Problém s "rychlostí" internetu

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

fatte
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s "rychlostí" internetu

Příspěvekod fatte » 02 lis 2016 13:34

Dobrý den,
od července mám bezdrátový internet 20 Mbit, od pátku se začala pohybovat rychlost internetu od 5 do 10 Mbit, ale rychlost uploadu a kvalita pingu zůstala perfektní (nezměněna). O víkendu se mi i párkrat stalo, že jsem měl problém načíst internetové rádio a při sledování streamu musel snížil kvalitu vysílání, aby běžel plynule. Vyzkoušel jsem i vypnout a zapnout router, ale nepomohlo to. Kontaktoval jsem providera, ale u něj běží vše bezproblémů což potvrzují screenshoty ze speedtest.net a stahování NVIDIA ovladačů. Nevím zda-li za to nemůžou zahraniční weby/uložiště odkud jsem se snažil stahovat, popřípadě sledovat video. Zkoušel jsem i jiné prohlížeče, zda-li není chyba ve firefoxu, ale všude stejný výsledek. Mobilní telefon mi ukazuje stejné výsledky, takže by problém v PC taky neměl být. Servery rychlost.cz, dsl.cz atd. mi ukazují pokaždý jiný výsledek, nejspíš důsledkem umístění testovacích serverů, ale jakmile zkusím stahovat defakto odkudkoliv, tak se můj internet tváří jako 7-8 Mbit max. Předem mockrát děkuju za jakýkoliv nápad co by to mohlo způsobovat.

Oba dva screenshoty ukazují, že běží internet naplno, při testu se důsledkem zatížení zvýšila i odezva na seznam.cz.
Obrázek
Obrázek

Speedmeter už ale nezatíží internet naplno.
Obrázek
Obrázek

Stahování z ulož.to (Prémiový účet).
Obrázek

Stahování z uploaded.net (Prémiový účet). Před tímto problémem jsem stahoval max. rychlostí...cca 2,4 Mbps.
Obrázek

Stream na hltv.org v nejvyšší kvalitě běží jen pár vteřin, pak se začne načítat atd. furt dokola.
Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s "rychlostí" internetu

Příspěvekod ITCrowd » 02 lis 2016 16:00

Vítej na PC-HELP!
V mém podpisu najdeš návod na diagnostiku sítě. Vyzkoušej.
Co se týče stahování - to závisí na vytíženosti sítě, na vzdáleném serveru a samozřejmě místních podmínkách. Jak skutečné prověření je tedy třeba použit nějaký "měřič".
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

fatte
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s "rychlostí" internetu

Příspěvekod fatte » 02 lis 2016 16:55

Děkuju za reakci. Diagnostiku jsem provedl a vše je v pořadku....až na ten download ;) Přijde mi jako kdyby český servery fungovaly bezproblému, ale zahraniční dělaly problémy. Trva to pár dní, jinak šlo dotěď vše naprosto v pořádku, tak snad se to zase uklidní ;) ale i tak díky.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s "rychlostí" internetu

Příspěvekod ITCrowd » 02 lis 2016 16:57

Pokud jsi provedl diagnostiku, pak víš. "Přijde mi to" rozhodně není namístě.
A jak jsem již psal - na rychlost stahování má vliv především místo, odkud se stahuje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s rychlostí internetu v RD
    od David79 » 17 zář 2023 16:51 » v Sítě - hardware
    7
    3869
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 09:53
  • Problém s rychlosti wifi
    od Mladkov204 » 20 led 2024 19:37 » v Sítě - hardware
    5
    913
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 20:07
  • Problém s fungováním internetu, po instalaci terminátoru a nákupu nového routeru
    od Arden » 30 zář 2023 02:37 » v Sítě - hardware
    1
    2887
    od Sigyam Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 09:02
  • Reálná ztráta rychlosti přes WIFI
    od Micmen » 10 říj 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    3
    2579
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 10:24
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1236
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 9 hostů