Banalita s IE

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
BlackOps
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 111
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Banalita s IE

Příspěvekod BlackOps » 09 dub 2005 23:23

Nazdar ...

.... mám takový banální problém s IE. Předem se omlouvám za laický popis problému, ale lépe to nesvedu :smile:

Určitě víte, že když kliknete na odkaz na stažení (např. ZIP souboru), tak se vám objeví tabulka s možnostmi "Otevřít, Uložit, ... ". Jde tam vybrat, ať se to vždy neptá a udělá jednu možnost, kterou na trvalo vyberete ... no a já se překlik. Místo "Uložit" sem tam prásknul "Otevřít" ... já vím, je to banalita, ale nevíte někdo, kde to můhu zase změnit :?: Prolezl jsem veškeré nastavení v IE a nic sem k tomu nenašel a už mě to upřímně štve :mad:

Díky za odpověď :smile:

Reklama
elcarlos
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 288
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod elcarlos » 10 dub 2005 12:08

Ted nevim jestli sem te dobre pochopil,ale kdyz znova kliknes na ten download odkaz tak se te to znova zepta co chces udelat :wink:
Čím víc se učíš, tím víc víš, čím víc víš, tím víc zapomeneš, čím víc zapomeneš, tím jsi hloupější, tak proč se učit?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 10 dub 2005 12:25

Problém je pravděpodobně v něčem jiném: při stahování se objeví okno, ve kterém je možné vybrat, zda cíl odkazu otevřít nebo uložit na HD. Dále je tam zaškrtávací políčko "Příště tento dotaz nezobrazovat". Pokud vyberu např. Uložit a zaškrtnu to políčko, PC se mě už příště nezeptá, co s odkazem dělat a provede s ním to, co bylo vybráno dříve při zaškrtnutém políčku (tj. v tomto případě uloží na HD). A problém je v "nemožnosti" tento výběr změnit - dotaz už se nezobrazí. :mad:

Uživatelský avatar
BlackOps
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 111
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod BlackOps » 10 dub 2005 13:46

Tak tak ... Mmmartin to popsal přesně :smile: . Akorád, že jsem ještě nepřišel na to, jak to vrátit do původního stavu :-(

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 10 dub 2005 14:35

Nemám to vyzkoušené, ale možná to bude to ono: v IE dát Nástroje/Možnosti internetu/záložka Upřesnit. Tam je tlačítko Obnovit výchozí nastavení. Před klikem na tlačítko doporučuju si poznamenat nastavení pro případ, že by aktuální nastavení nebylo tím výchozím, aby bylo možné se k němu vrátit.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 10 dub 2005 14:56

A jenom pro uklidnění: odzaškrtnutí políčka ohledně dotázání se by mělo platit pouze pro soubory toho typu (přípony), se kterým se zrovna pracovalo v okamžiku odzaškrtnutí. Pokud to nebyl zrovna soubor *.exe, není to zase takový průšvih. Navíc, mám ten dojem, že u *.exe se IE ptá bez ohledu na stav zaškrtnutí. :smile:

Uživatelský avatar
BlackOps
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 111
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod BlackOps » 10 dub 2005 15:41

Základní nastavení sem aplikoval, ale furt nič ... tak nevím. Nenapadá ještě někoho něco? :smile:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 dub 2005 15:52

Pravý myšítko a Uložit cíl jako, na nic lepšího sem zatím nepřišel :wink:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 10 dub 2005 16:59

Pak je tady ještě jedna možnost, připouštím, že trochu brutální: odinstalace a nová instalace IE.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 dub 2005 17:12

Ono to není zas tak brutální. Tady je psáno jak to provést: http://support.microsoft.com/kb/318378/cs
Pech by byl kdyby to nepomohlo :wink:

Uživatelský avatar
BlackOps
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 111
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod BlackOps » 11 dub 2005 16:05

To nééééé :? ... Mi neříkej, že kvůli toho se mám trbat s IEčkem ... to není chyba, ale jen nastavení ... nebo je to chyba? :D Nemá eště někdo nějaký nápad? :smile: Jinak samozřejmě děkuji všem, kteří se mi snaží nebo snažili pomoci :smile:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 11 dub 2005 17:11

Zkus Nástroje/Možnosti Internetu/záložka Zabezpečení, klik na Internet, klik na Vlastní úroveň, stáhnout posuvník až dolu, poslední položka je Stažení souboru, mělo by ti to nabízet Dotázat nebo Zakázat. Vyber možnost dle vlastního uvážení . :shock: Nemám to vyzkoušené, protože bych se napřed musel dostat do stejné situace jako jsi ty a co kdyby to opět nebylo to ono .....


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti