Přestala jít GPS?

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Herda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 357
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přestala jít GPS?

Příspěvekod Herda » 15 bře 2016 16:10

Na notebooku Lenovo Helix (1) s GPS v3G modemu Ericsson C5621 gw to nikdy se signálem GPS nebylo slavné (myslím tím získání fixu od spuštění; čekání bylo vražedně dlouhé) a ztráta signálu v nevhodném terénu byla také znatelná (tam, kde telefon ještě měl s přehledem signál, někde za v údolí vedle baráku nebo pod mostem, tam už notebook ztrácel signál).
Měl jsem to nastavené tak, že ve správci zařízení jsem zakázané zjišťování polohy windows (protože přesnost 11km u ethernetu je pro srandu králíkům a u wifi(není nutné připojit se, jen přítomnost) 100m taky nanic, obzvlášť, když nejdřív je potřeba přes internet zjistit souřadnice té wifi, takže to je taky na nic).

GPS jsem asi 3 měsíce na notebooku nepoužil. Dnes se ale signál vůůbec nechytil:
ani po hodině (!) venku na otevřeném terénu
ani chvíli poté v domě u okna po třech! hodinách.

Dá se nějak zjistit, zda není problém s příjmem signálu?
Dá se nějak u notebook s windows 8, kde GPS není přes com-port, ale rádobynové rozhraní u windows 8 přes zařízení Mobile Broadband Geolocation Sensor v kategorii senzory, které funguje jenom s metro aplikacemi a pár aplikacemi desktopovými (powershell LocationDisp.LatLongReportFactory) a GeoLocationTcp v6.
Přes toto rozhraní jsem nezjistil způsob jak číst NMEA data a tedy úrovně satelitů, jediné, co to posílá je pozice, výška, jejich přesnost, časpřípadně rychlost a orintace.

Může mít na to vliv odinstalace služby Lenovo Tablet service?
Je to důvod k reklamaci?

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Na dotykovém monitoru přestala fungovat dotyková vrstva Příloha(y)
    od Grander » 22 kvě 2023 11:16 » v Problémy s hardwarem
    5
    915
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 14:12
  • Wifi přestala vysílat signal, ale Ethernet kabel jede
    od sicker » 17 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    860
    od sicker Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 15:43

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host