Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod divine » 21 kvě 2013 10:05

Pro mně je zase vyplňování/zaškrtávání ten nejlepší způsob. Každý to má jinak. Jinak s tebou souhlasím - to předhánení je tady na prvním místě.

Stejně to asi skončí u starého systému. On vůbec není špatný.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Reklama
d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod d1amond » 21 kvě 2013 10:07

divine píše:Stejně tak bych pouvažoval nad náborem pár lidí do podkategorie HW teamu. Byli by jenom pro kontrolu. Tazatel by dostal třeba návrh od nějakého uživatele a člen HW teamu by to potvrdil. Jen pro dobrý pocit tazatele.
Otázkou je, jestli je členů v HW teamu dost a vše stíhají nebo to chce 2-3 lidi nabrat.

Do HW teamu přibíráme průběžně, podle toho, jak rádce vystupuje, zda podává objektivní názory a hlavně, nevyvolává spory a je schopný přijmout kritiku. Nepotřebujeme mít několik titulovaných rádců, kteří se mezi sebou nedohodnou. Naposledy byl navržený Martab a není zatím potřeba nabírat další. Uvidíme ja se to celé bude vyvíjet, ale nemyslím si že nálepka HW spec team někoho předurčuje, aby byl dobrým rádcem. To lze i bez toho.
Když se podíváte kolik je modů na celé fórum a kolik lidí v HW spec, tak je to celkem nepoměr.

Mimochodem HW spec team nemá žádné výsady jako mají zelení - nemůžeme vstupovat do příspěvků, mazat je, případně zamykat, řadit, atd.... Je to jen odlišná barva.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod guest » 22 kvě 2013 22:55

Zdravím všechny,
už dlouho, asi více než rok toto chci napsat, ale konečně jsem se k tomu odhodlal. Odhodlal, jelikož jsem nevěděl kam to zařadit. Konečně jsem usoudil, že toto je to správné místo.

Nejde mi o odpověď od admina anebo moderátorů, ale zajímá mne názor "obyčejných" uživatelů.

Jsem tu už pár let a to minimálně 10 hodin denně. Sleduji a čtu co mne zajímá, občas poradím a občas se něco naučím.
Tak ta fóra fungují, anebo by měla.

Poslední asi dva roky se to hrozně změnilo. Lidi nechodí do škola anebo co se děje?

Napsat česky a srozumitelně dotaz se povede tak polovině uživatelů. Nebo odpovědět "to jsem udělal a pomohlo" to už také nikoho nebaví.
A poděkování? To jsou vánoce, to poděkují 4 lidi za měsíc.
Co si o tom myslíte vy, obyčejní návštěvníci?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod petr22 » 23 kvě 2013 00:05

Obavam se ze s tou cestinou je to normalni. A takovy clovek, ktery pise zakaznikum dopisy kde je v jedne vete pet hrubych pravopisnych chyb se jeste divi, kdyz dostane padaka. Velka pismena, carky, tecky, otazniky - zbytecnost - zvlast ty otazky bez otazniku na konci.

Na foru o nic nejde, ale v zamestnani je takovy clovek okamzite za negramotneho blba a uspech je, kdyz ostatni pochopi, co vlastne chce. A obcas je to nutne si domyslet, protoze ten clovek chce ve skutecnosti neco jineho, nez pise.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod guest » 23 kvě 2013 00:41

A to je to čemu přestávám rozumět. Já kamarádovi doporučím PC.Help a na něho hned vybafne laciná podprsenka.

Uživatelský avatar
mircony97
Level 3
Level 3
Příspěvky: 491
Registrován: leden 11
Bydliště: Středočeský Kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod mircony97 » 23 kvě 2013 01:08

Já to cítím podobně, ale možná trochu jinak. Je pravdou, že tady nejsem už moc aktivní, ale asi ještě před půl rokem jsem sem každý den chodil. Neříkám že jsem se toho moc naradil, ale když někdo řešil něco co jsem řešil já, nebo něco co jsem věděl jak pomoci, tak jsem svým názorem rád přispěl. To samé se mi i dostávalo, dostávalo se mi názoru lidí, kteří řešili stejný problém, nebo s ním měli zkušenosti. Tímto bych rád poděkoval rádcům, těm rádcům, kteří radí, diskutují a bez kterých by pc-help nebyl čím tím je, prostě všem lidem, kteří jsou tu a mají chuť pomoci, nebo jen diskutovat. Poslední dobou sem ale chodím čím dál tím víc méně a je mi to i celkem líto. Možná je chybou ve mě, že něco nedokážu pochopit, ale prostě mi nějak vadí, že se lidé k sobě nějak zapomínají chovat slušně a relativně hezky. Pozoruji to celkem často, ale né jenom tady na fóru, ale takřka všude. Asi hlavním důvodem proč jsem už méně aktivní je fakt, že mi vadí diskutéři, kteří jsou strašní borci, jejich gramatika a psaný projev je na úrovni 2. třídy ZŠ ( o to by ale ani tak nešlo! ), snaží se ''nahonit'' co nejvíce příspěvků, ikdyž to nemá většinou hlavu ani patu, a hlavně, mají za každou cenu pravdu a nikdy se nemohou zmýlit..
Tímto nemířím proti nikomu, jenom je to spíše takové vypovídání a můj názor. Je mi nějak jedno, pokud moje slova spustí palbu kritiky na mojí osobu, ale toto je můj názor, za kterým si stojím a nikomu ho necpu.
Pokud je to moc OT, tak se omlouvám.
A nakonec bych chtěl ještě jednou poděkovat všem lidem tady na pc-helpu, kteří jsou pro toto fórum zapálení a radí a diskutují a společně řeší své problémy, píší články, prostě zkrátka všechno co se fóra týče.

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod LaB » 23 kvě 2013 06:04

Ikdyž to asi do tohoto vlákna nepatří, odpovím za sebe: pokud vznáším dotaz, poprosím. Uvědomuju si, že poradit mi, není samozřejmost. Každý, kdo se tomu tady věnuje to dělá dobrovolně, zadarmo a stojí ho to čas. Když mi rádci pomůžou dobrat se řešení, je pro mě samozřejmostí poděkovat. Jsem prostě tak vychovaný a dík je vyjádřením úcty k jejich práci.
Co se týče češtiny: Rozhodně netvrdím, že můj pravopis je dokonalý, že píšu bez chyb, bez překlepů. Ale snažím se, protože to, jak se tady vyjadřuju, je vlastně způsob, jak se na fóru chovám k ostatním. Chápu, že může mít někdo problém se vyjádřit, stane se. Ale stává se (poslední dobou dost často), že si musím příspěvěk přečíst několikrát, abych ho vůbec pochopil. Je asi hodně znát, že se všeobecně málo čte (pokud neberu v úvahu hovadiny na xichtknize a podobně). Já povinnou četbu nesnášel, nebavila mě. Ale v dobrodružných knížkách a sci-fi jsem dokázal "proležet" celé noci.
Tímto bych rád poděkoval své učitelce češtiny ze základky za to, že mě nechávala po škole a nutila mě učit se pravopis :-)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod karlos » 23 kvě 2013 07:20

Budu se opakovat, ale rostoucí agresivita nás obklopuje na každém kroku. Kam se hneme, narazíme na agresivního blba a bohužel ani toto fórum není vyjímkou. Neumím si to vysvětlit jinak, než že za tím stojí politické klima u nás i ve světě. Nemíním hodnotit světovou politiku, na to nemám dostatečný přehled a hlavně dostatek objektivních informací. Když však kouknu na naší politickou scénu, nemám zrovna úsměv na rtech. Hulváti, zloději, podvodníci,... mohou připravovat a schvalovat zákony, arogantní ochlasta může z pozice prezidenta propagovat tabák, proti kterému brojí celý svět... :-(

Moc bych si přál, aby zapůsobil, jako kuřácký antivzor: "Nebudu kouřit, abych nebyl spojován s "Antoniem Arogantim"..."
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod adavyp » 23 kvě 2013 08:54

LaB píše:Je asi hodně znát, že se všeobecně málo čte.

Přesně tohle je podle mě ten hlavní důvod. Já si taky nepamatuju vyjmenovaný slova, ale díky četbě (a Kindlu, který je lék na nečtivost) je ani znát nepotřebuju.

Co se týče HW, na pár fórech je status Tech Member, což ukazuje na věrohodnost rádce. Ale to by asi museli dostat všichni, protože je tu dost lidí co HW rozumí a nejsou fialoví.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod LaB » 23 kvě 2013 09:24

Karlos: já bych to až tak úplně na politiku nesváděl (i když to, že je to samej podraz a špína asi nemá cenu diskutovat). Já bych úplně ten první problém viděl v tom, jak se k sobě chovají členové rodiny. Je to vidět už v tom, jak se k učitelce a ostatním dětem chovají malí "haranti" ve školce. Mám 5ti letýho syna a mám možnost to posoudit. Nadávky učitelce a terorizování ostatních dětí není absolutně žádná výjimka. Učitelka může grázla tak maximálně "za trest posadit ke stolečku", protože ho nedokážou zvládnout ani rodiče (kteří na sebe doma řvou tak, že to slyšíme o dva baráky dál, občas se profackují a děti oslovují parchante a debile). Tady je podle mě ten základní kámen úrazu.
Mimochodem, dlouhé době stížností učitelce (zbytečných, což částečně chápu), jsem, ač nerad, musel dát mladýmu radu: "ja vás víc, až zas bude otravovat, pusťte se do něj tak, aby zjistil, že se umíte bránit a dá pokoj".

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod d1amond » 23 kvě 2013 10:07

OT
► Zobrazit spoiler
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rady s výběrem HW - radit mohou jen zkušení

Příspěvekod LaB » 23 kvě 2013 10:16

Můj příspěvek rozhodně nebyl myšlen tak, že je to vina učitelů. Chápu, že jejich boj je marný...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Má smysl upgrade grafiky?Diky za rady
    od yardhik » 07 úno 2024 11:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    467
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 12:20
  • Rada s vyberem nove ram
    od karlosll » 07 zář 2023 15:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    608
    od karlosll Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 15:51
  • Pomoc s výběrem Linuxu
    od Luis » 02 pro 2023 14:33 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    5
    4239
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 11:05
  • rada s výběrem brašny na notebook
    od DeNNI85 » 27 pro 2023 18:17 » v Vše ostatní (hw)
    1
    891
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    27 pro 2023 19:45
  • Pomoc s výběrem přepěťové ochrany
    od geekercz » 28 srp 2023 21:20 » v Vše ostatní (hw)
    6
    2340
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    30 srp 2023 21:45

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti