Záměrné založení tématu v "nesprávné sekci" Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Záměrné založení tématu v "nesprávné sekci"

Příspěvekod wattmetr » 26 pro 2014 11:28

Při kontrole svých starších témat (viewtopic.php?f=62&t=142269) jsem zjistil, že platí přesně to, co jsem napsal ve svém prvním příspěvku v uvedeném tématu. V okamžiku přesunutí tématu do "správné sekce" téma "umřelo", protože není v TOPu vidět a jinde tu pátrá málokdo. Přitom bylo téma docela živé.
Je možné tuto situaci nějak rozumně řešit?
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Záměrné založení tématu v "nesprávné sekci"

Příspěvekod guest » 27 pro 2014 23:18

Na to už jsem se ptal před 3,4 ? lety, bylo mi řečeno, resp. napsáno že toto je dokonalé řešení.

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záměrné založení tématu v "nesprávné sekci"

Příspěvekod tux » 27 pro 2014 23:39

Já jsem zásadně PROTI tomu, aby se forum Vše ostatní nezobrazovalo v TOP.
Sem tam tam napíše nováček kterej prostě neví kam téma zařadit, takže to hodí tam, ve výsledku se nedočká odpovědi, a jde jinam.
Někdy když potřebuju s něčím poradit (dejme tomu s výběrem televize, na což je tady taky hromada odborníků), tak svůj dotaz rovnou vzdám, a taky jdu hned jinam.. protože tady když to zařadím správně, tak zůstane téma bez povšimnutí.
Tahle ta "chyba" která má víst k tomu aby se "nepodstatná" témata nezobrazovala v TOP, naopak vede ještě k většímu zmatku, protože pokud to jde, tak téma úmyslně založim ve špatný sekci, protože vim že při správným zařazení se se odpovědi/vyřešení nedočkám. A všiml jsem si že to tak dělá spousta lidí, nejsem jedinej.
Už kdysi tu byla anketa, kde skoro většina odpověděla na otázku Jak přistupujete k novým tématům "Přes TOPxx". Takže vyškrtnutí fóra z TOP opravdu není řešení.
Bohatě by stačilo ty témata kontrolovat, a nevhodný zamykat, nebo mazat. Schovat je do očím nepřístupný části fóra je asi jako nahrnutí bordelu pod postel, oči to sice neviděj, ale bordel se tam kupí čimdál víc.
Just Fucking Google It!

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záměrné založení tématu v "nesprávné sekci"

Příspěvekod Žbeky » 28 pro 2014 10:06

Blue Spirit píše:Na to už jsem se ptal před 3,4 ? lety, bylo mi řečeno, resp. napsáno že toto je dokonalé řešení.

Je zajímavé, že ti to vadilo už před 3-4 lety, když to tak funguje teprve něco málo přes půl roku - viz viewtopic.php?f=33&t=129125

tux: Když se témata zamykala nebo označovala za vyřešená, spousta lidí "řvala", proč jsme zasáhli zrovna proti jejich tématu a že mají právo se ptát stejně jako všichni ostatní. Nedovedu si představit rozruch, který by způsobilo mazání témat. Kór když vezmu v potaz to, že nejsme neomylní a došlo by ke smazání naprosto nezávadného tématu. Vem to tak, že prakticky není rozdíl mezi nezobrazováním v TOP a naším značením za vyřešené. Krom toho, že mi máme míň práce a téma může zakladatel stále zamknout.

Když máš téma o výběru TV, klidně si to hoď do Vše ostatní (hw), nikdo ti za to hlavu neutrhne. Vše ostatní má sloužit opravdu pro věci zcela obecné a nesouvisející s informatikou, potažmo domácí elektronikou. Kdybych měl jmenovat, tak právě pro témata jako:

Náboženství křesťanství
Zapojení autorádia
Jak se stát profesionálním hasičem?
Brzdé destičky jsou ošoupané
Jakou střední školu si vybrat
A v neposlední řadě i zde zmíněné Přepravní služby

Možná témata nejsou vidět v TOP, nejsou moc živá, přesto na všechna zmíněná někdo odpověděl a co víc, dokonce věcně. Myslím, že je důležitější dostat byť jednu, ale správnou a vyhovující odpověď, než 3 strany o tom jedna paní povídala, kamarád kamarádky zná jednoho XYZ nebo neustálé opakování jedné věci dokola.

Pokud se vám nezdá zařazení tématu a myslíte si, že by mohl být tazatel nezobrazením v TOP poškozen, není nic jednoduššího než dané téma nahlásit a nějaký modrátor to prošetří. Už to tak funguje u programů ke stažení, proč by to nemohlo fungovat tady? Nemáme oči všude a například můj způsob zobrazování témat přes "Zobrazit nepřečtené" vyloženě napomáhá přehlédnutí, kde je téma zařazeno
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Záměrné založení tématu v "nesprávné sekci"

Příspěvekod wattmetr » 28 pro 2014 10:50

Děkuji dosavadním diskutujícím za názory.
Vše ostatní má sloužit opravdu pro věci zcela obecné a nesouvisející s informatikou, potažmo domácí elektronikou. Kdybych měl jmenovat, tak právě pro témata jako:
Náboženství křesťanství
Zapojení autorádia
Jak se stát profesionálním hasičem?
Brzdé destičky jsou ošoupané
Jakou střední školu si vybrat
A v neposlední řadě i zde zmíněné Přepravní služby

Dovolím si zásadně nesouhlasit se zařazením tématu Přepravní služby mezi ostatní zmíněné oblasti, které skutečně s informatikou a domácí elektronikou nesouvisí, a mám pro to pádný důvod. Velké procento účastníků fóra nakupuje na netu, přičemž většinou nakupuje HW, ale i SW a k doručení používá právě přepravní služby (včetně České pošty). Tedy tato tematika úzce souvisí s informatikou a domácí elektronikou, i když se jich přímo asi netýká. Jaký toto téma vzbudilo zájem si může ověřit každý, kdo si je otevře.
Myslím, že je důležitější dostat byť jednu, ale správnou a vyhovující odpověď, než 3 strany o tom jedna paní povídala (JPP - doplněno tazatelem), kamarád kamarádky zná jednoho XYZ nebo neustálé opakování jedné věci dokola.

Z mého "dotazu" v původním vláknu vyplývá, že se snažím vyvolat jakousi diskuzi o zkušenostech s přepravními službami a o jejich kvalitách, účel byl jistě zčásti splněn mj. i tím, že se mohli účastníci dozvědět, že přepravní službu u dodavatele je možné si vybrat, což jistě všichni nevěděli, a mohou se objevit další víceméně neznámé zkušenosti. I proto jsem toto téma otvíral. Je tedy zřejmé, že neexistuje jedna jasná a vyhovující odpověď. JPP jsem zmínil rovnou, takže se dále nevyjadřuji.
Přimlouval bych se tedy za větší citlivost moderátorů při přeřazování některých témat, protože v tomto konkrétním případě moderátor přesunem do "odpovídající" sekce slibně se rozvíjející, smysluplnou a naprosto neškodnou diskuzi zabil! A témat s podobným osudem je jistě více, a to nemluvím o dotazech nováčků, kteří takto témata zařadí, čímž je odsoudí rovnou k tomu, aby na ně nikdo nereagoval (viz tux).
Schovat je do očím nepřístupný části fóra je asi jako nahrnutí bordelu pod postel, oči to sice neviděj, ale bordel se tam kupí čimdál víc.

Vřele souhlasím, myslím, že rozumné by bylo ten "bordel" zpod postele vymést a minimálně vytřídit. O zmatku, který tux zmínil o kousek výš, ani nemluvím.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Záměrné založení tématu v "nesprávné sekci"  Vyřešeno

Příspěvekod Ltb » 28 pro 2014 11:08

Tema zamykam, zalezitost interne prodiskutujeme a proverime, nakolik je aktualni reseni ucinne ci nikoliv.


Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti