Přehřívání počítače

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Bewasek
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Přehřívání počítače

Příspěvekod Bewasek » 07 zář 2016 20:35

Dobrý den.
Můj počítač od HALL3000 není nejnovější, koupil jsem ho před 6 lety, ale není to nejhorší, sice už bych v životě nekoupil PC od HALL, ale jediné co mi na tom tak nejvíce vadí je přehřivání. Vím, že tak staré PC už je normalní že se bude přehřivat, ale tohle přetrvává už od staří cca 2 let. Vždy jsem musel hodně dbát na prach, ale teď už se přehřívá furt, všechno jsem rozebral a vyčistil, jenomže nic. Když hraju nějaké náročnější hry, tak se prostě po chvilce vypne. Jako by nešel monitor, počítač stále běží, ale nejde nic dělat, až po restartu vše funguje tak jak má. Možná to není tím, ale potřebuji pomoci. Počítám s tím, že budu potřebovat koupit nový vetrák, ale nevím teď kterej. Jestli u té grafiky nebo normální, většinou se opravdu přehřeje, když je ta hra úplně nejvíc nejnáročnější nebo když prostě je dlouho zapnutý a je zapnuto více prohlížečů, ale už s tím opravdu potřebuji pomoci. Také vím, že potřebuji asi už nové PC, ale to už si si budu kupovat, jenže tento chci předat mamce, na běžné používání. Děkuji všem za doporučení, jak tento problém vyřešit.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání počítače

Příspěvekod petr22 » 07 zář 2016 21:07

Neni duvod, proc by se starsi pocitac mel prehrivat, krome prachem ucpaneho chlazeni.

To, ze se pocitace HAL 3000 prehrivaji je ale bohuzel normalni, protoze jsou postavene tak, aby jejich prodejce co nejvic vydelal, takze je tam nejaky laciny chladic a zadne dalsi ventilatory. Navic jsou slozeny s komponent, ktere jsou vyprodejove a prodejce prijdou lacino.

Idealni by bylo vyfotografovat otevrenou skrin, aby bylo videt co je vevnitr a jak je to umistene.

S nejvetsi pravdepodbnosti bude treba vymenit chladic procesoru a do skrine umistit nejake dalsi ventilatory.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2036
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    679
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1785
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16
  • Herné počítače na Kaufland.sk
    od Kallus » 22 srp 2023 10:29 » v Sítě - hardware
    2
    1288
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 10:40
  • “Upgrade” starého počítače
    od Scofield_CZ » 29 lis 2023 03:22 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    2235
    od Scofield_CZ Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 15:45

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti