RSS

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

RSS

Příspěvekod Charlie.v » 06 dub 2005 22:23

ahoj, potřeboval bych poradit, jak jinak.
Na hodně stránkách je dneska už i RSS, tak zhruba tuším, že to je k odběru nových zpráv, ale netuším, kde je odebírat. Jde k tomu nějak použít i Thunderbird, že? A jakým způsobem to tam mám najít a hlavně co tam mám přidat? Nějakou adresu nebo co?
Díky moc
nic normálního mě nenapadlo

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 dub 2005 14:01

Jestli umí RSS nějak zpracovat Thunderbirb netuším, je to možný. S pomocí nějakýho pluginu by to mohl umět i FireFox, ale v tomhle případě bych spíš hlasoval pro využití aplikace přímo pro to určený. Jako u všeho, každýmu vyhovuje něco jinýho, je to potřeba vyzkoušet :wink:. Mě se líbí RSSPoint: http://www.rsspoint.cz/
Obsahuje i poměrně obsáhlej katalog zdrojů, ze kterýho si můžeš po nainstalování vybrat, který si přeješ odebírat. Pak už disponuje funkcí zachytávání kliknutí, takže když v prohlížeči klikneš na RSS odkaz, přímo se ti do čtečky přidá. Jinak adresa RSS zdroje může vypadat třeba takhle: http://www.svethardware.cz/export.jsp?format=rss&enc=windows-1250. Zkus na ní kliknout bez čtečky a potom co ji nainstaluješ, uvidíš sám co se stane :wink:

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 07 dub 2005 18:27

Super, děkuji moc. Ještě včera v noci jsem po čtečkách koukal, a stáhl jsem si ten RSS Point jako nejlepší :lol:

Takže díky moc, už to všechno jede jak má!
nic normálního mě nenapadlo


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti