Testík při registraci Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
CrasherKill
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2030
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Testík při registraci

Příspěvekod CrasherKill » 06 čer 2014 11:31

Zdravíčko, problém s tím, že nováčci nečtou pravidla a potom chybují při názvech tématů, umístění atd. se tu už řešil mnohokrát. Většinou se nedošlo k nějakému zlepšováku...
Už nějakou dobu mi to vrtá v hlavě a napadl mě takový zlepšovák. Místo klasického captcha kódu, by mohlo v registraci být pár otázek z pravidel (možná spíš nástin konkrétních situací). Ke každé otázce by byly třeba 4 možnosti. Aby se člověk mohl registrovat musel by odpovědět správně.
Došel jsem k závěru, že většina lidí, kteří chybně volí název či umístění tématu jsou lidé, kteří se sem registrují jen proto aby svůj problém vyřešili (je dost pravděpodobné, že po vyřešení tu moc aktivní nebudou) proto nečtou pravidla, ale jen je odsouhlasí. Případně pokud se mu tu zalíbí a bude tu chtít radit pravidla si přečte až po nějaké době (můj případ :D ). Proto pokud při registraci zatrhne spávné odpovědi, zvětší se šance že za 2 minuty co bude nazývat svůj problém nenapíše "prosím pomoc". Myslím, že není zase takovej problém strávit u té registrace o minutku déle. Fórum je kvalitní rádci taky, většina problémů se zde vyřeší, proto si myslím, že by si tu registraci mohli trošku zasloužit. :-)
Nevím jestli je to vůbec technicky možné, případně jak moc náročné by to bylo. Je to jen návrh, takže očekávám že se vyjádří hodně lidí a třeba se to s pomocí všech dotáhne do zdárného konce.

Nástin otázky:

1. Když mi nenaběhne operační systém, jak nazvu svůj problém v tématu?

a) Pomoc nefunguje počítač
b) Help
c) Při zapnutí Pc nenaběhne systém
d) Prosím pomoc
AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz / CoolerMaster Hyper 212+ / Gigabyte 870A-UD3 / Kingston DDR3 4096 MB 1600MHz / Nvidia GeForce GTX 560 / 3X SAMSUNG F3 1TB + WD Green 1TB + SSD Samsung 840 EVO 120GB / SEASONIC 620W BRONZE / CoolerMaster Elite 330 / Windows 8 Pro

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Testík při registraci

Příspěvekod Martab » 06 čer 2014 12:43

Tak je to možnost, ale aby to nebyl až moc násilný způsob, ale to by asi záleželo na množství a složení otázek. A když už, tak by to u té otázky chtělo výňatek z pravidel/odkaz na danou část protože při registraci se to lidem pročítat nechce (a nedělám si iluze), a obávám se, že by to napáchalo více škody než užitku. Další možností je potom vybrat nejstěžejnější body (tři, čtyry) a ty nechat potvrdit (když to budou čtyři řádky, tak to lidi přečtou s větší pravděpodobností), ale zase aby se to nestalo dvousečnou zbraní s tím, že si uživatel řekne, však jsem to tam potvrdil, tak na co si číst celé pravidla, že. Navíc je otázkou jak velké změny dovoluje systém fóra. A nebo, pokud název obsahuje slovo POMOC (a ekvivalenty) a je krátký tak by vyskočilo okno, s upozorněním (název tématu možná porušuje pravidla fóra "odkaz" atd.) a možností změnit název nebo jej potvrdit, ale zase otázkou je, zda je to technicky možné, popřípadě, jak je složité to dodělat...

Takže pokud by se v této oblasti něco začalo dít, tak to bude asi běh na dlouhou trať...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Testík při registraci  Vyřešeno

Příspěvekod mmmartin » 06 čer 2014 13:58

O donucení kohokoliv(!!!), problém s problémem se - bohužel - zdaleka netýká jen nováčků, dodržovat Pravidla co se názvů témat týká už se tady diskutovalo mnohokrát a pokaždé bylo po více či méně dlouhé a více či méně bouřlivé diskuzi konstatováno, že je to věc stejně neovlivnitelná jako podnebí. I s podnebím sice byly činěny pokusy o ovlivnění, nakonec se ale zjistilo, že škody - zejména ekologické - významně převyšují přínosy - viz např. problém s Aralským jezerem. Proto si dovolím toto téma označit jako vyřešené.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů