Otravna reklama zabirajici cast obrazovky Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Melvidor
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Otravna reklama zabirajici cast obrazovky

Příspěvekod Melvidor » 25 zář 2023 16:00

Na některých webech vyskočí hláška "pro zobrazení článku si vypněte blokátor". Možná to zavést i sem?

Každopádně mě vyjíždějící reklama na mobilu nevadí. V nejnutnějším případě se dá skrýt. Vadila by, kdyby se po čase zase rozbalila. To mě vytáčí na webu echo24, nepřečtu ani odstavev a už je tam další. Každopádně používam mobilní Operu a ovládací prvky mám ve spodu, ale chápu že treba u firefoxu může dojít nechtěnému kliku (ten má prvky nahoře)

Reklama
Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otravna reklama zabirajici cast obrazovky

Příspěvekod šulda » 25 zář 2023 17:34

Je fajn ji mít tuplovanou :D
Screenshot_2023-09-25-17-31-04-449_com.opera.browser.jpg
Člověk se pořád učí.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Otravna reklama zabirajici cast obrazovky

Příspěvekod Ltb » 25 zář 2023 18:23

Diky za screenshot, jsem trochu zklamany z toho jakym zpusobem GoogleAdsense reklamy zobrazuje. Tohle by si mel reklamni algoritmus ohlidat, aby nezobrazoval to same 2x. Nebo alespon ne takto okate :-/

Ale jak jsem psal, vyjizdeci reklamu nejspise vypnu, dela vic skody nez uzitku..

Serg01
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Otravna reklama zabirajici cast obrazovky

Příspěvekod Serg01 » 06 říj 2023 19:17

Napadla mě jedna věc. Nevím kolik stojí provoz takového fóra. Moje představa je cca 100 kč měsíčně, protože nevím co jiného by se muselo platit než hosting a doména. Navíc doména se zde zdá být sponzorovaná. Fórum běží na open-source projektu, takže se nemusí platit ani license nebo programátoři. Největší návštěvnost tu byla cca 2575 uživatelů současně (v půběhu 5ti minut), takovou zátěž by měl běžný hosting zvládnout.

Takže jestli mi nic jiného neuniklo, a cílem je tedy vydělat cca 100 kč měsíčně, nebo zkrátka v řádu stovek kč, co takle to udělat formou hry nebo spíš výzvy?

Za prokliknutí reklamy dostane provozovatel webu mnohem víc než za zobrazení, že?
Co jsem googlil, tak to psalo 4 - 8 kč za proklik - to je ale asi cena, kolik to bude stát tu inzerující firmu, než kolik dostane provozovatel webu, že? Ale i kdyby provozovatel dostal za proklik 1kč, tak je to pořád jen 100 dobrovolných prokliků.

Takže co třeba dát uživateli možnost, že buď může jednou dobrovolně kliknout na reklamu, a pak se mu třeba na 24 hodin při prohlížení nebude zobrazovat žádná reklama, a nebo si zvolí, že na reklamu dobrovolně klikat nebude, a pak se mu bude standardně zobrazovat jako do teď?

Otázka teda je, jestli ten pop-up s touhle možností nebude ještě víc otravný než ta reklama samotná :D
Ale mohlo by to být někde schovaný, třeba v uživatelském panelu, a uživatel by se tam musel sám proklikat aby si aktivoval těch 24 hodin bez reklamy, pak by to nebylo otravný.

A pak tu jsou samozřejmě lidi s AdBlockem, který tuhle nabídku nebudou chápat :D Jakože: "Jaká reklama? Já tu žádnou nevidím" :D

Nebo by tam mohla být nějaká lepší motivace než deaktivace reklam na nějakou dobu. Třeba stackování nějakých VIP bodů a za ty by pak uživatl mohl... nevím co :D Třeba mít kolem avataru nějaký cool ohnivý rámeček nebo tak něco :D

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Otravna reklama zabirajici cast obrazovky

Příspěvekod mmmartin » 06 říj 2023 19:46

Tak trochu to je proti vlastním Pravidlům samotného fóra:
napříč celým fórem není dovoleno vkládat příspěvky, které jsou v rozporu s pravidly služby GoogleAdsense. Zejména platí přísný zákaz pro jakékoliv příspěvky týkající se „adult obsahu“ (erotický obsah), dále pak příspěvky týkající se stahování videa z portálu YouTube a příspěvky týkající se klikacích reklamních kampaní (ať už formou emailu či přes webové stránky).
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Otravna reklama zabirajici cast obrazovky  Vyřešeno

Příspěvekod Ltb » 07 říj 2023 00:11

Diky mmmartine. Kdyby jen proti pravidlum fora, ono by to bylo i proti pravidlum GoogleAdsense. Nelze jakkoliv kohokoliv vybizet k tomu, aby klikal na reklamu.

Serg01: diky za napad, neni to realizovatelne. Naklady na chod fora mas take velmi zkreslene. Ale nemam ti to za zle, chce to jen nabrat nejakou zkusenost.

Nebudu riskovat poruseni GoogleAds pravidel a tim zablokovani naseho uctu, tema jiz splnilo svuj ucel, tedy uzamykam, diky vsem.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů