administrace v Html/css. Po základech jen pokračuj dále a dále.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti