Pájení - náhrada za kalafunu

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod richchie » 06 bře 2016 16:11

Stačí projet net.Např.-
http://www.hotair.cz/detail/pajeni/horkovzdusne-stanice/horkovzdusna-pajeci-stanice-s-dmychadlem-typ-850bd.html?gmc&gclid=CO6RjNGrrMsCFVRsGwodU8YIhA

a co si představuješ pod-
Past je spousta, jak se dívám, ale najít složení se mi jeví jako nadlidský úkol...
když se podívám např.-
http://www.gme.cz/pajeci-pasta-50-g-p745-041
stačí si projít dokumentaci.Atd..Podívej se na stránky výrobců a tam určitě najdeš specifikace.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod petr22 » 06 bře 2016 16:13

Jenze pajeci pasta neni pajeci tavidlo. Vyrobek s nazvem pajeci pasta (tavidlo) neni pasta, ale tavidlo. Takze je k nemu jeste potreba cin.

Pajeci pasta obsahuje cin i tavidlo, tou se primo paji. Kouzlo je prave v tom, ze se tim jen napatlaji pajene plochy a po zahrati se roztece a prichyti presne tam, kam ma. Jako kdyz to paji osazovaci stroj. Samozrejmne je potreba pajet cinem, kde je i olovo.

http://www.ebay.com/itm/Home-Mechanic-S ... xy039TMoB5
(tohle u nas stoji asi 800 Kc)

Horkovzdusna stanice proto, protoze pri styku pajeciho hrotu a pasty se z toho nejspis kourit zacne.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod richchie » 06 bře 2016 16:20

Dávám jen příklad a doufám,že si tazatel dokáže přebrat a-

Takze vyrobek s nazvem pajeci pasta (tavidlo) neni pasta, ale tavidlo---tak to také nemusí být.Je to otázka složení výrobku.Občas také používám pro větší vodivost velkých ploch pastu,která obsahuje velké procento cínu a nahřávám to autogenem. :D

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod Martab » 06 bře 2016 16:22

Jo, tak to jsme si představoval to samé, akorát jsme si nedokázal představit, jak tím pájím horkovzduchem pájím třeba toho švába, dík za video :-) každopádně nad touto alternativou popřemýšlím.

Psal jsme, že na tom odkazu z geme.cz je složení, ale to je asi tak všechno... Upřímně, jestli musím, nebo nemusím používat cín, mne až tak netrápí, já potřebuju, abych mohl pájet bez toho, aby to pak na mne bylo 14 dnů poznat :D

Takže toto http://www.gme.cz/pajeci-pasta-50-g-p745-041 je čistě pájecí pasta a potřebuji k tomu stejně jak s kalafunou ještě cín, je tak? Jaký je pak rozdíl proti http://www.ebay.com/itm/Home-Mechanic-S ... xy039TMoB5 ?
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod petr22 » 06 bře 2016 16:25

Problem je v tom, ze pod tim cesky nazvem pasta a tavidlo se vetsinou mysli to same. Coz znamena, ze k tomu je potreba jeste ten cin.

To co doporucuju ja je pasta, kterou se primo paji a ze ktere pri pouziti horkovzdusne stanice (za 1200 Kc z Nemecka jak jsem daval odkaz, mam stejnou) nejdou zand e viditelne vypary, takze by to mohlo byt lepsi nez kalafuna a hrotova pajecka, ze ktere se kouri jak z parni lokomotivy.

Tam pomuze pouze takzvany odfukovac smradu, stolni ventilator na vysoke otacky foukajici zpoza me primo dopredu, ktery ty vypary fouka ode mne ven oknem.

K tomuto neni treba zadny cin:
http://www.ebay.com/itm/Home-Mechanic-S ... xy039TMoB5

Funguje to presne jako na tom videu. A skladuje se to v lednici.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 06 bře 2016 16:25, celkem upraveno 1 x.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod richchie » 06 bře 2016 16:25

Vždyť to tam máš napsáno-
Značková Pro'sKit aktivní pájecí pasta (tavidlo) s antikorozivními účinky a výbornou roztírací schopností. Plně nahrazuje kalafunu a téměř nekouří. Balení po 50 g v kalíšku s víčkem. Vždy se musí opláchnout!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod petr22 » 06 bře 2016 16:26

To "temer nekouri" je ale treba overit pokusem na lidech.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod richchie » 06 bře 2016 16:33

Ano to už musí vyzkoušet tazatel na co bude alergický.Jestli to budou pasty nebo také pájecí kapaliny.Je toho na trhu dostatek a stačí si jen vybrat.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod Martab » 06 bře 2016 16:38

To richchie: Ano, napsané to tam je, ale vzhledem k tomu, že já se pájením neživím, tak absolutně netuším, jaký je rozdíl mezi "pasta" a "tavidlo" proto se ptám. A právě že v mnoha případech se mi nepovedlo dohledat složení jednotlivých "přípravků" tak z toho důvodu jsem položil tento dotaz.

A ano, musím to zkusit, ale vzhledem k tomu, že pájím "dvakrát do roka" (resp pájel, poslední dva roky se mi tomu daří s úspěchem vyhýbat, ale nechce se mi furt za někým chodit ať mi to udělá, proto bych se rád "osamostatnil") a pak se z toho 14 dnů dostávám a není to zrovna příjemné, tak bych se tomuto zkoušení celkem rád vyhnul a zkusil to co se tváří jako nejvhodnější a né zkoušet 40 výrobků a být pak rok nepoužitelný protože rukama neudělám nic...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pájení - náhrada za kalafunu

Příspěvekod richchie » 06 bře 2016 16:53

Kalafuna je pryskyřice tak musíš vybírat výrobky,kde není.Není nic snazšího než navštívit nějakou prodejnu se svařecí technikou nebo svařečskou školu(soukromník tam má i většinou vlastní obchůdek),kde by ti měli odborně poradit a i ukázat nějaké výrobky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhrada SSD
    od Green9322 » 21 črc 2023 13:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    621
    od Green9322 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 00:20
  • Náhrada za Asus Transformer Book T100TA
    od kaliban123 » 19 črc 2023 04:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    40
    5333
    od kaliban123 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 18:03
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1567
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host