Doporučte prosím vhodné nářadí na otevírání notebooků

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Doporučte prosím vhodné nářadí na otevírání notebooků

Příspěvekod Peťa » 18 úno 2023 19:32

Ahoj,

rád bych požádal o doporučení nářadí na otevírání notebooků a případně i telefonů.
Jde mi především o ty nástroje na odklapnutí krytů. Různých šroubováků mám dostatek.
Jedná se o domácí použití.
Do teď jsem měl tento set https://www.servisnidily.cz/Prislusenst ... -a-tabletu ale po zhruba čtvrtém použití jsou nástroje zničené.

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte prosím vhodné nářadí na otevírání notebooků

Příspěvekod pcmaker » 18 úno 2023 19:35

Trsátko

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53630
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte prosím vhodné nářadí na otevírání notebooků

Příspěvekod petr22 » 18 úno 2023 19:40

Tenke kovove planzety.

S tim otevres telefon i bez nahrivani, proste se ta tekuta guma prorizne.

Ktere nastroje jsou znicene? Ty plastove jsou temer na jedno pouziti, jsou jich treba desitky kusu.
Hlavne je nesmis pouzivat na paceni, pouze na strkani mezi plasty a jejich vycvakavani od sebe.

Co se tyce sroubovaku, tohle jsou ty nejlacinejsi shity co existuji, cena 1 kvalitniho sroubovaku
ktery se po par pouzitich neozizla jsou stovky korun. Takze zadna sada 50 sroubovaku za 399 a pod.

Uživatelský avatar
kodl74
Level 3
Level 3
Příspěvky: 450
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte prosím vhodné nářadí na otevírání notebooků

Příspěvekod kodl74 » 18 úno 2023 20:59

Mám doma tuto sadu a nemůžu si ji vynachválit. https://www.alza.cz/hobby/ifixit-pro-te ... 453457.htm
PC 1:
Základní deska: GIGABYTE B250M-D3H - Intel B250 / Procesor: i7 7700K / Ram : HyperX Fury Black 32GB DDR4 2400 / Grafická karta: MSI GTX 1080 Ti (11GB) / SSD: C:Samsung SSD 970 EVO, M.2 - 1TB
PC 2:
NTB Asus X555LN / Lenovo IdeaPad 5 15ALC05 Abyss Blue
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat.

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte prosím vhodné nářadí na otevírání notebooků

Příspěvekod Peťa » 19 úno 2023 11:13

Díky za odpovědi.


petr22 píše:Tenke kovove planzety.

S tim otevres telefon i bez nahrivani, proste se ta tekuta guma prorizne.

Ktere nastroje jsou znicene? Ty plastove jsou temer na jedno pouziti, jsou jich treba desitky kusu.
Hlavne je nesmis pouzivat na paceni, pouze na strkani mezi plasty a jejich vycvakavani od sebe.

Co se tyce sroubovaku, tohle jsou ty nejlacinejsi shity co existuji, cena 1 kvalitniho sroubovaku
ktery se po par pouzitich neozizla jsou stovky korun. Takze zadna sada 50 sroubovaku za 399 a pod.


Právě ty plastové se rozlámaly.
Planžena by byla vhodná třeba tato: https://www.notebookdily.cz/ocelova-pla ... -otevirani ? Jde mi především o otevírání notebooků.


kodl74 píše:Mám doma tuto sadu a nemůžu si ji vynachválit. https://www.alza.cz/hobby/ifixit-pro-te ... 453457.htm


Díky za typ. Tato sada je pro mě možná zbytečně velká.
Tato zaměřená hlavně na otevírání se mi líbí https://m.alza.cz/hobby/ifixit-prying-a ... 59.htm?o=5

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53630
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Doporučte prosím vhodné nářadí na otevírání notebooků

Příspěvekod petr22 » 19 úno 2023 11:19

Vsechny plastove nastroje se rozlamou pokud je bude pouzivat jako pacidlo, na to nejsou urcene.
Primarni ucel je zastrcit do mezery mezi plasty a tlacenim vhodnym smerem vycvacknout zacvaky.
Kdyz nevis jak, tak zkousis vsechny mozne smery a nastroj rychle znicis, ale to nevadi.

Tehle nastroju mam doslova hromady, ke kazde baterce do Iphone dava Avacom celou sadu. Stovky
baterek, stovky nastroju.

Planzeta je predevsim dobra na prorezavani mezer zalepenych tekutou gumovou, jako treba displej
telefonu - musis si byt sakra jisty, ze kdyz ji zasunes o trochu hloubeji tak nepreriznes flex kabely,
neulames soucastky a neposkodis zakladni desku. Je to presne takhle planzeta.

Na telefony doporucuji poridit jeste kleste s prisavkama, cim vetsi prisavky, tim lepe. Prisavky v tehle
sadach jsou male, tahnes jen za jedno misto a muzes prasknout displej a to celkem snadno, vetsinou
si toho vsimnes a telefon slozis a zapnes, ono to nemusi byt ani jinak videt.

Nicmene nektere kabely a vodice mas i pripajene - takze chce to i pajeci stanici, idealne 3v1 kde mas
pajecku, odsavacku a horkovzduch (pozor - nektere "3 v 1" stanice maji jako dalsi "funkce" prehravac MP3
nebo nejakou podobnou debilitu - musi to byt skutecne 3 pripojene nastroje soucasne). Ja mam Wellera
co stal novy asi 100.000 Kc, ale nejaka lacina Cina udela take dobrou sluzbu a stoji do 10.000 Kc.

A az budes chtit pajet GPU/CPU/APU a podobne veci, tak bez IR BGA pajeci stanice to nejde - pokouset se
pajet horkovzduchem cip co ma zespoda 1000 pajecich bodu je rychly zpusob jak znicit cip i desku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vhodné materiály pro výuku programování
    od Zakk » 31 říj 2023 16:24 » v Programování a tvorba webu
    1
    1440
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 17:40
  • Win 10 otevírání oken
    od tomkaspi » 22 lis 2023 00:04 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    925
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 03:33
  • Doporučte ip kameru
    od mtc » 14 říj 2023 20:41 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1269
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 20:46
  • XBOX X - doporučte hru pro deti Příloha(y)
    od michal84 » 04 pro 2023 18:08 » v Herní konzole
    27
    9818
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 18:10
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    1016
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů