Promazávání příspěvků - obecně Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod guest » 27 led 2014 17:32

Poslední dobou se často stává, že moderátor "promázne" příspěvky s odůvodněním, že toto či ono tazatele nezajímá.

Nechci polemizovat o tom, co moderátor může, nebo nemůže - to je mi celkem jasné, jenom mi nějak nedochází, jak moderátor ví z čeho a co si tazatel vezme.
Já bych to opravdu nechal na tom tazateli.

Druhá věc které nerozumím je to, že když ltb uzamkne téma, pak si ho moderátor otevře a dopíše svůj příspěvek aniž by se předchozí pisatel mohl nějak bránit.

Tady bych našel několik příkladů, ale jeden za všechny je ten od Žbekyho a jeho trapné ankety. Také byla uzavřena, ale on si tam klidně názor dopsal.

Reklama
Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod Martin63 » 27 led 2014 18:16

Druhá věc které nerozumím je to, že když ltb uzamkne téma, pak si ho moderátor otevře a dopíše svůj příspěvek aniž by se předchozí pisatel mohl nějak bránit.


Faktem je to, že na tomhle fóru prostě platí jedno pravidlo... Pokud si myslíte, že moderátor nemá pravdu, tak jí stejně má. :D

Ale je fakt, že za starých, dobrých časů, když jsem tu působil celkem hojně, tak mi také Žbeky zavřel jedno téma (dle mně) bezdůvodně. Už si nepamatuji o co šlo, ale faktem bylo, že jsem měl chuť vraždit. :evil: Tím nechci nikoho urazit, ale chci jen poukázat na to, že je obyčejný uživatel poněkud neprávem omezen. Přijde mi to stylem => Drž h*bu, nebo dostaneš. Tohle jednání mi někdy na fóru trošku dožírá...
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod guest » 27 led 2014 18:20

Moderátor je moderátor, ale právě o té jeho pravdě by se dalo často diskutovat. Tady fakt obrany není a někomu to může vzít chuť do práce.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod karlos » 27 led 2014 18:23

Pánové, laskavě přestaňte spamovat cizí téma!
Mariobros, dej ruku na srdce a přestaň blábolit.

BS, uniká mi smysl tvého dalšího nespokojeného tématu. Moderátor je zde něco, jako policajt, který udržuje pořádek. Smiř se s tím, že má trochu vyšší pravomoci, včetně vstupování do uzamčených témat. A prosím, nech už svých útoků na kohokoliv, kdo ti není po chuti. Je zde ředa lidí, které nemusím, ale nebudu to každému pořád cpát, prostě jejich příspěvky ignoruji a hotovo. Díky a dobrou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod guest » 27 led 2014 18:27

Pro ty méně chápavé bych doporučil, aby si přečelti můj úvodní příspěvek!

BS, uniká mi smysl tvého dalšího nespokojeného tématu.

Karlosi je to prosté, pokud jsem spokojen mlčím, pokud mám k něčemu výhrady, pak se ozvu.


Je to velmi prosté, skoro jako v zelenině, kam chodím léta kupovat brambory. Když jsou dobré, poděkuji a zaplatím. Když jsou shnilé, ozvu se.

A opravdu nikoho nenapadám, jenom jsem popsal evidentní skutečnost. A že to tak funguje, není opravdu moje chyba!

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod faraon » 27 led 2014 18:33

mariobros: Ty ten ban dneska fakt dostaneš jestli nesklapneš :lol:

Prostě tu vládnou LTB a moderátoři, někdo pořádek udržovat musí, a i když s nimi občas nesouhlasím, buď se podřídím jejich pravidlům nebo půjdu jinam. I ty jsi tady jen host.

Blue Spirit: Mě třeba překvapilo že jeden moderátor nějaké téma zamknul a druhý do něj potom něco připsal, ale beru to jako "vlastnost" redkčního systému, prostě to mohou udělat. Asi to nějaký účel má, doufám ;-)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod guest » 27 led 2014 18:44

To že někdo filtruje téma dle své úvahy chápu i když těm myšlenkovým pochodům často nerozumím. Je to třeba občas promazat od zbytečností, protože mnozí prostě nechápou o co jde a narvou tam kdejaký blábol, ale pokud se vede do jisté míry "odborná" diskuze a moderátor to smázne s tím že to tazatele nezajímá, to nechápu.

Blue Spirit: Mě třeba překvapilo že jeden moderátor nějaké téma zamknul a druhý do něj potom něco připsal, ale beru to jako "vlastnost" redkčního systému, prostě to mohou udělat. Asi to nějaký účel má, doufám ;-)


Ano, bylo to již vícekrát a není to vlastnost, ale s prominutím je to ubohé. Občas se tu objeví ne zrovna příjemné debaty a admin je zamkne, jenomže moderátor si to odemkne a napíše to svoje poslední slovo.

Já jsem asi někomu trnem v oku, ale to nic nemění na mém názoru, že diskutovat se má i o věcech které jsou někomu nepříjemné.

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod Babis » 27 led 2014 18:58

Jde o to, že z "diskuzního" fóra by veškerá diskuze okamžitě zmizela, kdyby každej chtěl slyšet jenom to, co chce.
Tohle není žádná profesionální poradna. + když člověk slyší i jiný názory, tak se aspoň něčemu přiučí.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod Žbeky » 27 led 2014 19:16

Ono to je těžko. Buď budeme jen přihlížet, tvářit se jak mouchy snězte si mě a vám nebude vadit ten nepořádek, nebo budeme aktivní a jak to tak bývá, občas někomu šlápneme do kuřího oka nebo uděláme chybu. Pokud někdo vysloveně nenapíše "cracknul jsem si to a to", tak je pravda v šedé zóně a je na modovi, aby rozhodl, jestli je bělejší nebo černější a příjde zakročit. A toto bude vždy subjektivní, jsme taky jenom lidi s vlastními názory, smýšlením a náladami. Samozřejmě se o objektivnost snažíme, ale jsou situace, kde objektivní pravda snad ani neexistuje

Viz třeba minule téma o non-steam verzi hry CS1.6. Je to hra, za kterou se platí a najde se na warezových fórech, ale např. je i na slunečnici ke stažení a je vedená jako freeware. Půlka lidí se dožaduje zamknutí (resp. je to jediné, co v těchto tématech umí napsat) a druhá je zas zamknutím pohoršena. Ať zakročíme jakkoliv, někoho naštveme.

Za sebe můžu říct, že mažu jen v evidentním odklonu od původního tématu, např. když se začne řešit věk jiného rádce, jeho inteligence apod.

Wattmetr: BS tu nikdy za své názory žlutou nedostal, ať byla jeho kritika sebenepříjemnější... Z tvé strany docela podpásové jednání
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod guest » 27 led 2014 19:28

Já děkuji Žbekymu za odpověď.

Vím co je moderátor a co to obnáší, jenom jsem chtěl říci, že ne vždy má moderátor pravdu. Opravdu nic víc a nic míň.

Tolik tedy k věci.

No žlutá, co na to říci? Určitě bych ji rozdýchal, ale nevím o ničem, čím bych si ji zasloužil. Karlos mi napsal že si zase stěžuju, ano, zase, ale není to každý týden ani měsíc. Jenom když se mi něco nelíbí

A to že působím jako kverulant? No to je přece prosté. Uživatelé mají strach svůj názor vyjádřit.

Chodí mi SZ kde uživatelé píšou svoje trable, ale bojí se je napsat veřejně.


Tohle forum je bezva a jestli mohu soudit, tak v ČSSR nic lepšího není, ale nezabijme ho nějakým mudrováním, že jsem chytřejší než ti druzí - o když si to sami o sobě myslíme!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod ITCrowd » 27 led 2014 19:35

K uvedenému můžu napsat jen toto: Všude je třeba na pořádek dohlížet. Pravidla jsou jednou nastavena a každý s nimi registrací souhlasil. To, že jsou někým vykládána tak a druhým jinak je normální. Osobně si myslím, že moderátoři jsou benevolentnější, než by měli být. Ale to je jen můj názor.
Co se týče oné "policejní" úlohy - když policajt dopadne zloděje, který mi ukradlo auto, budu mu děkovat a chválit. A když mě ve stejném autě zastaví a dá mi flastr za rychlost, tak na něj budu nadávat. To už jaksi patří k naší povaze.
Ti co dělají adminy různě ve firmách tuto "božskou" moc a odpovědnost dobře znají. A já ji akceptuji.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Promazávání příspěvků - obecně

Příspěvekod guest » 27 led 2014 19:41

wattmetr píše:Paráda, jen uprav tu ČSSR, jsi trochu pozadu ;)


Ale nejsem vůbec pozadu. Jenom pro ty kterým to myslí jsem chtěl říci, že tohle je nejlepší forum jak v ČR tak i SR.

ITCrowd ano, ale tam by to moderátorování mělo být na správném místě.

Každý den tu vidím nespočet příspěvků, kde by moderátor měl zasáhnout. Žádnej tu není a nezasáhne. Pak se jeden připojí a zasáhne zrovna blbě.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Reklamy uvnitř příspěvků Příloha(y)
    od Grander » 01 dub 2024 23:33 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    8
    2390
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 21:47

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti