Otevírání externích odkazů

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uvítali byste to?

Ano
9
64%
Ne
5
36%
 
Celkem hlasů: 14

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Otevírání externích odkazů

Příspěvekod flowem » 23 črc 2017 19:53

Zdravím, podle mě by bylo dobré nastavit otevírání externích odkazů jako nový list.
Vždycky, když kliknu na nějaký odkaz, který směřuje jinam, než sem na fórum, tak se vlastně otevře místo něj, takže se sem musím vracet zpět.

Mám dojem, že už to takhle někdy bylo a měnilo se to, nevím.

Děkuji za případnou odpověď.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Reklama
Uživatelský avatar
Mazlicekcz
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 391
Registrován: říjen 15
Bydliště: Daleko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod Mazlicekcz » 23 črc 2017 20:31

Stačí kliknout pouze kolečkem a je problém vyřešen :)
PC- Win 10 - 64bit, Intel Core i5-6400, MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G, MSI B150 PC MATE, Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133, WD Blue EX - 1TB, Transcend SSD220S - 240GB, Evolveo K1, Zalman ZM700-LX 700W
Mobil - Huawei P10

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod akem » 23 črc 2017 20:32

ano dřív se to otevíralo na nové záložce... taky bych uvítal, kdyby to bylo jako dřív
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod petr22 » 23 črc 2017 20:33

V tom stavu jak je to ted ma uzivatel moznost volby:

1. klikne se na odkaz a otevre se to ve stejnem tabu misto fora (vsechny webove stranky funguji takto)
2. kdyz to chci otevrit vedle, dam otevrit v nove zalozce misto kliku levym tlacitkem

V pripade zmeny:

1. klikne se na odkaz a otevre se to v nove zalozce
2. neexistuje, musim otvirat novou zalozku i kdyz nechci

Kdo umi pouzivat jen leve tlacitko mysi na klikani na odkazy ma samozrejmne problem :-)

Uživatelský avatar
Michal.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 856
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod Michal. » 23 črc 2017 20:42

A nebo stačí kliknout na tlačítko ctrl a poté na odkaz.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod faraon » 23 črc 2017 20:45

Já jsem zvyklý používat Ctrl+klik všude, a když to u některých zkriplených webů nefunguje, tak PTM a N. Případný návrat na předchozí stránku je nejrychlejší pomocí Alt+šipka vlevo.

Ale mám pocit že něco podobného jsem kdysi v nějakém nastavení také viděl, nejsem si jistý jestli ve fóru, ale určitě to jde nastavit v prohlížeči.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod Blitzkrieg » 23 črc 2017 21:22

Nevidím důvod, proč by se tato "funkce" měla zavádět. Jak už napsali jiní, pokud chci odkaz otevřít na nové kartě, tak použiji Ctrl + levé tlačítko myši - mám na výběr, zda chci otevřít ve stejném tabu nebo jiném. (Otevření na novém listu samozřejmě můžu realizovat ještě přes pravé tlačítko + "otevřít odkaz na nové kartě"NEBO přes prostřední tlačítko)

Naopak, kdyby se odkaz VŽDY otevíral v novém listu, tak by nebylo na výběr a to by mě osobně trochu vadilo... 8)
Naposledy upravil(a) Blitzkrieg dne 23 črc 2017 21:33, celkem upraveno 1 x.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod flowem » 23 črc 2017 21:31

Samozřejmě vím, že když se na odkaz klikne kolečkem nebo ctrl+myšítko, tak se to otevře v nové záložce.

A prostě je to podle mě nepohodlný, deno denně se zde objevují třeba seznamy PC komponentů a když se na něho chcete podívat, otevře se tak, že se vlastně "zavře" fórum, na které se chci samozřejmě vrátit zpět.
Osobně používám kláves. zkratky na zavírání záložek a i postranní tlačítka na myši pro navigaci (zpět a vpřed), ale ne všechny myši je mají. Takže místo "klik - *podívám se co je v odkazu*, CTRL+W pro zavření záložky", jsem nucen používat ty postranní tlačítka na myši, protože jsem líný někde klikat na šipky, ale jak píšu, ne všechny myši ty tlačítka mají. Ani některé touchpady nemají gesto pro zpět a vpřed, takže je potřeba klikat na navigační šipky.

Toť můj názor. :-)
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod faraon » 23 črc 2017 22:02

Je fakt že na šmatlafounech a podobných bezklávesnicových šidítkách pro opice by to smysl mělo. Tam se Control a jiné přeřaďovače obvykle nevyskytují.
Jinak já osobně zcela vystačím se dvěma tlačítky na té nejobyčejnější myši, to je o zvyku ;)

Co si tak nejasně vzpomínám, v nějakém nastavení kdysi bylo že na odkazy přímo na fórum se přechází přímo, a odkazy někam jinam se automaticky otvírají v dalším panelu. Což mi přijde jako nejlogičtější postup. Ale mohlo to být také na jiném fóru, už je to hodně dávno, a také je otázka jestli to tahle verze phpBB umožňuje, případně jak velká modifikace by byla potřeba.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod SamerLP » 23 črc 2017 23:04

@faraon - na mobile tiež to ide, len proste keď to chceš otvoriť v novom tabe tak proste dlhšie podržíš ten odkaz a potom si zvolíš otvorenie v novom tabe alebo ako to je, každý mobil to má pravdepodobne inak spravené.

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod Blitzkrieg » 23 črc 2017 23:24

SamerLP: nezáleží na telefonu, ale na prohlížeči - a ty to budou mít všechny vesměs stejné... ;-)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otevírání externích odkazů

Příspěvekod Martab » 08 srp 2017 10:40

To flowem: Pokud ti tak vadí používání těch bočních tlačítek, najdi si klávesovou zkratku pro tvůj prohlížeč pro krok zpět.

Osobně používám otevření ve stejné záložce, a pak tlačítky na myši se vrací zpět. Kdyby se to otvíralo jako nová záložka, musel bych buď rukou na klávesnici a tam hledat "dvouhmat" na zavření, nebo myší na křížek. (upřímně přesně takto blbě se chová košík na CZC a nehorázně mne vytáčí když po úpravě jedné sestavy mi zbude 10 záložek a musím to řešit...). Jinak myš mám Asus GX850 a tam opravdu nějaké tlačítka na vrácení hledat nemusím, na notebooku mi stačí Ctrl + šipka doleva... (tam mám trackpoint, takže ruku na klávesnici mám furt). No a když chci otevřít novou záložku, tak použiju stisk kolečka a mám vyřešeno.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vyhledávač neplatných odkazů
    od fafejt » 30 lis 2023 20:45 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1383
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    01 pro 2023 16:43
  • Win 10 otevírání oken
    od tomkaspi » 22 lis 2023 00:04 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    882
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 03:33

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů