FPS dropy - Hry Vyřešeno

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

NegativeCZE
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

FPS dropy - Hry

Příspěvekod NegativeCZE » 22 led 2016 21:10

Dobrý den, při hraní CS:GO se mi stává, že mi z ničeho nic z 80-100 FPS dropne na 30-40. Vím, že 40 není v podstatě málo, ale jde to radikálně poznat. :-(
Třeba s AWP je pak hra nehratelná, protože nedokážu odhadnout posun myši.

Stává se to náhodně. Někdy mi pomáhá, když se přesunu na plochu, přez CTRL+ALT/Win, a na začátku nového kola si opět hodím hru, a zase to jede pár kol bez sekání. Je to vcelku otravné, všechno mám na Low, multi-core rendering on, a filtrování textur Trilineérní. Jináč vše off/min.

U jiných her mi to nedělá, nebo jsem nic takového alespoň nezaznamenal. Pokusil jsem se přeinstalovat hru, a hodit ji z D: na C:, ani to nepomohlo. vypnutý antivirus mám, nic jiného by mi žrát nemělo.

PS: Nikde jsem nenašel přesnou ntb specifikaci, pokaždé se něco lišilo. :D
takže jsem to sepsal sám:

Procesor: Intel Core i3 M 370 2.40 GHz
Grafika: nvidia GEFORCE GT 420M (Cuda) - 1 GB
RAM: 6 GB (původně 4, byly tu 2x 2 GB, ale jednu jsem vyndal a dal si sem z druhýho ntb 1x 4 GB)
64x BIT
Win 10

Předem moc děkuji za pomoc. :-)

Reklama
Uživatelský avatar
lukas.sei
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1070
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry  Vyřešeno

Příspěvekod lukas.sei » 22 led 2016 21:13

řekl by, že se NTB přehřívá,a proto se podtaktovává CPU a GPU. Zkus ho vyčistit od prachu.

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod _vcn » 22 led 2016 22:27

Já taky předpokládám přehřívání, jelikož při přechodu do systému se zatížení ntb sníží a na chvíli se zchladí.
Stáhni HWMonitor portable, zapni NEJDŘÍV hru, pak ten program, hraj asi 10 min a pak udělej screenshot z programu a ten sem dej do přílohy.

A ještě se chci zeptat: bylo chlazení ntb někdy čištěno od prachu? Jestli ano, tak jak, kdy naposled a jak často.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

NegativeCZE
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod NegativeCZE » 22 led 2016 22:49

Nevím, podlé mého to přehříváním nebude, mám dokonce chladící podložku, noťas jsem čistil asi před 4 měsícema. Ale, připadá mi to, jakoby si to dělalo co chce, páč třeba 5 kol mi to jede na 20-30, pak najednou ( bez skoku do Win ) na 60, pak zase na 30, jakoby mi něco skokově žralo výkon. :DDD

Screen: http://leteckaposta.cz/866677340

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod _vcn » 22 led 2016 23:17

Screenshoty (a všechny obrázky) patří do přílohy! Nepsal jsem to jen tak.

Teplota CPU je vysoká, teplota GPU hodně vysoká. Chladící podložka je k ničemu, pokud je chlazení ntb neúčinný a ucpaný.
Chtěl jsem se zeptat, jaký jiný hry jsi to ještě zkoušel? CS:GO není zas tak moc náročná hra, i když na tuhle sestavu už celkem ano.
Jestli nemáš aktuální ovladač GPU, tak aktualizuj.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

NegativeCZE
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod NegativeCZE » 22 led 2016 23:30

Bioshock Infinite, ETS2, Garrys mod, zkoušel jsem i GTA IV, samozřejmě tak 32 FPS, ale nedropovalo to.

Jináč ovladače grafiky mám aktualizované.

Nemůže to být tím, že jsem sem přidal ty RAMky?

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod _vcn » 22 led 2016 23:37

No tak je zkus zase odebrat :D . Ale já o tom fakt pochybuju.

Zkus během hraní mít zapnutý Správce úloh a až se chod hry zpomalí, tak se podívej do grafu výkonu, jestli se náhodou hodně nezvýšil/nesnížil (po minimalizaci hry se sníží vždycky). Stáhni GPU-Z, zapni ho až po zapnutí hry, ujisti se, že je v nabídce dole vybrána grafika nVidia a přepni na kartu Sensors. Hraj, než se hra zpomalí, po zpomalení počkej asi 10s a pak hru minimalizuj a udělej screenshot z programu.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod lubo007 » 22 led 2016 23:49

ja hram na podobnej zostave (i3 330m,4 GB ram a GT 415m)a csgo je totalne nehratelne aj na najnizsich detailoch- 20-25 fps v klude, ak je akcia a viac efektov tak to dropne kludne na 10fps
takze na tvojom mieste by som bol rad ze ti to ide tak ako ide

NegativeCZE
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod NegativeCZE » 23 led 2016 00:06

yxcyxc.png


Tady je ta příloha, zkusím to rozebrat a vyčistit.. :-)

lubo007 --> Však já jsem rád, jen mě prostě serou ty dropy, když si zvykneš na 60-100, tak na 30 se nedá hrát.. :D

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod _vcn » 23 led 2016 01:02

Ten správce úloh měl být samozřejmě z grafu z karty Výkon, kde má být vybraný procesor (myslel jsem, že máš Win 7).

Grafikou to nebude, ta si svůj takt udržela a ani nevypadá zatížená. Takže procesor.
Bohužel u procesoru je problém - jeho frekvenci a zatížení je během hraní potřeba monitorovat v reálném čase. Graf ze správce úloh zjistí jen zatížení, ale takt procesoru do grafu nezaznamenává. Zkus hru nějak zapnout do okna a sleduj ve správci úloh na kartě výkon frekvenci (rychlost) a zatížení procesoru. Hlavně je potřeba zjistit, jestli se při tom dropu zatížení nezvýší/nesníží a jestli si procesor udržuje frekvenci. Nebo můžeš Správce úloh dát na jiný monitor.

Dál můžeš na kartě procesy během hraní sledovat, jestli nějaký proces nezatěžuje procesor.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

Uživatelský avatar
lukas.sei
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1070
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod lukas.sei » 23 led 2016 07:50

No podle těch teplot to bude jak jsem psal. Něco v tom PC se podtaktovává. Chtělo by to ten NTB celý rozebrat a úplně vyčistit veškerý prach z větráčku.

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: FPS dropy - Hry

Příspěvekod WinDroid » 23 led 2016 08:17

Nevím, jestli koukám dobře, ale ve screenu z letecké pošty je na core 2 3.7GHz což na ten procesor je brutálně moc. To jsi musel taktovat ne? .. Má mít 2.4 GHz jestli se nepletu.. Jinak teploty nejsou drastický. Muj notebook dřív jel na 90°C a dropy jsem nikde neměl.


Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti