Modem - pripoji se, ale nefuguji stranky

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

jpec
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Modem - pripoji se, ale nefuguji stranky

Příspěvekod jpec » 15 led 2005 11:05

Zdravim vsechny diskutujici,
pripojim se modemem na internet. Urcite jsem pripojen, vse je OK, avsak nezobrazim zadnou webovou stranku, a to ani v jinem prohlizeci nez IE (vyzkousena Mozilla). Zkousel jsem i ping a ten normalne funguje, ale prohlizec nezobrazi nic. Kontroloval jsem vsechna nastaveni, DNS, IP, zkousel jineho poskytovatele atd. a vse se mi zda v poradku. Tento problem se mi jiz jednou stal a vyresil jsem ho obnovou systemu. Ted vsak neni v systemu spolehlivy bod obnoveni a stejne by me zajimalo, jak tento problem muze vzniknout. Muze mi nekdo poradit? Ovladacem, ani hw problem to asi nebude, ale tipoval bych, ze za to muze system, pochopitelne WinXP. Co se prenastavilo (zrejme samo od sebe), kdyz to slo a ted nejde?
Dik moc predem za vsecky rady

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 led 2005 11:52

Aj, taky zajímavý :wink:. Že by byl nějakým způsobem blokovanej http protokol? Vyzkoušej jestli jiný protokoly chodí (třeba stáhnout/odeslat poštu, připojit se na nějakej ftp server). Zkus povypínat programy který by to mohly nějakým způsobem blokovat (firewall, antivir, ...). Určitě nic nezkazíš když systém projedeš antivirem, spybotem a ad-awarem. Nenapadá tě nějaká instalace, odinstalace, návštěva webu nebo cokoliv co by s tím mohlo mít něco společnýho?
Vyzkoušej a napiš poznatky...

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 15 led 2005 14:58

Když "vše" funguje a stránky se nezobrazují, doporučil bych kontrolu:
- jestli není zadána gateway, pokud ano - je vůbec potřeba, je správně?
(PC připojené přímo k internetu gateway nastavenou mít nepotřebuje)
- nastavení firewallu (jak už psal Miras), nesprávně nastavený firewall (nebo nesprávně odinstalovaný) by problémy mohl mít na svědomí.

Jelikož ti PING pracuje, v protokolu zřejmě chyba nebude, přesto stojí za zkoušku reinstalace celého TCP/IP protokolu.

jpec
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jpec » 16 led 2005 08:38

Ok. Dekuji za namety, az prijdu z prace domu, vyzkousim. Pocitac pouziva cela rodina, takze navsteva nejake stranky, ze ktere by neco prislo, muze byt pravdepodobna, navic je nedonutim k pouzivani Mozilly :-(. Instalace ani odinstalace nejakeho softwaru provedena nebyla. Ja teda osobne pouzivam vic PC tady v praci, takze o tom domacim nemam moc prehled. Pokusim se zkontrolovat zminene prvky (vcetne spyware atd.). Po te minule obnove AVG prochazelo komplet a nic nenaslo, ale az po obnove. Reinstal TCP/IP kdyztak zkusim. Ja jsem se tim minule zabyval asi ctyri hodiny, a pak uz jsem ze zoufalosti provedl obnovu systemu, ted to ale nepujde. Jinak pochopitelne stranky v cachi (Temporary Int...) zobrazit jdou. Minule jsem taky zkousel nastavovat proxy server, ale nepomohlo.
Jeste jednou dekuji za predesle i dalsi namety

jpec
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jpec » 16 led 2005 20:23

Tak to nakonec skoncilo opet obnovou systemu ze ctyri mesice stare zalohy (za cenu ztraty nejakych dat), protoze jsem opet prolezl vsechno nastaveni a nic se mi nezdalo nestandardni. Ad-Aware i Spybot neco nasly, ale i po likvidaci to proste neslo. Nainstaloval jsem na ten komp Firefox (natvrdo a s ikonkou IE) a tim snad donutim rodinu jej pouzivat misto IE. Vyzkousel jsem take tracert a prekvapilo me, ze to skoncilo hned u poskytovatele (byl tam jenom jeden server), ani nastaveni proxy to ale neproslo dal. Jinak ping probehne v poradku, ale Wokna nezobrazi IP adresu toho serveru, coz by mohl byt taky naznak neceho. Povypinal jsem i vsechny programy (vcetne AVG) a nepomohlo. Kdybyste nekdo na neco prisel, tak jeste dejte vedet, pro priste. Stejne to zustava velkou zahadou a jak jsem na to tak koukal, tak ten pocitac je zralej na kompletni reinstal (asi mu venuju pristi volny vikend:-(.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 16 led 2005 20:42

Škoda že nic nepomohlo :roll:. Opravdu záhada... Snad se to po reinstalu nebude opakovat...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modem O2
    od slanecek » 11 srp 2023 22:07 » v Administrace sítě
    3
    2776
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    12 srp 2023 20:14
  • Modem ZTE H267A a bonding.
    od kasy » 02 led 2024 13:47 » v Sítě - hardware
    2
    965
    od kasy Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 15:18
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1600
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    1004
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15
  • JavaScript - načtení web stranky do řetězce.
    od L.L » 16 bře 2024 10:23 » v Programování a tvorba webu
    4
    2299
    od L.L Zobrazit poslední příspěvek
    20 bře 2024 07:29

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů