Omezení pro děti Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Koto15
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Omezení pro děti

Příspěvekod Koto15 » 06 zář 2015 04:37

Jestli chcete fungovat jako vážnější poradna, nemyslíte, že je na čase omezit příspěvky dětí? Chodím sem občas, ale vidím to skoro pořád. První příspěvek kdy dokážou sotva dát dohromady dotaz o počítači co si chcou koupit a stovka blbých otázek, druhý příspěvek "Jak postavit dveře v majnkraftu" a třetí příspěvek už někomu staví počítač za 30k. Mám i kamaráda, který tady z fóra koupil doporučenou sestavu od nějakýho 10ti letýho profesionála (potřeboval to rychle a psal v nevhodnou dobu) a skončil s generaci starým intel cpu, amd deskou a na zdroj se zapomnělo.

Dá se to provést hodně způsoby, ale mě osobně je to jedno, jenom taková rada.

Reklama
Uživatelský avatar
JVilda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 246
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod JVilda » 06 zář 2015 05:26

Teď otázka, co je horší, dítě co z toho vyroste, nebo tvůj kamarád kterej koupí počítač na základě jednoho pochybnýho doporčení. Jestli spěchal tak moc že nemohl počkat 15-20 minut než by mu někdo vysvětlil že ten někdo druhej dotyčnej mele hovadiny, měl si koupit už složenou sestavu/notebook. Když si jdeš kupovat auto, taky vezmeš první který ti v bazaru ukážou ? Nebo si vážíš peněz :)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod Martab » 06 zář 2015 07:40

Promiň, ale to asi moc dobře nejde, které díte ti při registraci potvrdí "ano jsme dítě, chci omezený přístup" a sledovat všechny nováčky taky jaksi moc dobře nejde. Uživatele které popisuješ se snažíme filtrovat, bohužel nikdo není všemocný a vždy to nějakou dobu trvá... Tvůj kamarád udělal tu chybu že spěchal a neprověřil si to, každý uživatel má pod svým avatarem počet příspěvků (jde se podívat i na ty které odeslal v minulosti), jak dlouho je registrovaný atd. atd. takže si mohl prověřit kdo mu radí. Nebo já mám třeba v podpisu výzvu, že mi může kdokoli poslat odkaz na své téma, a já na to mrknu (není v mých silách, ani v silách ostatních rádců sledovat všechno, furt jsme jenom lidi), tak mohl napsat SZ. A když už jsme u toho, tak furt má po koupi 14 dnů na vrácení bez udání důvodu, takže i po koupi se to dá v určité době ještě zachránit.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod faraon » 06 zář 2015 07:52

Koto15 píše:Dá se to provést hodně způsoby...

Pár jich vyjmenuj. Z toho aspoň jeden spolehlivý.

Zrovna kolem sestav se vedou docela bouřlivé debaty, nejenom tady ale úplně všude, a jestli tvůj kamarád poslechne radu od prvního neznámého člověka kterého náhodně potká, tak je prostě blbec. Nejezdí náhodou také na ty úžasně výhodné prodejní akce šmejdů, kde si pořídí samé kvalitní výrobky?

P.S. Tři zákony identity na síti:
  1. Chlapi jsou chlapi.
  2. Ženské jsou také chlapi.
  3. Malé holčičky jsou agenti FBI.
(Vtip z dob počátků Internetu!)
Naposledy upravil(a) faraon dne 06 zář 2015 09:40, celkem upraveno 1 x.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod cervcek » 06 zář 2015 07:59

S tím, že by se měl omezit/ zakázat přístup dětí, bych si dovolil nesouhlasit. Zde na fóru jsem registrovaný cca 3,5 roku (od 14ti let => dítě). Za tu dobu jsem pročetl hodně příspěvků a získal díky nim poměrně dost vědomostí, ke kterým bych se jinak nedostal (neber to tak, že se tady prohlašuji expertem na IT, ba naopak). Když zakážeme přístup dětem, které se nezapojí do diskuze, nikdo jim nepotvrdí/ nevyvrátí jejich názor, nevysvětlí jim, proč to tak nejde, nebo to jde jinak a jednodušeji. Jak se pak posunou v oblasti IT dál?
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod petr22 » 06 zář 2015 08:13

Obavam se ze ze dotaz je zalozen na predpokladu, ze dite poradi spatne a dospely dobre - to co by bylo ale potreba odfiltrovat je, aby sestavu navrhl nekdo kdo tomu rozumi - a v tom pripade je jedno jestli mu je 15 nebo 50. Kdyz tomu nerozumi, sestavi to spatne take bez ohledu na vek. Navic na nekterych vecech se neshodnou ani dva lidi co tomu rozumi.

Nicmene - pokud ty chces odfiltrovat rady lidi co tomu nerozumi, stejne opravneny by byl pozadavek odfiltrovat nekoho kdo dobrovolne koupi pocitac kde nektere komponenty chybi a je tam Intel procesor a AMD deska - protoze tady plati znamy vtip o lekari, ktery oznami volajicimu "zustante na miste, jedu tam!".

Mimochodem, ktere vlakno presne to bylo? Docela by me to zajimalo jak takova ptakovina vznikla. A proc dotycny ty komponenty nevratil v zakonne lhute 14 dnu, kdyz zjistil ze koupil spatne.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod Martab » 06 zář 2015 08:44

To je fakt, odkaz by se hodil (ať nemluvíme do větru).

To cvrcek: Jak sám píšeš, každý se učí, a já osobně jsme rád, že někteří začínají dříve, je fakt, že je tu určité procento "dětí" (né věkem, ale myslí) které se nechovají tak jak by měli, ale většinou je to tak, že tyto individua tu většinou nevydrží dlouho...

Prostě vždy se najde s prominutím blbec, kretý poradí blbě (nebo na druhé straně který si chce nechat poradit) a jak se říká, nejhorší srážka, je srážka s b.... Přesně jak říká petr, někdy máme problém se dohodnout i my rádci mezi sebou a může se stát že máme uplně odlišný názor (což je dobře) a zas jak píše faraon, každý svého štěstí stůjce a když chce něco rychle a nerozumí tomu, tak ať si zaplatí firmu, snažíme se tu radit zadarmo a dobře, ale prostě je tu určité riziko a holt nejsme všemocní a nějakou dobu trvá, než si všimneme a odstraníme případné chyby.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod behavioralista » 06 zář 2015 09:51

Koto15:Rychle se ani víš co....
To,že si tvůj kamarád honem rychle pořídil počítač,který mu tady navrhl jeden neznámý uživatel je jen a jen jeho hloupost a dobře mu tak.Za blbost se platí.
Já,když jsem si tu napsal o sestavení PC,tak jsem si to nechal posvětit hned několika zkušenými lidmi co se v tom opravdu dobře vyznají.Už jenom kolikrát tu vidím rádoby profíky co doporučují sestavy např. procesor na patici 1150 a má tam desku pro AMD anebo RAMky pro noťas tak takové abonenty je nejlepší úplně ignorovat.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod Karrex » 06 zář 2015 10:19

faraon píše:P.S. Tři zákony identity na síti:
  1. Chlapi jsou chlapi.
  2. Ženské jsou také chlapi.
  3. Malé holčičky jsou agenti FBI.
(Vtip z dob počátků Internetu!)

:lol: :lol:

Sám se snažím do takových témat vepsat, že je něco nesmysl a když nemám čas, napíšu ať na někoho počká, bohužel jsem si tohodle asi nevšiml nebo je to už delší dobu?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod petr22 » 06 zář 2015 10:25

Vazne by me zajimalo, ktere je to vlakno.

Musi to byt velka nahoda kdyz se sejde nekdo kdo poradi naprosto nesmyslnou sestavu, nekdo kdo mu to bez premysleni zbasti a koupi to a zaroven si toho nikdo nevsimne a neopravi vcas.

Navic si nejak nedovedu predstavit, ze by to treba CZC dokazalo slozit dohromady :-)

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod Karrex » 06 zář 2015 10:26

Petr: Tak pokud to neměli sestavit, mohli si myslet, že on to tak koupil, tak možná potřebuje každej z dílů do jiný sestavy nebo pro někoho jiného, taky jsem podobně bral :-) .
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Omezení pro děti

Příspěvekod petr22 » 06 zář 2015 10:31

Clovek co tomu absolutne nerozumi (kdyz dokaze koupit dobrovolne Intel procesor s AMD deskou) si to urcite nemohl stavet sam.

A jelikoz to byla objednavka po netu, tak to muselo jit vratit do 14 dnu.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 06 zář 2015 10:32, celkem upraveno 1 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • XBOX X - doporučte hru pro deti Příloha(y)
    od michal84 » 04 pro 2023 18:08 » v Herní konzole
    27
    9392
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 18:10
  • PS5 nebo XBOX ? (aj pre menšie deti) Příloha(y)
    od michal84 » 18 lis 2023 11:30 » v Herní konzole
    29
    7967
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    29 pro 2023 20:09
  • Funkční a spolehliva aplikace pro mobil Android ,na sledovani detí
    od Ketty02 » 01 dub 2024 22:09 » v Vše ostatní (sw)
    1
    966
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2024 22:14

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti