Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod akem » 20 kvě 2013 16:06

:wtf: už to asi chápu, Clorky chce být členem HW spec týmu, že?
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

Reklama
Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod Clorky » 20 kvě 2013 16:08

Jestli sis nevšiml, já tady nejsem příliš aktivní už asi 3 měsíce, vypomáhal jsem na Vánoce, protože poptávek bylo hrozně moc. To jsem opravdu snažil reagovat na co šlo. A jelikož je v tom takový zmatek, nemám teď ani chuť.
O účast v rádcovství nemám nijakou potřebu, snažím se tady nějakým způsobem přispět fóru.

Uživatelský avatar
zezr
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1852
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod zezr » 20 kvě 2013 16:31

Já si myslím že ověření uživatelé kteří na to mají by měli mít vedle jména jakousi známku toho že se dá na ně spolehnout. ;-) ulehčí to dělání tech 1 000 000 sestav.
Svět ztrácí genie. Einstein umřel ,Mozart umřel a mě je taky nějak špatně!

CPU: Ryzen 5 3600 , MB: Asus Crosshair VI EXTREME, GPU: MSI ARMOR GTX 1070 Ti , Ram: Cruicial 32GB @3733MHz Zdroj: CX 550M
HDD: Segate 7200.14 2TB SSD: OCZ-ARC100 256GB, Kingston A1000 512GB

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod wattmetr » 20 kvě 2013 16:36

Neříkám, že "měli", ale "mohli". A vůbec to není špatný nápad ;)
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod Clorky » 20 kvě 2013 16:36

zezr: Něco podobného mám na mysli, viz. předchozí můj příspěvek - Prostě buď rozšířit řadu HW spec teamu nebo k HW spec teamu dodat další tým, který bude mít možnost v této sekci radit a doplňovat spec team.

Uživatelský avatar
zezr
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1852
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod zezr » 20 kvě 2013 16:37

Já bych nic nerozlišoval byla by to jakási známka jakosti...
Svět ztrácí genie. Einstein umřel ,Mozart umřel a mě je taky nějak špatně!

CPU: Ryzen 5 3600 , MB: Asus Crosshair VI EXTREME, GPU: MSI ARMOR GTX 1070 Ti , Ram: Cruicial 32GB @3733MHz Zdroj: CX 550M
HDD: Segate 7200.14 2TB SSD: OCZ-ARC100 256GB, Kingston A1000 512GB

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod Žbeky » 20 kvě 2013 16:42

Já jsem taky proti tématům s návrhy do XX tisíc, kancelářská, herní a já nevím jaká. Už jsem tu jednou říkal, že když si to tu případně nechám sestavit, budu mít pocit, že je to navržené přesně pro mé potřeby a sestava je svým způsobem jedinečná. Když budu chtít generickou sestavu za 15, zajdu do nejbližšího elektra a ne sem ;)

Clorky píše:Jsem zastáncem působení HW týmu a navrhování individuálně zvlášť, ale to tím způsobem, že jeden z rádců nadhodí sestavu, a ostatní mu ji zkritizují, popřípadě potvrdí. Potom se bude reagovat na další dotazy tazatele. Takto by to bylo strukturované, nebyl by v tom zmatek a úroveň fóra by to pozvedlo výš. A to ne tím způsobem, že rádce nadhodí sestavu, a druhý rádce hned další 'a vyber si'... tazatelé jsou v 90% lajci a nepoznaj, že tamto a tamto je vlastně tamto a támhlencto...

A kdo Vám brání se tak dohodnout? To to musíte dostat nařízené zhora? Je to jen na domluvě mezi Vámi říct si "budem to dělat tak a tak"

Clorky píše:Přeci když nevím, neradím - a když si myslím, že vím a poradím, tak si dávám bacha, aby to nebyla úplná ptákovina. Pak jsou tady ti, kteří si myslí, že ví ale radí úplné býkoviny a neví o tom.

To by mělo platit všeobecně a nejen v této sekci. Rozhodně se toho ale nedosáhne tím, že se tu budem kastovat "ty umíš toto, ty tamto a když nejsi nějak barevný, v dané sekci nenapíšeš ani čárku" nebo HW team začátečník, pokročilý, guru...

Clorky píše:Pokuď by HW rádců bylo 20 a navzájem se doplňovali, tak si nemyslím, že by takový problém nastal.

Jaký je rozdíl mezi situacemi, kdy teď tam píše 20 běžných uživatelů a pak tam bude psát 20 fialových uživatelů? Rozšířit tým ano, někteří členové tu chodí už jen sporadicky, ale rozšiřovat s mírou. Být součástí by měla být taková odměna za působení a měli bychom vědět, že se můžeme u daných lidí spolehnout nejen na správné rady, ale i dobré vystupování. Přeci jen je to naše vizitka.

petr22 píše:Z ciste technickeho hlediska by nebylo spatne kdyby zadatel o navrh sestavy musel vyplnit svuj pozadavek ve forme tabulky, kde by musel zadat vsechny pozadovane udaje, takze by pak diskuse nevypada jako "sestava za 11.000 Kc", "sestava za 11.500 Kc" a "sestava za 10.500 Kc" hned pod sebou.

Nápad dobrý, nevím ale, jestli je nějaký takový phpBB mod. Navíc někteří vlastně ani neví co chtějí :D

Clorky píše:Závěrem - nevím jestli tady na tohle už padla řeč, asi ano... Co kdyby se větvilo subfórum Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC na další subfóra? Tudíž herní, kancelářské, střihové, úpravy videí a fotek, ostatní, rady s výběrem monitorů, rady s výběrem chlazení atd.

Jasně, a pak zas dostanem od některých uživatelů za uši, že je v daných sekcích i to, co tam být nemá a že je tu zmatek. Spousta lidí má problém to vůbec problém zařadit do Návrhů HW sestav, natož ještě vybírat podsekci



Shrnuto: Jsem proti katalogům sestav do XX tisíc, jsem proti dalším skupinám, jsem proti dalším sub-fórům, ale jsem pro přijetí dalších členů (2-3) do HW teamu s tím, že návrhy na kandidáty by podali současní členové HW teamu.
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
zezr
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1852
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod zezr » 20 kvě 2013 16:47

Myslím si že by jich mělo být něco mezi 3 až 5 ale to už je věc potřeby
Svět ztrácí genie. Einstein umřel ,Mozart umřel a mě je taky nějak špatně!

CPU: Ryzen 5 3600 , MB: Asus Crosshair VI EXTREME, GPU: MSI ARMOR GTX 1070 Ti , Ram: Cruicial 32GB @3733MHz Zdroj: CX 550M
HDD: Segate 7200.14 2TB SSD: OCZ-ARC100 256GB, Kingston A1000 512GB

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod ITCrowd » 20 kvě 2013 16:51

Podle mě je toto téma naprosto k ničemu. Je naprosto jasné, že jde o diskuzní téma a kolik diskutujících, tolik názorů. Takže je jasné, že se těžko shodneme. A to neplatí jen v tématu sestav. Já do sestav nepíšu, protože bych nikdy nepoužil např. AMD procesory, což by vyvolalo bouřlivý flame.
S omezováním je to složitá věc. Když budeme omezovat raditele, tak do jednoho tématu bude psát jeden, do dalšího druhý, atd. atd. A co noví členové? Jak poznáme, že právě oni budou radit dobře?
Narozdíl od vás si myslím, že karlos skutečně předložil jasné řešení. Samozřejmě že to předpokládá spoustu práce, kterou místo pochvaly budou jiní kritizovat a znevažovat. To až do doby, než to dotyčného přestane bavit. Vytvoření pracovní skupiny by byl dobrý nápad, ale netuším jak by to mohlo fungovat zde. U nás v práci je to funkční.
Takže se prostě smiřte s tím, že do témat přispívají juhani, kteří nemají ani vzdělání, ani zkušenosti, postavili si vlastní počítač a tím pádem se kvalifikolvali do role radilů. Od toho jsou zde odborníci, kteří by měli zasáhnout, a také zasahují.
Co se týče hádání - výměna názorů je normální součást života a tudíž nevím proč by to tu mělo být jinak. Fakt je ten, že se to množí a že fóru to příliš neprospívá. Tohle by mělo být spíše k zamyšlení pro každého z nás.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
zezr
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1852
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod zezr » 20 kvě 2013 16:58

Itcrowd-Myslím se že by jsme se neshodli ani na těch "univerzálních sestavách" Každý to cítí nějak jinak jak jsi už jednou psal. Já bych tam nedal tohle ale já jo a zase by to bylo o ničem.
To že poslední dobou je na foru trochu více dusno toho jsem si taky všimnul ale co se dá dělat? je o nějaké období které snad nebude trvat moc dlouho.
Svět ztrácí genie. Einstein umřel ,Mozart umřel a mě je taky nějak špatně!

CPU: Ryzen 5 3600 , MB: Asus Crosshair VI EXTREME, GPU: MSI ARMOR GTX 1070 Ti , Ram: Cruicial 32GB @3733MHz Zdroj: CX 550M
HDD: Segate 7200.14 2TB SSD: OCZ-ARC100 256GB, Kingston A1000 512GB

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod Clorky » 20 kvě 2013 17:11

Žbeky píše:Já jsem taky proti tématům s návrhy do XX tisíc, kancelářská, herní a já nevím jaká. Už jsem tu jednou říkal, že když si to tu případně nechám sestavit, budu mít pocit, že je to navržené přesně pro mé potřeby a sestava je svým způsobem jedinečná. Když budu chtít generickou sestavu za 15, zajdu do nejbližšího elektra a ne sem ;)

Clorky píše:Jsem zastáncem působení HW týmu a navrhování individuálně zvlášť, ale to tím způsobem, že jeden z rádců nadhodí sestavu, a ostatní mu ji zkritizují, popřípadě potvrdí. Potom se bude reagovat na další dotazy tazatele. Takto by to bylo strukturované, nebyl by v tom zmatek a úroveň fóra by to pozvedlo výš. A to ne tím způsobem, že rádce nadhodí sestavu, a druhý rádce hned další 'a vyber si'... tazatelé jsou v 90% lajci a nepoznaj, že tamto a tamto je vlastně tamto a támhlencto...

A kdo Vám brání se tak dohodnout? To to musíte dostat nařízené zhora? Je to jen na domluvě mezi Vámi říct si "budem to dělat tak a tak"

Clorky píše:Přeci když nevím, neradím - a když si myslím, že vím a poradím, tak si dávám bacha, aby to nebyla úplná ptákovina. Pak jsou tady ti, kteří si myslí, že ví ale radí úplné býkoviny a neví o tom.

To by mělo platit všeobecně a nejen v této sekci. Rozhodně se toho ale nedosáhne tím, že se tu budem kastovat "ty umíš toto, ty tamto a když nejsi nějak barevný, v dané sekci nenapíšeš ani čárku" nebo HW team začátečník, pokročilý, guru...

Clorky píše:Pokuď by HW rádců bylo 20 a navzájem se doplňovali, tak si nemyslím, že by takový problém nastal.

Jaký je rozdíl mezi situacemi, kdy teď tam píše 20 běžných uživatelů a pak tam bude psát 20 fialových uživatelů? Rozšířit tým ano, někteří členové tu chodí už jen sporadicky, ale rozšiřovat s mírou. Být součástí by měla být taková odměna za působení a měli bychom vědět, že se můžeme u daných lidí spolehnout nejen na správné rady, ale i dobré vystupování. Přeci jen je to naše vizitka.

petr22 píše:Z ciste technickeho hlediska by nebylo spatne kdyby zadatel o navrh sestavy musel vyplnit svuj pozadavek ve forme tabulky, kde by musel zadat vsechny pozadovane udaje, takze by pak diskuse nevypada jako "sestava za 11.000 Kc", "sestava za 11.500 Kc" a "sestava za 10.500 Kc" hned pod sebou.

Nápad dobrý, nevím ale, jestli je nějaký takový phpBB mod. Navíc někteří vlastně ani neví co chtějí :D

Clorky píše:Závěrem - nevím jestli tady na tohle už padla řeč, asi ano... Co kdyby se větvilo subfórum Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC na další subfóra? Tudíž herní, kancelářské, střihové, úpravy videí a fotek, ostatní, rady s výběrem monitorů, rady s výběrem chlazení atd.

Jasně, a pak zas dostanem od některých uživatelů za uši, že je v daných sekcích i to, co tam být nemá a že je tu zmatek. Spousta lidí má problém to vůbec problém zařadit do Návrhů HW sestav, natož ještě vybírat podsekci



Shrnuto: Jsem proti katalogům sestav do XX tisíc, jsem proti dalším skupinám, jsem proti dalším sub-fórům, ale jsem pro přijetí dalších členů (2-3) do HW teamu s tím, že návrhy na kandidáty by podali současní členové HW teamu.


Odpovídat na vše by bylo vyčerpávající, tak se vyjádřím pouze k něčemu...
Fialový nick znamená pro nově příchozí, že to asi nebude žádnej lajk, nebo člověk, co tomu nerozumí. Více by se radám důvěřovalo, než když nahodí sestavu borec s 200 příspěvky a pochybnou kvalitou součástek.
Subfóra... kdo hodí požadavek na sestavu do špatné sekce, tak zasáhne mod a topic se přemístí do příslušné. A pokud má někdo problém zařadit svou sestavu do správného subfóra... tak nevím. Číst jsme se učili.

Pak je tady možnost subfóra rozdělit na peněžní částky - tudíž Sestavy 5-10 tisíc; Sestavy 10-15 tisíc; Sestavy 15-20 tisíc; Sestavy 20-25 tisíc; Sestavy nad 25 tisíc.

Vše je to o přehlednosti, o tomhle toto téma však není.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod Žbeky » 20 kvě 2013 17:25

Fialový nick pro většinu nově příchozích nic neznamená. Prostě je to pro ně člověk z nějaké skupiny lidí. Když ten fialový nick bude mít každý druhý, opět klesá jeho informativnost. Stejně tak počet příspěvků neurčuje kvalitu sestavy a i fialový človíček se může splést. Barvení nevyřeší ani nepřehlednost, ani spoustu návrhů, protože každý má svůj styl.

Číst jsme se sice učili, někdo to už ale asi zapomněl. Jak jinak si vysvětlit otázky na Windows v sekci hry, síťové zas naopak v HW... Čím jednodušší systém, tím rychleji ho člověk pochopí a tím i menší pravděpodobnost, že udělá chybu. Pak by tam byly podsekce herni, kancl, média, render, server, univerzál, nízká spotřeba, tichý, to samé pro notebooky, periferie, monitory. Ty částky taky nejsou ideální. Mnohdy někdo příjde a má požadavek, aby tamto jelo plynule nebo to bylo co nejtišší, ale limit nezná. Resp. chce aby to toto splňovalo, ale zároveň aby to stálo co nejmíň. Tříštění rozhodně nepomůže přehlednosti
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Má smysl upgrade grafiky?Diky za rady
    od yardhik » 07 úno 2024 11:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    467
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 12:20
  • Rada s vyberem nove ram
    od karlosll » 07 zář 2023 15:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    606
    od karlosll Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 15:51
  • Pomoc s výběrem Linuxu
    od Luis » 02 pro 2023 14:33 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    5
    4231
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 11:05
  • rada s výběrem brašny na notebook
    od DeNNI85 » 27 pro 2023 18:17 » v Vše ostatní (hw)
    1
    879
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    27 pro 2023 19:45
  • Pomoc s výběrem přepěťové ochrany
    od geekercz » 28 srp 2023 21:20 » v Vše ostatní (hw)
    6
    2339
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    30 srp 2023 21:45

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů