Posílání balíčku na dobírku

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

DannyCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 96
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod DannyCZ » 04 led 2016 18:22

Dobrý den, chci posílat grafickou kartu na dobírku, ale ještě nikdy jsem nic neposílal, můžete mi poradit, co všechno musím udělat? Dá se balík nějak pojistit, že když mi jí zničí, tak mi jí zaplatí? Když budu balíček posílat na dobírku, můžu si být 100% jistý, že mi peníze přijdou?

Reklama
Roidoc
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2229
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod Roidoc » 04 led 2016 18:27

Balík se dá poslat jako "citlivé" zboží, kdy by se na něj mělo dát pozor.
Více zde: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/cenny-balik.

S tím poškozením si nejsem jistý, protože když něco posíláš v krabici a ono se to poškodí, jednoduše se Česká pošta vymluví na to, že to již poškozené bylo.
Také ale můžeš zkusit zboží reklamovat zde: https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/reklamace.

Dobírka je vždy o štěstí, já osobně bych si vždy nechal zaplatit předem a až poté něco posílal, přece jenom "on" má o to zájem, tak ať se přizpůsobí.
K odpovědi, 100% jistý si nemůžeš být vůbec, taky už peníze a grafickou kartu nemusíš v životě vidět.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod Karrex » 04 led 2016 18:38

Co všechno máš udělat? Myslíš jako postup zaslání?

Zabalit, popsat správně balík (napsat na něj i výši dobírky), vyplnit podací lístek, složenku podle toho, jestli chceš peníze na účet nebo složenku do schránky a pak jen zaplatit za poštovné.

Pokud to budeš posílat na dobírku jako balík do ruky/na poštu atp. zeptají se, na kolik jej chceš pojistit, čím víc řekneš, tím víc zaplatíš. Ovšem... Neuznají ti poškození zboží, pokud bude obal (krabice, pytel nebo v čem to posíláš) nepoškozený, to už je na tobě, jak to uvnitř zabezpečíš proti poškození.

Peníze určitě přijdou (nech si podací lístek), pokud si balík vyzvedne. Jinak na poštu (většinou to trvá 3 dny, než přijde složenka a někdy i více dní, když vybereš peníze na účet) a řešit.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

DannyCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 96
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod DannyCZ » 04 led 2016 18:51

Já myslel, že to funguje tak, že oni mu ten balíček přinesou, a on jim musí zaplatit tu částku, která je na balíku, u mě konkrétně 1900,- nebo to tak snad není?

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod Karrex » 04 led 2016 18:52

Já psal někde, že je to jinak?

Samozřejmě to tak je, bez té částky mu balík nedají.

"Peníze určitě přijdou (nech si podací lístek), pokud si balík vyzvedne."
To že nepřijdou jsem měl na mysli, kdyby to poště nějak moc dlouho trvalo, někdy se to prostě stane a taky je možný, že na to prostě zapomenou a někam se to ztratí. Taky mi nedošly peníze a po reklamaci mi hned dorazily.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

DannyCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 96
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod DannyCZ » 04 led 2016 19:04

Dobře, já jenom reagoval na kolegu, který napsal, že si nemůžu být jistý, jestli mi peníze dorazí, takže se dá říct, že pokud mi peníze za poštovné pošle předem, tak nemám co ztratit? peníze mi tedy 100% přijdou?

Roidoc
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2229
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod Roidoc » 04 led 2016 19:05

Já jsem tě úplně popletl, dobírka, bankovní účet, až teď mi to došlo.
Moje chyba.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod Karrex » 04 led 2016 19:08

Ano, přijdou. A pokud budeš mít peníze za poštovné u sebe, v případě nepřevzetí máš kartu zase zpět akorát s blbou náladou :-D .

Jinak většinou 3 dny dobírková složenka do schránky, peníze na účet i týden.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

DannyCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 96
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod DannyCZ » 04 led 2016 19:15

Takže se tedy v podstatě dá mluvit o nejbezpečnějším posílání balíků? :D Jěště se chci zeptat, když budu balík přes dobírku naopak kupovat, můžu do něj kouknout, kdž přijde, jestli v tom není třeba kamení?

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod Karrex » 04 led 2016 19:24

Svým způsobem pro prodejce ano.
Ale jak se právě ptáš na opačnou stranu to bezpečné není. Musíš zaplatit a až pak můžeš otevřít. Případné nesrovnalosti s obsahem musíš dál řešit s prodejcem. Pošta jen přepravuje.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod liborek » 04 led 2016 20:46

Já také posílám až po platbě.Už se mi dvakrát stalo, že si příjemce zásilku nevyzvedl a pak se sice balíček vrátí, ale přijdeš o poštovné.Podle podacího lístku se dá sledovat kdy balíček dorazil k adresátovi a pokud vidíš , že si ho stále nevyzvedává, tak ještě zkusit "pohrozit".Jednou jsem posílal a když už si týden balíček pořád nepřevzal.tak jsem si různě na netu našel kde bydlí, taky kde pracuje a napsal jsem mu , že to všechno vím a jestli si to nevyzvedne tak se někdy stavím... :evil: No , druhý den mi přišla platba. :D
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

DannyCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 96
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Posílání balíčku na dobírku

Příspěvekod DannyCZ » 06 led 2016 15:51

Nevíte někdo, jaký mám vybrat ten dobírkový lístek? :D A/C


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    709
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů