Takový, možná i úsměvný poznatek Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod guest » 05 pro 2013 21:41

Není to vyloženě připomínka k fóru, ale takový poznatek, který může být pro někoho i úsměvný. Je to asi věc úhlu pohledu a mně to přijde spíš hloupé.

Stalo se vám někdy že pracně píšete příspěvek, chcete ho odeslat, ale on už tam jeden a skoro stejný je? To je hloupá situace a ještě hloupější pokud jste nějakou dobu hledali ovladače, anebo pomocný obrázek.
Pak máte dvě možnosti. Odeslat, anebo smazat. Pokud odešlete, vystavujete se oprávněné výtce od moderátora že píšete co už někdo před vámi napsal, pokud smažete, věnovali jste několik minut něčemu co nemělo smysl.
V obou případech vás možná dříve či později přestane bavit něco psát.

Ti sběrači "bodů" to dělají velmi jednoduchým způsobem. Na otázku odpoví jedním, dvěma slovy a odešlou. Potom příspěvek znovu otevřou, upravují a tím do jisté míry brání ostatním k vyjádření. To "do jisté míry" zdůrazňuji.

Jak říká Halina Pawlowska: "Dobrá rada na závěr"
Pokud se vám toto stává opakovaně a u stejného uživatele, podívejte se, zda příspěvky takto pravidelně neupravuje. Pokud ano, nemá cenu tam něco psát.
A pokud uvidíte že někdo napsal to samé co už jiný před ním, nenařkněte ho že opisuje. Nemusí to být pravda. ;)
Naposledy upravil(a) guest dne 05 pro 2013 22:20, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Michal.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod Michal. » 05 pro 2013 21:51

nebo někdo rád opisuje jinými slovy stejné co jsem napsal :D
Naposledy upravil(a) Michal. dne 05 pro 2013 21:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod Damned » 05 pro 2013 21:52

Já mám takový tušení, že pokud opravuješ svůj vlastní příspěvek, body se nepřičítají.

I když, někdy se člověk podivý, že se objeví podobný názor dříve, než svůj (stejný) stihneš dopsat :-)
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
Darth Vader
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 887
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod Darth Vader » 05 pro 2013 22:19

Jaký body?
„Vždycky než něco udělám, ptám se sám sebe: Udělal by tohle idiot? A když ano, nedělám to.” -Dwight Schrute
__It's time to #switch!__ |

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod guest » 05 pro 2013 22:21

Upravil jsem to, body byly myšlený obrazně a tak jsem je dal do uvozovek.

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod Damned » 05 pro 2013 22:24

Darth Vader píše:Jaký body?



Kdysi se i úprava příspěvku počítala jako příspěvek. Tedy, nyní jich máš 469 a kdyby si desetkrát doplnil "a" do svého příspěvku, tak kdysi by si měl najednou 479 "příspěvků"
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod Pic » 05 pro 2013 22:29

Kde jsi vzal, že po úpravě vlastního příspěvku se zvýší jejich počet? Ani moderátorům se po úpravě cizího příspěvku, počet příspěvků nemění.
Před úpravou jsem měl 641 a nyní? Znovu jsem opravil chybu v příspěvku a stále mám ---
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod Damned » 05 pro 2013 22:34

Bývalo to, někdy v dobách, kdy jsem tu začínal. To měl ještě Žižka obě oči... Skončilo to, tuším, po přechodu na novej systém.
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod karlos » 06 pro 2013 07:48

Ano, stalo se mi to nejednou. Dokonce jsem již nejednou dopsal příspěvek, kterým jsem někomu něco vysvětloval a těsně před stisknutím [odeslat] jsem si řekl: "Já se na tebe taky můžu ...", protože bych mohl vyvolat flame a příspěvek smazal. Podobně mohu reagovat, když se objeví něčí stejná odpověď přede mnou. Mohu tu svou smazat, jako zbytečnou, mohu doplnit, že ten někdo byl rychlejší, mohu beze změny odeslat, abych podpořil variantu řešení. Pokud ji smaži, nepovažuji její psaní za ztrátu času. Něco jsem řešil, hledal, psal, chtěl pomoci,... učil jsem se něco nového, oprášil již zapomenuté, potrápil šedé b(m)uňky mozkové, udělal tak nepřímo něco pro sebe ;-) Každopádně tazatel, kterému je rada určena si sám udělá obrázek, jestli mu rádce odpověděl, sice správně, ale jen v honbě hvězdiček a nebo mu dal najevo, že mu chce opravdu pomoci a dal si s řešením jeho problému skutečně kus práce. Víme, že ty si tu práci dáváš a pak je jedno, že přijdeš druhý, tazatel ocení spíše radu s obrázky a odkazy, než strohé: "Udělej to v TOM/stáhni TO", protože pak se stejně bude ptát JAK a KDE... :-)

Ještě trochu OT. Líbilo se mi včera, kdy jsi chlapsky přiznal: "Tak tohle neumím" a za chvíli ses to naučil a poslal řešení. No neříkej mi, že tě v tu chvíli sr.lo, že někdo psal před tebou... :-D

Moc se mi nezdá, že by některý moderátor řešil, jestli se vyskytly dvě skoro stejné odpovědi za sebou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod tux » 06 pro 2013 08:29

Já vim jak to je, já vždycky něco píšu, a oni ke mě koukaj oknem, a rychle opisujou, a jen co viděj že to po sobě kontroluju, tak to odešlou ještě dřív než já. Takže notebook, a příspěvky psát pod peřinou, jinak se jim neubránim.

Já to nijak neřešim, většinou když někdo něco mezitím napíše, tak to odešlu, a přečtu si to až po odeslání. A i kdyby to bylo to samý, tak to snad tolik místa na serveru nesežere.
Chtělo by to real time sledování aktuálně psanejch příspěvků :D
Just Fucking Google It!

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod karlos » 06 pro 2013 09:02

Ale vždyť to real-time sledování funguje. To je to, jak ti koukaj přes rameno... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Denis V.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 992
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Takový, možná i úsměvný poznatek

Příspěvekod Denis V. » 06 pro 2013 09:15

Ot na realtime sledování tu máme NSA :lol:

Odesláno z mého GT-I9070


Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti