Komunita - SBC Orange Pi

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Byrpierce.3nec
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Komunita - SBC Orange Pi

Příspěvekod Byrpierce.3nec » 29 črc 2016 18:20

Zdravím ve spolek

Není to ani týden, co mi přišel z Číny nový jednodeskový počítač Orange Pi+ 2. Jedná se o čínský "klon" Raspberry, s trošku jinými střevy, no o dost menší komunitou - přesvědčte se sami:

Web - Orange Pi

Jelikož, jak jsem již zmínil, je komunita dosti malá, řekli jsme si s kolegou, že zkusíme oslovit komunitu zdejší a najít mezi Vámi podobného zapálence, který OPI vlastní, či si jej hodlá koupit. Myslím, že diskuze na toto téma určitě nebude na škodu, zvláště pak přijde vhod rada od někoho, kdo už daný problém řešil.

Odkazy na návody a články:
(Walter P) Youtube - Orange Pi+ 2
(Petr Stehlík) Root.cz: Článek - Orange Pi+

Testované distribuce a buildy:
Ubuntu Vivid 15.04 s prostředím MATE. Soubor: OrangePi_Ubuntu_Vivid_MATE.img.xz
Nefunkční network manager, špatná podpora HW akcelerace videa

Ubuntu Vivid 15.04 s prostředím MATE pro OPI-PC. Soubor: OrangePi-PC_Ubuntu_Vivid_MATE.img.xz
Ani jsem se nepřihlásil - nefunkční všechny USB porty. Děláno konkrétně pro OPI-PC

Debian Jessie s prostředím Xfce. Dostupné z: Vlákno OPI fóra - jacer
Zpracováno a buildnuto uživatelem jacer z oficiálního OPI fóra. Zatím moje nejlepší zkušenost. V systému jsou implementovány beta grafické ovladače, bluetooth manager, wifi manager a nastaveny základy pro home server. Osobně si tuto distribuci dále upravuji dle svého uvážení, odzkouším si i další dostupné grafické ovladače. Samozřejmě dám vědět, popř. nasdílím svůj build.

Obrazy jsou dostupné z: ODKAZ - Google DRIVE

Úvod budu postupně doplňovat ;)

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti