Bazarové zboží a záruka

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

klimA.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 302
Registrován: září 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Bazarové zboží a záruka

Příspěvekod klimA. » 25 kvě 2017 21:06

Ahoj, jen bych se chtěl zeptat ohledně platnosti nebo neplatnosti záruky při koupi zboží z druhé ruky.

Jako příklad bych uvedl prodejce co uvádí, že zboží je v záruce 20 měsíců s tím, že pošle i fakturu.
Je záruka platná? Vadí tomu i fakt, že zboží bylo pořízeno na pobočce v Olomouci a já bych reklamoval v jiném městě?

Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarové zboží a záruka

Příspěvekod Martab » 25 kvě 2017 21:08

Záruka u prodejce platí pro toho kdo je uveden na faktuře, tobě poskytuje záruku prodávající. Ale v praxi se má věc tak, že se neřeší kdo je napsaný na faktuře a zboží ti normálně vyreklamují. Ale je dobré vědět, že to může být problém...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarové zboží a záruka

Příspěvekod Karrex » 25 kvě 2017 21:09

Popravdě je to tak, že záruka je nepřenosná. Měl by tedy reklamovat ten, na koho je napsaná. CZC má s tímto často v Brně problém a často požaduje při vyzvednutí občanku.
S ostatními problém nebývá.

Pobočka je jedno.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarové zboží a záruka

Příspěvekod petr22 » 25 kvě 2017 21:23

Reklamovat zbozi muze jen ten, co ho u prodejce koupil.

A pocitej s tim, ze i kdyz ti to vezmou a reklamaci budou resit vracenim penez, poslou automaticky penize na ucet tomu, kdo tam zbozi koupil. Ze to nejsi ty neni jejich problem.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarové zboží a záruka

Příspěvekod Karrex » 25 kvě 2017 21:24

petr22: na dobropis můžeš k podpisu napsat jakékoliv č.ú. aspoň u těch 5 v poslední měsících jsem to tak udělal :-) .
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarové zboží a záruka

Příspěvekod petr22 » 25 kvě 2017 21:33

Ty si tam muzes napsat co chces, zalezi na prodejci jestli to akceptuje.

Mnoho prodejcu posia penize pouze na ucet, ze ktereho prisla platba, tzn na ucet toho kdo na to ma zakonny narok.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Bazarové zboží a záruka

Příspěvekod X » 25 kvě 2017 22:26

No s CZC je vůbec problém! Posílá smlouvy a osobní údaje cizím lidem do e-mailu a SMS (vlastní zkušenost, dokonce mi přišla dopisem cizí smlouva / faktura)! Zasílá SPAM: jednou mi poslali info o vyzvednutí zboží do e-mailu asi 500x, e-maily mi přicházeli vždy po pár minutách, od té doby je mám ve SPAM skupině. Operátoři a operátorky jsou neskutečně debilní, několikrát jsem si musel stěžovat majitelům. Prostě CZC = občas je to s nimi otřesné!

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bazarové zboží a záruka

Příspěvekod Karrex » 26 kvě 2017 13:13

petr22 píše:Ty si tam muzes napsat co chces, zalezi na prodejci jestli to akceptuje.

Mnoho prodejcu posia penize pouze na ucet, ze ktereho prisla platba, tzn na ucet toho kdo na to ma zakonny narok.



Klidně i po jednom dni od koupě můžu daný účet zrušit a přejít jinam, to by pak trochu nefungovalo.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host